Panele słoneczne Wydajność Umax?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Patryk45b
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 02/09/08, 21:51

Panele słoneczne Wydajność Umax?




przez Patryk45b » 02/09/08, 22:13

Chcemy zamontować panele fotowoltaiczne (woda i ogrzewanie) ale nic na ten temat nie wiemy. Dlatego mam kilka kwestii do wyjaśnienia.
1. Mówi się, że czujniki rurowe są bardziej wydajne niż czujniki płaskie. Czy to prawda ?
2. Powiedziano nam, że możliwe będzie „wtłaczanie” nadmiaru ciepła do naszych (nowych) grzejników w niskich temperaturach; wiedząc, że mieszkamy w Belgii i że czas magazynowania ciepła jest bardzo krótki, czy jest to możliwe? Zwłaszcza, że ​​(początkowo) umieścimy tylko jedną trzecią paneli niezbędnych (jak nam powiedziano) do zapewnienia względnej autonomii. (trzy małe panele u-max)
3. Co myśleć o U-max?
Dziękuję za odpowiedzi
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 02/09/08, 22:50

Nie znam U-Maxa.

Czujniki rurowe są bardziej wydajne niż płaskie panele w warunkach słabego oświetlenia (słońce nie na osi, zamglone niebo itp.). W idealnych warunkach wydajność jest podobna.

W przypadku Twojego systemu musisz wiedzieć, co jest zaplanowane na początku. Jeśli jednocześnie zarządzasz ciepłą wodą i ogrzewaniem, nie mając wystarczającej liczby paneli, nie widzę sensu, ponieważ nie będziesz w stanie robić obu rzeczy jednocześnie. A może to tylko uzupełnienie kotła?

Nie wiem, czy da się najpierw aktywować tylko ECS, a potem cały system...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Patryk45b
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 02/09/08, 21:51

gorąca woda




przez Patryk45b » 02/09/08, 23:13

Dziękuję za Twoją odpowiedź. Początkowo faktycznie miałby to być (niewielki) dodatek do kotła. Większość domu została zaizolowana czystymi i wydajnymi materiałami. Dobry. Jeszcze jedno pytanie: czy niezależnie od niestabilnych parametrów (nasłonecznienie, położenie geograficzne itp.) zysk na ciepłej wodzie jest znaczący? (mamy kocioł olejowy - marzenie, wyeliminujmy go - bo zdajemy sobie sprawę, że na wodę zużywamy bardzo mało... Do ogrzewania używamy również drewna. Celem byłoby znaczne ograniczenie zużycia tych dwóch paliw...
„Powiedziano mi, że ograniczę o połowę zużycie wody (która sama w sobie stanowi tylko niewielką część całkowitego zużycia)… Nie zastanawiałem się, czy można aktywować tylko ECS, a następnie cały system. Poproszę mojego instalatora (?)
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 03/09/08, 00:01

Oblicz swój projekt według www.bomosun.be . Myślę, że mają do tego wyjątkową pozycję.

Musisz jednak zdawać sobie sprawę z faktu:

- lub dodajesz rezerwową energię słoneczną, aby zaoszczędzić pieniądze
- albo chcesz jechać dalej i przyda Ci się bufor: albo 3-4000 litrów wody, albo rury w ziemi pod domem i pompa ciepła

To powiedziawszy, U max jest naprawdę jednym z najlepszych w dziedzinie energii słonecznej
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Re: gorąca woda




przez drwal » 03/09/08, 00:12

patrick45b napisał:[...] Jeszcze jedno pytanie: czy niezależnie od niestabilnych parametrów (nasłonecznienie, położenie geograficzne itp.) zysk na ciepłej wodzie jest znaczący? (mamy kocioł olejowy - marzenie, wyeliminujmy go - bo zdajemy sobie sprawę, że na wodę zużywamy bardzo mało... Do ogrzewania używamy również drewna. Celem byłoby znaczne ograniczenie zużycia tych dwóch paliw... [...]
Cóż… te dwa parametry (moim zdaniem położenie geograficzne jest raczej „stabilne”…) określą, ile kalorii będziesz w stanie odzyskać na jednostkę powierzchni…

