Podłoga o niskiej temperaturze

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
BurgerQuizz
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 25/08/08, 23:23
Lokalizacja: South Sarthe

Podłoga o niskiej temperaturze




przez BurgerQuizz » 25/08/08, 23:58

Witam,
Będąc obecnie w fazie projektu naszego przyszłego domu (około 135m²), zastanawiamy się nad ogrzewaniem.
Będzie to podłoga ogrzewana niskotemperaturowo, ale nie jesteśmy pewni, który system ją połączyć... geotermalny, aerotermalny?
Niełatwo wybrać.
Chciałbym wiedzieć, czy można było podłączyć kocioł na drewno do niskotemperaturowej podłogi w celu podgrzania „wody” obiegu?
Dziękuję za odpowiedzi. :D
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 26/08/08, 00:03

Pomogę Ci wybrać :)

Pkoi inwestuje 20 000 euro w pompę ciepła o COP 4 podczas gdy możesz mieć COP 50 z solarnym systemem ogrzewania podłogowego za tę samą cenę?

To eskologia pompy ciepła... i nie mówię tu o ogólnym bilansie energetycznym!

Ekonomicznie wygrywająca inwestycja to fotowoltaika + drewno, a nie energia geotermalna!

Możesz bardzo dobrze łączyć energię słoneczną i drewno na niskotemperaturowych komputerach PC… spójrz na naszą instalację, to energia słoneczna z dodatkowym drewnem:
https://www.econologie.com/forums/chaudiere- ... t4589.html
Ostatnio edytowane przez Christophe 08 / 01 / 10, 15: 15, 1 edytowany raz.
0 x
BurgerQuizz
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 25/08/08, 23:23
Lokalizacja: South Sarthe




przez BurgerQuizz » 26/08/08, 00:08

Podłoga ogrzewana energią słoneczną, w moim regionie (w Sarthe) słońce nie zawsze tam jest... Nie znam rocznego nasłonecznienia, ale trzeba to zbadać.
W przypadku, gdy energia słoneczna nie wystarcza do ogrzania komputera, czy przejmuje ją energia elektryczna?
Chciałbym znaleźć firmę w mojej okolicy, która przeprowadziłaby badanie, ale trudno ją znaleźć...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 26/08/08, 00:12

Jesteśmy Belgią... moim zdaniem jest gorzej niż u Ciebie... ale hej mamy też 65m² paneli...(ale które mają 20 lat)

Dla potencjału słonecznego jest tutaj:
https://www.econologie.com/carte-de-fran ... -3137.html

Obraz

Nie, to drewno przejęłoby kontrolę… przy DOBRYM kotle na pelety (to znaczy nieco za małym).

Jaki masz budżet na ogrzewanie? (nie licząc wylewania pecetów)
0 x
Avatar de l'utilisateur
minguinhirigue
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 01/05/08, 21:30
Lokalizacja: Strasburg
x 1




przez minguinhirigue » 26/08/08, 00:18

Możemy zrobić przekaźnik słonecznej pompy ciepła, ale inwestycja staje się tak kosztowna, że ​​jest wyjątkowa. Najczęściej jest to kocioł solarny i na drewno lub pompa ciepła.

Dobre dla pompy ciepła, widać nastrój Christophe'a w tej sprawie, nawet jeśli jest trochę zjadliwy, kiedy rozmawiamy na ten temat, ma raczej rację: energia słoneczna jest bardziej opłacalna niż pompy ciepła. I to na prawie całej Francji.

Mówił pan o większej ilości energii słonecznej, myślę, że jest to możliwe, ale nie jestem pewien, czy jest to rozsądne z punktu widzenia długoterminowego rachunku: energia elektryczna kWh musi zostać poważnie ponownie oceniona, a kiedy to nastąpi, będzie to bolało dla tych, którzy nie korzystają z lokalnych zasobów, takich jak drewno, biogaz lub inne lokalne paliwa...
0 x
BurgerQuizz
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 25/08/08, 23:23
Lokalizacja: South Sarthe




przez BurgerQuizz » 26/08/08, 00:19

Zauważyłem kotły na drewno zasilane peletami, które były chwalone w niektórych specjalistycznych magazynach.
Prawdą jest, że niskotemperaturowy komputer tylko „zasilany” przez tego typu bojler byłby najlepszy.
Ponadto, w zależności od wydajności kotła, wydaje mi się, że istnieje ulga podatkowa w wysokości 50%, prawda?
Dla budżetu ... nie mam pojęcia.
Jeśli chcesz podstawę domu pod stan surowy to będzie to monomur 30cm, niskoemisyjna stolarka aluminiowa (4-16-4).
Stawiamy na dobrą izolację w celu obniżenia kosztów ogrzewania przy wyborze systemu ekonomicznego i ekologicznego.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 26/08/08, 00:25

Zjadliwy ja? Moo nie trudno : Chichot: : Chichot:

Dobry wybór monomur, my też mamy :) Masz absolutną rację, opowiadając się za izolacją!!

