Oblicz wewnętrzne składki w szkole

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
laurent_caen
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 113
Rejestracja: 07/05/06, 12:41

Oblicz wewnętrzne składki w szkole




przez laurent_caen » 26/03/08, 16:16

Halo
Obecnie prowadzę badania termiczne w szkole (żłobek i szkoła podstawowa); Chciałbym wiedzieć, jaka była średnia emisja dzieci w tym wieku (powiedzmy średnio 7 lat przez 7 godzin dziennie). Rzeczywiście, nie znalazłem na żadnym przykładzie swobodnego bilansu cieplnego tej wartości; po prostu arbitralnie podajemy wartość 4 W / m2, która moim zdaniem nie odpowiada odpowiedniej wartości w szkole, ponieważ wskaźnik obłożenia i gęstość zaludnienia na m2 nie są takie same.
Podobnie chciałbym wiedzieć, jaka była ilość ciepła odzyskiwanego przez oświetlenie. Na przykład, ile świetlówki o mocy 30 W jest zwracane w domu?
Z góry dziękuję, przyznaję, że moje pytania są co najmniej szczególnie precyzyjne :D .
Miłego wieczoru
Laurent
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 04/04/08, 13:34

ciało wydziela około 5 mW / cm2 w spoczynku i dwa razy więcej podczas przeciętnej aktywności (chodzenie, poruszanie się)
dorosły w zależności od wagi i wielkości ma powierzchnię od 1.6 do 2.2 m2
dziecko w wieku 10 lat, w przybliżeniu w połowie, emituje około 50 W emisji ciepła w spoczynku
powierzchnia człowieka = 0.024265 rozmiar (cm) ^ 0.3964 x waga (kg) ^ 0.5378
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79386
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11072




przez Christophe » 04/04/08, 13:37

Tak ciemny pitt, pobieramy między 70 a 120 W w zależności od wielkości ciała, ale szczególnie aktywności dla osoby dorosłej.

Myślę, że 70 W to średnia z 24 godzin.

[cytat] ciało wydziela około 5 mW / cm2 w spoczynku i dwa razy tyle w przeciętnej aktywności (chodzenie, poruszanie się)
dorosły w zależności od wagi i wielkości wynosi od 1.6 do 2.2 m2 / cytat]

Te dokładne liczby są interesujące, w jaki sposób / skąd je masz?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 278