Zasadniczo, przy zoptymalizowanym położeniu (azymut 0° i kąt p/r do podłoża 70°), czujnik otrzyma około 875 W/m² w południe słoneczne zimą w okolicach przesilenia, dla szerokości geograficznej Namur, tj. maksymalną możliwą .
Następnie, w zależności od wydajności czujnika, zamienisz część (od 50% do ?) tej energii na ciepło.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68

Re: gorąca woda




przez Dirk Pitt » 03/09/08, 10:16

patrick45b napisał:„Powiedziano mi”, że ograniczę o połowę ilość zużywanej wody (która sama w sobie stanowi jedynie niewielką część całkowitego zużycia)…


Myślę, że dobrze to podsumowałeś. Ciepła woda nie stanowi dużo pod względem zużycia energii w porównaniu do wszystkiego innego w domu, a robienie tego za pomocą energii słonecznej nie jest „opłacalne” z ekonomicznego punktu widzenia. zwłaszcza przy wygórowanej cenie sprzętu. Dlatego też korzystanie z ciepłej wody użytkowej za pomocą energii słonecznej jest wyborem nieekonomicznym, ale ekologicznym. za cenę kwh oleju opałowego lepiej byłoby zrobić ECS za pomocą prostego cumulusa elektrycznego.

co do lamp próżniowych moje zdanie jest następujące: po co robić z małej powierzchni drogiego i skomplikowanego czujnika (a więc zawodnego w czasie) co można zrobić z nieco większą powierzchnią prostego i od dawna sprawdzonego czujnika płaskiego? ?
0 x
Obraz
Kliknij mój podpis
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 03/09/08, 11:12

Wow!

ECS domu dla 4 osób nadal stanowi około dziesięciu kWh na noc, czyli 328 euro rocznie.

Dzięki systemowi pomocy inwestycyjnej instalacja kosztuje niecałe 3000 euro netto (w Belgii)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 03/09/08, 12:20

Halo

Aby w pełni zrozumieć, co dzieje się pomiędzy dwoma typami czujników, sugeruję przeczytanie tego artykułu

http://www.apper-solaire.org/?Capteurs

Na dole tej strony znajduje się link do szczegółowych porównań

A+
0 x
Dirk Pitt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2081
Rejestracja: 10/01/08, 14:16
Lokalizacja: Isere
x 68




przez Dirk Pitt » 03/09/08, 14:00

@ Elephant
osobiście mam około 2000 kWh rocznie na ciepłą wodę użytkową, czyli około 240 euro rocznie, ale hej, licz 300 euro.
i nawet jeśli cena po pomocy wynosi 3000 € (nie wiem, ile jest subsydiowana, ale mam na myśli około 6500 €), to wciąż 10 lat zwrotu z inwestycji, nie licząc elektryczność pompy obiegowej i bez liczenia drobnych awarii, które nie pojawią się za 10 lat (wymiana pompy, wymiana płynu, czujnika temperatury itp.), które natychmiast się wydłużą tym bardziej zwrot z inwestycji.
W jakim innym obszarze jesteś gotowy na postawienie 6000 € na stole, poczekaj rok, aby przejrzeć pół i dziesięć lat, aby przejrzeć resztę i zacznij oszczędzać dopiero po tym ????

Nie zasłaniaj twarzy, bądźmy szczerzy wobec siebie, jeśli postawimy słoneczną ciepłą wodę, to będzie po zielonej stronie i dobrze się bawić; i tak jest bardzo dobrze.
0 x
Obraz

Kliknij mój podpis
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 03/09/08, 14:09

WSZYSTKO

dla kogoś, kto nie ma ogrzewania elektrycznego, zbiornik ciepłej wody to 3/4 rachunku.

zapominasz o oporze elektrycznym o mocy 2500 W, który znajduje się w zbiorniku ciepłej wody!
a także w: pralce, zmywarce itp.

Możesz przygotować tę ciepłą wodę za pomocą energii słonecznej! Latem potrzeby da się pokryć w 100%, zimą spada do 30%, ale wtedy jest DREWNO ;-)

Twoja uwaga na temat ceny jest jasna: jedyną drogą jest samodzielna konstrukcja. czy przez stowarzyszenie?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 313