W przypadku ulgi podatkowej należy również uważać: im większa ulga podatkowa, tym bardziej zawyżone są ceny sprzedaży... : Evil:

Więc w twoim przypadku wiesz co bym zrobił? Idź z chochlą (później rafinujesz):

Automatyczny "dotowany" kocioł na pelet 25kW (bo tam nie ma wielkiego wyboru) i 8m² próżniowej rury solarnej, którą sam zmontujesz oprócz tego kotła (spójrz na mój schemat, to ci da wyobrażenie)

Bricoman oferuje: 36 tub all-inclusive (około 4 m²) za 2500 € z podatkiem... Ale za tę cenę, nie marz, to nie będzie dotowane (cóż, nie sądzę).

W przypadku ulgi podatkowej wszystko jest wyjaśnione tutaj: https://www.econologie.com/le-credit-d-i ... -3604.html

A oto szczegółowy przykład kotła na pelety (pelety):
https://www.econologie.com/pourquoi-choi ... -3606.html

Musisz tylko upewnić się, że niedaleko znajduje się zawodowiec, który dostarczy Ci pellet...

ps: F€u€K €dF i jego gówniane pompki! (zjadliwy ja?)
Ostatnio edytowane przez Christophe 26 / 08 / 08, 00: 50, 1 edytowany raz.
0 x
BurgerQuizz
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 25/08/08, 23:23
Lokalizacja: South Sarthe




przez BurgerQuizz » 26/08/08, 00:31

minguinhirigue napisał:Mówił pan o większej ilości energii słonecznej, myślę, że jest to możliwe, ale nie jestem pewien, czy jest to rozsądne z punktu widzenia długoterminowego rachunku: energia elektryczna kWh musi zostać poważnie ponownie oceniona, a kiedy to nastąpi, będzie to bolało dla tych, którzy nie korzystają z lokalnych zasobów, takich jak drewno, biogaz lub inne lokalne paliwa...

Zastanawiałem się, czy energii słonecznej nie wystarczy, przestawilibyśmy przekaźnik z komputera na prąd.
W każdym razie energia słoneczna tak, ale koszt jest stosunkowo wysoki, a powierzchnia do ogrzania 135m² (jak również BEC) musi być dość znaczna pomimo ulgi podatkowej...
Dlatego szukamy odpowiedniego kompromisu pomiędzy całkowitym kosztem instalacji (po odjęciu ulgi podatkowej) a rocznym kosztem użytkowania.

Ostatecznie byłoby to zatem albo niskotemperaturowa podłoga grzewcza i BEC zasilana przez panele słoneczne + kocioł na pelety, albo tylko zasilanie przez kocioł na pelety.

Czy masz pomysł (z chochlą : Chichot: ) koszt takiej instalacji?
0 x
BurgerQuizz
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 14
Rejestracja: 25/08/08, 23:23
Lokalizacja: South Sarthe




przez BurgerQuizz » 26/08/08, 00:41

Christophe napisał:Zjadliwy ja? Moo nie trudno : Chichot: : Chichot:

Dobry wybór monomur, my też mamy :) Masz absolutną rację, opowiadając się za izolacją!!

W przypadku ulgi podatkowej należy również uważać: im większa ulga podatkowa, tym bardziej zawyżone są ceny sprzedaży... : Evil:

Więc w twoim przypadku wiesz co bym zrobił? Idź z chochlą (później rafinujesz):

Automatyczny "dotowany" kocioł na pelet 25kW (bo tam nie ma wielkiego wyboru) i 8m² próżniowej rury solarnej, którą sam zmontujesz oprócz tego kotła (spójrz na mój schemat, to ci da wyobrażenie)

Bricoman oferuje: 36 tub all-inclusive (około 4 m²) za 2500 € z podatkiem... Ale za tę cenę, nie marz, to nie będzie dotowane (cóż, nie sądzę).

W przypadku ulgi podatkowej wszystko jest wyjaśnione tutaj: https://www.econologie.com/le-credit-d-i ... -3604.html

A oto szczegółowy przykład kotła na pelety (pelety):
https://www.econologie.com/pourquoi-choi ... -3606.html

Musisz tylko upewnić się, że niedaleko znajduje się zawodowiec, który dostarczy Ci pellet...


Dzięki za informację :D
Jeśli chodzi o montaż paneli czy kotła to zostawiam to fachowcowi.
W przypadku peletów drzewnych najbliższy byłby oddalony o 200 km :zaszokować:
Małe wyjaśnienie, do kotła na drewno konieczne jest podłączenie kotła niskotemperaturowego do komputera?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79457
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11096




przez Christophe » 26/08/08, 00:44

Niekoniecznie można połączyć tak zwaną butelkę do homogenizacji stworzoną w celu utworzenia obwodu o wysokiej temperaturze (po stronie kotła) i niskiej temperaturze.

Ale myślę, że nowoczesne kotły na pelety mają niską temperaturę, prawda? Nie jestem pewny...

Żaden profesjonalista nie pokaże ci próżniowych paneli fotowoltaicznych firmy bricoman, woli dostarczyć ci swoje (prawdopodobnie 3 razy droższe...)

Myślę, że 200 km jest nadal „akceptowalne”… dziwię się, że nie ma bliżej…
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 119