Samodzielna instalacja kotła na drewno jako dodatku słonecznego

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79460
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Samodzielna instalacja kotła na drewno jako dodatku słonecznego




przez Christophe » 03/09/08, 17:49

W rzeczywistości nie jest to samodzielna budowa, ale raczej samodzielna instalacja.

Oto (znowu, ponieważ stali bywalcy już to wiedzą) prezentacja instalacji mini kotła na drewno (a właściwie pieca kotłowego), którą wykonałem przed zimą.

Montaż odbywa się na kotle deomowym (prototyp deoma nr 4 dla koneserów).

Podsumowanie całego procesu i refleksji można przeczytać:

https://www.econologie.com/presentation- ... -3553.html
https://www.econologie.com/forums/chaudiere- ... t4589.html

A) Schemat końcowy i funkcjonalny (sponsorowane przez Dafalgan)

Obraz

B) Zdjęcia instalacji

Kocioł i regulacja
Obraz
Widzimy:
- sterowanie różnicą słoneczną (nad skrzynką elektryczną)
- skrzynka regulacyjna
- termiczny zawór bezpieczeństwa (podążaj za osłoną prostopadle do wylotu kotła)
- sterowanie zintegrowane z kotłem za pomocą zaworu termostatycznego
- cyrkulator i jego zawory łączące i odcinające 2
- początek rur PER


Skrzynka elektryczna kotła (patrz zdjęcie 1)

Obraz

Regulację porównawczą wykonuje prosty komparator RESOL (nie wiem, czy nadal istnieje)
Odzyskałem włącznik ze światłem wskazującym, że cyrkulator jest włączony.

Widok chłodnicy

Obraz
Jest to grzejnik niskotemperaturowy Acova (bez reklamy) (wymiar niestandardowy). Podawany jest na 3500W.

Solarny zbiornik na drewno (podwójny solarny zbiornik odzysku wymiennika ciepła) zamontowany jako obejście, który można zamknąć

Obraz

Szczegół na obwodnicy (drewniany balon nie jest używany latem, gdy energia słoneczna przejmuje kontrolę)

Obraz

Szczegóły dotyczące różnych zaworów i rur podłączonych do zbiornika

Obraz
Obraz

Jako bonus:

Paliwo
Obraz
Obraz

Film przedstawiający kocioł, który się „kręci”:

https://www.econologie.com/forums/chaudiere- ... t4377.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 03 / 09 / 08, 18: 15, 2 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79460
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 03/09/08, 18:02

Koszt instalacji:

A) Piec kotłowy: 1500 €

To był „proto” z katalogu, następujący model, który ma 3 do 4 kW więcej (lub 15 do 16 kW) jest wart ponad 3000 € ... :zaszokować:

B) Podwójny zbiornik solarny emaliowany wymiennik ciepła + regulacja 2-punktowa + pompa cyrkulacyjna + naczynie wzbiorcze + zawór trójdrogowy z napędem (używany jako elektrozawór patrz zdjęcie, jedna strona jest zablokowana) wszystkie używane (balon zbudowany w 3 roku!) 500 € u znajomego specjalisty ds. ogrzewania. Były 3 panele słoneczne, które trafiły do ​​Guidi: https://www.econologie.com/forums/chauffage- ... t5712.html

C) Nowy termiczny zawór bezpieczeństwa: 120 € (pfff nie podano, ale hej ... obowiązkowe do ubezpieczenia!)

D) Różne okucia i urządzenia zabezpieczające (zawór upustowy, mano ...) w tym 20 m rury PER 16 (jest to jakość PER, stąd jego cena droższa niż Brico): 490 € + trochę regeneracji.

E) Nowy grzejnik acova: 950 € (tak, to nie jest tanie, ale dobrze się bawiliśmy i jak na „szyte na miarę” to nie jest takie drogie)

Razem: 3440 € lub 3500 € materiału bez robocizny na kocioł opalany drewnem podgrzewający ciepłą wodę użytkową i komputery, czyli "cały dom".

Dodatkowo robocizna i materiały eksploatacyjne (ale oprócz odrobiny gazu, cyny, konopi ...) ....

Zużycie drewna (zima 2007-2008)

Ostatniej zimy (pierwsza zima w domu) zeszłej zimy zużyliśmy od 1 do 5 "metrów sześciennych", czyli 6 12 kWh EP na CWU (000 osoby) + Ogrzewanie na 2m² w Ardenach.

Nie jest źle (<50kWh EP / m².rok), ale jak na dom „solarny” jestem pewien, że możemy zrobić lepiej… a mimo to nie ogrzaliśmy wszystkich pomieszczeń.

W ekwiwalencie oleju opałowego byłoby to 1200 litrów.
Ostatnio edytowane przez Christophe 12 / 09 / 08, 18: 05, 1 edytowany raz.
0 x
Avatar de l'utilisateur
tigrou_838
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 573
Rejestracja: 20/10/04, 11:25
Lokalizacja: Lorraine Luksemburg granicy

instalacja Christophe




przez tigrou_838 » 05/09/08, 11:38

Powiedziałbym tylko jedną rzecz,

dobrze zrobione.

piękne rysunki, zdjęcia i diagramy.



Tigrou : Mrgreen:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79460
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 12/09/08, 11:20

Dziękuję Tygrysku!

Jeśli są jakieś pytania!

Nasz dostawca zmienił swoją prasę: teraz są to patyczki około 4 razy większe od poprzednich (15 cm średnicy i 20 cm długości)

Powiedział mi, że jeszcze lepiej się nagrzewa!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 220