Komin i regulacje? Co mówi prawo?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Komin i regulacje? Co mówi prawo?




przez Christophe » 09/01/08, 14:40

Śledzenie tego tematu https://www.econologie.com/forums/raccorder- ... t4557.html papi78 wspomniał o problemie przepisów dotyczących przewodów kominowych.

Czy ktoś wie, co prawo wymaga, aby zrobić z kominem? Na przykład w przypadku remontu? Czy jest różnica pomiędzy kanałami na drewno a kanałami na ropę lub gaz? Itd itd...

Jedyne co wiem, to to, że raz do roku trzeba zamiatać...
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 09/01/08, 15:58

trzeba mieć pewność, że kominiarz będzie czyszczony, jest to na własną odpowiedzialność, to wszystko, potem zależy od ubezpieczenia, mój akceptuje podpis sąsiada, że ​​dobrze zamiatałem.

kradzież zaświadczeń kominiarskich z kłód kominiarskich nie sprawi, że dom powstanie z popiołów...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 09/01/08, 16:00

Hu? Latać? Jak mogę latać?

Właśnie go użyliśmy i pomyślałem, że ten certyfikat to „żart”… Czy w takim razie ma on wartość prawną?
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 14/01/08, 16:04

nie, nie sądzę, ale może, cóż, niektórzy ludzie muszą w to wierzyć, skoro jest to zaleta?

jeśli nie wystawiamy pieca na drewno z dachu, to czy możemy położyć rurę aż do samej góry? powinniśmy murować?

Tutaj planuję zrobić piec murowany, docelowo przewód będzie z cegły, zatem z klasycznym ceglanym odpływem (ukosowym?).

ale w międzyczasie mam zamiar postawić tam mój bardzo dobrze wykonany piec Jotul!
więc wyjdź do pokoju: czarna emaliowana rurka, następnie zrób dziurę w dużych cegłach, które są umieszczone na belkach, podłącz do niej kolejną rurkę, mam średnicę 125, więc albo rura 125, którą znajdę (stare w naturze z galwy czy raczej cynku, nie wiem) w przeciwnym razie ze stali nierdzewnej, ponieważ dostępnych jest więcej (oszustwo!), a na koniec wyjście na dach łupkowy: usuń łupki, 1 lub 2 listwy, które przeszkadzają (gdzie są ułożyłem płytki) do podłączenia czegoś w rodzaju rurki + kapelusza? stal nierdzewna, jak zawsze sobie wyobrażam?
jedyny problem, widziałem, że niektóre mają średnicę 180. Potrzebuję złączki 125/180.

Co więc o tym wszystkim myślisz?

Czy ma ktoś wyciąg z DTU?

dziękuję!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 03/02/08, 01:23

Prawo mówi:
1. Nie można zakładać obudowy w celu przywrócenia integralności lub stabilności przewodu. oznacza to, że komin musi stać sam i to on podtrzymuje obudowę, a nie odwrotnie
dlatego rurujemy tylko dla:
-poprawić uszczelnienie
-zwiń sekcję
-unikaj brązowienia

Jeśli więc jesteśmy w tym przypadku, zaczynamy od wyeliminowania wszelkich osadów sadzy, bistre i innych kondensatów. Rzeczywiście promieniowanie będzie takie, że szczątki staną w płomieniach. Jeżeli nie jest możliwe dokładne wyczyszczenie wszystkiego, komin uznaje się za nienadający się do wyłożenia!

po czym możemy włożyć rurkę, sztywną lub elastyczną, która musi mieć całą długość. jeżeli jest elastyczne, musi być jednoczęściowe i mieć podwójne ścianki oraz gładką powierzchnię wewnętrzną. Rura ta nie może dotykać komina, należy zachować odstęp co najmniej 2 cm, który będzie wentylowany przez dolny wlot powietrza o powierzchni co najmniej 20 cm² i u góry 5 cm².
Obowiązkowa jest także czapka przeciwdeszczowa.
Nie!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 163