Zaizoluj werandę termoizolacyjnymi żaluzjami wewnętrznymi

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Hervé_5959
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 11/12/08, 17:21

Zaizoluj werandę termoizolacyjnymi żaluzjami wewnętrznymi




przez Hervé_5959 » 11/12/08, 17:26

Witam,

Mam starą werandę, jest słabo izolowana, więc zimą jest bardzo zimno, a latem jest tam sauna. Aby oszczędzać energię i cieszyć się werandą, szukam ekonomicznego rozwiązania, aby ją zaizolować.
Powiedziano mi o odblaskowych termicznych żaluzjach wewnętrznych. Zasadą jest najwyraźniej izolacja od zimna, ale także latem odbijanie promieni słonecznych dzięki tkanemu aluminium na zewnętrznej powierzchni.
Znalazłem wyspecjalizowaną firmę http://www.oliverstore.com
Czy znasz tę zasadę działania rolet? Co myślisz ?

Dziękujemy!
0 x
Avatar de l'utilisateur
Gregconstruct
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1781
Rejestracja: 07/11/07, 19:55
Lokalizacja: Amay Belgia




przez Gregconstruct » 11/12/08, 18:45

Czy żaluzje zewnętrzne nie byłyby lepsze?
W każdym razie na upał tak jest!
0 x
Każde działanie liczy się dla naszej planety !!!
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 11/12/08, 22:44

Kiedy jest gorąco, ważne jest również odprowadzenie ciepła w górę. I nie potrzeba kilkudziesięciu cm², ale dwóch, trzech m².
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 12/12/08, 10:36

+1 z Gregiem i Słoniem.
Hervé, twoja stara weranda ma pojedyncze przeszklenia i metalową lub nawet aluminiową ramę; Zgadza się ? Żaluzje wewnętrzne mogą chronić przed letnim upałem, jeśli są umieszczone na suficie, ale dobrze byłoby też umieścić tam białą tkaninę i zapewnić wysoką wentylację.
Przed zimnem rolety te są rozwiązaniem tymczasowym, mają za zadanie utrzymać ciepło pochodzące z wnętrza werandy (jeśli jest ogrzewana) lub z domu, ale w żadnym wypadku nie mogą zatrzymać przenoszenia zimna z zewnątrz do wewnątrz , który odbywa się za pośrednictwem przeszklenia i metalowej ramy i który „spadnie” wzdłuż ścian, przejdzie pod żaluzjami i zapewni przyjemne uczucie chłodu w stopach :? ; roleta mogłaby stanowić skuteczną barierę termiczną tylko wtedy, gdyby wodoszczelnie oddzielała część przeszklenia + ościeżnicę od reszty werandy, ale nie jest to możliwe.

Jako rozwiązanie tymczasowe, ale tańsze, sugeruję pokrycie metalowej ramy drewnem, które jest mniej zimne w dotyku i wykonanie dodatkowego przeszklenia z plexi i/lub nałożenie na okna folii z tworzywa sztucznego, aby działała jak folia niskoemisyjna. lub nawet wykonanie drugiej ramy wewnętrznej z drewna i szkła
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 12/12/08, 12:01

Witam,

Ja też mam werandę przed domem: latem jest to piekarnik, a zimą lodówka!

Na letnie upały po prostu rozłożyłem na nim puszki i ciepło znacznie spadło.

Na zimno pomyślałem sobie, że rozwiązaniem byłoby umieszczenie na poziomie gruntu małej wentylacji, która wypycha gorące powietrze napływające z nagrzanego domu na werandę.

Jeśli chodzi o izolację, nie jestem pewien, czy istnieje skuteczny, łatwy w montażu i niedrogi sposób na prawidłowe zaizolowanie werandy.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 12/12/08, 14:26

Właśnie poszłam obejrzeć swoją werandę i może mam inny pomysł na jej ogrzewanie, który ewentualnie można by zaadaptować do czyjejś werandy:

Widziałem, że na moim dachu niedaleko był komin. Z mojego komina prawie zawsze wydobywa się dym (wkład) lub gorące powietrze. Jeśli umieścimy wewnątrz komina metalowy system rurowy, na przykład rurę spiralną lub rurę biegnącą w dół kanału, a następnie z powrotem do góry, przepływające przez niego powietrze zostanie ogrzane, a następnie wystarczy poprowadzić je przez komin. lub wpychając go przez przewód na werandę. Mam kilka małych wentylatorów komputerowych z transformatorami, które zamierzam do tego wykorzystać.

Natomiast nie wiem jak najlepiej poprowadzić gorące powietrze na odległość 5-6 m na zewnątrz. Nawet jeśli straty są duże, niewielka ilość ciepła powinna ładnie ogrzać oranżerię.

Na razie osłoniłam rośliny przed mrozem na werandzie i mają się tam dobrze. Jeśli będzie też gorące powietrze, zamieni się w dżunglę, zwłaszcza że mam kilka małych bananowców i inne egzotyczne rośliny!
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 12/12/08, 15:41

Dobry pomysł Grelinette, ale należy zachować ostrożność, ponieważ zasysane gorące powietrze obwodowe (przy kanale) spowoduje zasysanie świeżego powietrza wokół kanału; jeśli to chłodne lub letnie powietrze pochodzi z wnętrza domu, działa, ale jeśli pochodzi z zewnątrz, z jednej strony ochłodzi kanał, ryzykując kondensację spalin, a z drugiej strony konieczne jest, aby natężenie przepływu Twoja wentylacja jest wystarczająco niska, aby zapewnić czas na ogrzanie świeżego powietrza wokół kanału przed wysłaniem go na werandę.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 260