Hydroakumulacja (słoneczna) z kotłem olejowym

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
manu59
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 21/05/08, 22:09

Hydroakumulacja (słoneczna) z kotłem olejowym




przez manu59 » 26/05/08, 21:47

Witam,

Obecnie posiadam kocioł olejowy (2500L / rok) bez CWU

Czy uważasz, że zainstalowanie hydroakumulacji słonecznej (+ CWU) jest wykonalne i interesujące?

Dziękuję za twoją opinię

PS: Jestem na północy
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 26/05/08, 22:09

Cześć Manu

Nie mieszkam tak daleko od twojego regionu i zadałem sobie to samo pytanie w odniesieniu do mojej istniejącej instalacji centralnego ogrzewania.
Niedawno odwiedziłem instalację solarną przeznaczoną do produkcji ciepłej wody użytkowej, podgrzewania wody w basenie i ogrzewania nawiasowego.
Oczywiste jest, że od listopada do lutego energia słoneczna pokrywa tylko 10% zapotrzebowania, ale przez resztę czasu oszczędności energii kopalnej (lub jądrowej) są gwarantowane, gdy tylko wyjdzie słońce. 8)

Ze względów ekonomicznych jest oczywiście inaczej, ponieważ sprzęt instalowany przez profesjonalistę jest zawyżony, nawet z dotacjami.
Dlatego polecam samodzielną instalację sprzętu dla majsterkowiczów.
Omówimy to ponownie, jeśli chcesz i jeśli cię przekonałem : Chichot:

A+
0 x
manu59
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 21/05/08, 22:09




przez manu59 » 26/05/08, 23:13

Naprawdę boję się młota!

Zapłaciłem 14000Frs za mój kocioł olejowy 42KW, a teraz mam wycenę na 14000 € !!!!!!!!

Wykonując szybkie obliczenia dla mojego sezonu 2008-2009 (25000Kwh):
2500L oleju opałowego => 2382 €
Gaz => 1400 €
Pellet => 1625 €
Drewno => 875 €

Dzięki takim cytatom mam czas na amortyzację!

Skorzystam z wszelkich porad dotyczących samodzielnej budowy!

CDT
0 x
martien007
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 565
Rejestracja: 25/03/08, 00:28
Lokalizacja: Mars




przez martien007 » 27/05/08, 00:41

Naprawdę boję się młota!

Zapłaciłem 14000Frs za mój kocioł olejowy 42KW, a teraz mam wycenę na 14000 € !!!!!!!!


14000 XNUMX euro za kocioł? nie jest to możliwe, przedstawia cenę instalacji.

Co sprzedają za tę cenę jako kocioł?
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 27/05/08, 06:31

Halo

Manu, przy tak dużym zużyciu paliwa, albo mieszkasz w zamku, albo na prawdziwym sicie kalorii, albo w obu.
Przed rozważeniem inwestycji w solar lub inny suplement, rozsądnie byłoby pomyśleć o sposobach, aby zużywać mniej energii, a tym samym izolować!
Dokonaj oceny cieplnej swojego domu, a priorytetem w Twoim przypadku będzie inwestycja w ocieplenie

A+
0 x
manu59
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 21/05/08, 22:09




przez manu59 » 27/05/08, 06:35

Witam,

Dom ma powierzchnię 250m2, strop 3m i niezamkniętą klatkę schodową.
Jest ocieplony (20 cm wełny szklanej) i podwójnie oszklony.
Nadal mam dwa miejsca do izolacji: okno dziobowe i skydom, ale to nie zmniejszy zbytnio mojego zużycia.

Dla informacji: przed ociepleniem miałem 3600L !!!
0 x
manu59
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 21/05/08, 22:09




przez manu59 » 27/05/08, 06:38

Kiedy mówię o 14000 XNUMX euro, dotyczy to pozy.

Zaproponowano mi dietrich kondensacyjny, pompę ciepła powietrze / woda i peletyzator
zawsze w szalonych cenach!
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 27/05/08, 12:37

Martien napisał

14000 XNUMX euro za kocioł? nie jest to możliwe, przedstawia cenę instalacji.


To było 14000 franków, pomyliłem też jednostki w pierwszym czytaniu

Manu napisał

Nadal mam dwa miejsca do izolacji: okno dziobowe i skydom, ale to nie zmniejszy zbytnio mojego zużycia.


Mógłbyś być bardziej szczegółowy, nie znam tych terminów


Zaproponowano mi dietrich kondensacyjny, pompę ciepła powietrze / woda i peletyzator


Moim zdaniem kocioł kondensacyjny nie rozwiąże Twojego problemu z zużyciem, zyskasz od 10 do 15% maksymalnej wydajności.
Jeśli chodzi o pompę ciepła, jeśli obecnie używasz wysokiej temperatury wody w grzejnikach do utrzymania normalnej temperatury w domu, będziesz rozczarowany, ponieważ pompa ciepła będzie działać tylko przy 35 ° C i nie więcej.
W przypadku pelletów nie mam doświadczenia, ale wątpię, że budżet zostanie naprawdę skrócony, mimo że czekając na doskonalenie izolacji, możesz dowiedzieć się o przemianie swojego kotła olejowego dzięki adaptownemu palnikowi na pellet

Aby przejść dalej:
Masz pomysł na izolację swojej podłogi? zimna podłoga ze względu na brak izolacji i mostki termiczne na zewnątrz daje uczucie zimna, które wymusza podniesienie termostatu i 1 ° C więcej, to 7% zużycia energii!

A+
0 x
manu59
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 21/05/08, 22:09




przez manu59 » 27/05/08, 12:47

Skydom: jest to kopuła z ploiwęglanu z podwójną powłoką. Nie ma nic do zrobienia po tej stronie poza usunięciem.
okno dziobowe => wysunięte z przodu z płaskim dachem. Ten dach jest tylko lekko ocieplony
W nocy ogrzewam dom do 19,5 ° i 17,5 °. 14,5 ° jeśli nas nie ma.

Właściwie myślałem o postawieniu palnika na pellet (2500 € + silos + obudowa?) Ale na razie szukam zainteresowania i kosztu energii słonecznej.
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 27/05/08, 12:59

Na razie problem z energią słoneczną polega na tym, że nie może ona sama z siebie zapewnić komfortu tradycyjnego ogrzewania.
Przechowywanie kalorii poprzez hydroakumulację pozwala złagodzić tę niedogodność, ale w żadnym wypadku nie przezwycięży ona słabego słońca zimy!
Spójrz na instalację Christophe'a i jego dach pokryty w 90% kolektorami słonecznymi, jego 60m3 akumulator, a poczujesz przedsmak wyzwania.
Na poziomie finansowym, w cenie m2 czujnika, zobaczysz, że pigułka jest trudna do przełknięcia, zwłaszcza że sensory będą miały maksymalną wydajność w porze roku, kiedy będziesz ich najmniej potrzebować.
Jednak nie zniechęcaj się i rozważ swój projekt długoterminowo, nawet jeśli wszyscy (lub prawie) mamy pilny problem do rozwiązania przed następną zimą

A+
0 x

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 132