Odbłyśnik ciepła

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
foxcorp
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 20/11/07, 11:39
Lokalizacja: 77760

Odbłyśnik ciepła




przez foxcorp » 28/01/08, 13:18

Witam,
Właśnie kupiłem dom i staram się go zoptymalizować, aby zużywał mniej.
Zwłaszcza, że ​​mam ogrzewanie elektryczne.

Moje pytanie dotyczy zastosowania paneli odbijających ciepło za grzejnikami.
Czy jest to bardzo przydatne w moim przypadku: grzejnik złożony ze skały lawowej w kąpieli „olejowej”?
Czytałem, że reflektor jest stosowany głównie w systemach podgrzewania wody w celu obniżenia temperatury wody.

Z góry dziękuję za radę,
0 x
Avatar de l'utilisateur
pętla
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 816
Rejestracja: 03/10/07, 06:33
Lokalizacja: Picardie




przez pętla » 28/01/08, 22:10

Cześć lis

Znam te panele tylko z nazwy, ale myślę, że mogę opisać ich przydatność

Konwencjonalne grzejniki przekazują ciepło przez konwekcję i promieniowanie
Konwekcja to cyrkulacja powietrza, które nagrzewa się w kontakcie z powierzchnią grzejnika. Jest to również zasada działania konwektorów elektrycznych zwanych „tosterem” (patrz drugi temat) : Lol:

Promieniowanie to emisja promieniowania podczerwonego, które w kontakcie z powierzchnią, na przykład skórą, zamieni się w ciepło

Dlatego reflektory umieszczone za grzejnikami mają na celu częściową izolację przegrody lub ściany, a tym samym zapobieganie niepotrzebnemu wychwytywaniu kalorii.
Drugi cel musi umożliwiać odbijanie promieniowania cieplnego w kierunku dobrego sektora, tj. Przeciwnego do podparcia

Najłatwiej jest przeczytać instrukcję obsługi

Jeśli okaże się, że jego skuteczność umożliwia obniżenie temperatury grzejników bezwładnościowych, można uzyskać prawdziwe oszczędności

Informuj nas na bieżąco

A+
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79459
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 28/01/08, 23:08

Zależy to od konwektorów ... jeśli są one otwarte tylko z przodu, reflektor nie będzie zbytnio używany, jeśli są to modele w kąpieli olejowej z akumulacją, która przypomina grzejniki wodne, a zatem promieniują w 2 kierunki, więc tak, myślę, że przyda się.

Ale nie oczekuj też cudów ...

KK1 przetestował już PRZED / PO? Myślę, że jeśli zarobimy 10%, to dużo, prawda?
0 x
foxcorp
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 20/11/07, 11:39
Lokalizacja: 77760




przez foxcorp » 29/01/08, 08:39

Dziękuję za odpowiedzi, w rzeczywistości moje grzejniki są akumulowane, a zatem zasadniczo podobne do grzejników wodnych.
Przeczytałem o tym, że pozwoliło to zaizolować przegrodę, aby uniknąć „przecieków”, a zwłaszcza zwiększyć promieniowanie i cyrkulację gorącego powietrza.

Czy jednak ktoś wie, gdzie go kupić? ponieważ jedyną, jaką do tej pory znalazłem, jest Casto: 15 euro za płytę, wiedząc, że mam do zrobienia 5-6 grzejników .... notatka jest nieco słona w porównaniu do zysku.
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 29/01/08, 09:15

bonjour,
jest trochę do bricodepot, to lekko izolujący arkusz z aluminium.

czy to działa w przypadku grzejników żeliwnych na wodę?

jeśli nie, pomyślałem, że po podgrzaniu ściany moje są w odległości 50 cm, a tam, gdzie jest grzejnik, pozostaje 30 cm, krótko mówiąc, że to magazynowało ciepło, aby potem rozproszyć?

ten film jest zarezerwowany dla ścian „niższej jakości”?
0 x
Delta
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 03/03/08, 14:09
Lokalizacja: Est




przez Delta » 24/03/08, 12:33

jonule napisał:bonjour,
jest trochę do bricodepot, to lekko izolujący arkusz z aluminium.

czy to działa w przypadku grzejników żeliwnych na wodę?

jeśli nie, pomyślałem, że po podgrzaniu ściany moje są w odległości 50 cm, a tam, gdzie jest grzejnik, pozostaje 30 cm, krótko mówiąc, że to magazynowało ciepło, aby potem rozproszyć?

ten film jest zarezerwowany dla ścian „niższej jakości”?

Nie brak zdrowego rozsądku : Chichot: Ściana jest masą, która poprawi wydajność grzejnika, poprzez magazynowanie energii i ponowne rozproszenie jej w kierunku pomieszczenia w bardziej miękki i bardziej jednorodny sposób przez promieniowanie. Ogranicza to ruchy gorącego powietrza (konwekcja), które natychmiast wspinają się na sufit nad grzejnikami.
Jeśli ściana jest izolowana (wewnątrz lub na zewnątrz), dużym błędem jest izolowanie za grzejnikiem: podgrzewasz tylko powietrze, a nawet placo nie może nic zrobić, aby regulować grzejnik.
Izolacja za grzejnikiem jest uzasadniona w następujących przypadkach: ściana nieizolowana lub ściana masowa izolowana zewnętrznie w pomieszczeniu o sporadycznym użytkowaniu (zbyt duża masa do ogrzania).
0 x
„Genialni ludzie są najbardziej aktywni, kiedy robią najmniej” Leonardo da Vinci
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 25/03/08, 09:42

dziękuję
masz absolutną rację.

nie trzeba podgrzewać powietrza, ale masę.

gorące ciało w 37 ° C ogrzeje zimną ścianę (to ciało ludzkie wytwarza grzejnik), podczas gdy gorąca ściana, masa, będzie służyć jako grzejnik.
0 x
Snickers
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 58
Rejestracja: 08/09/06, 18:42
Lokalizacja: Niemcy (Hannover)




przez Snickers » 25/03/08, 19:41

Niektóre ściany mają tendencję do kłuwania za sobą z powodu nieprzepuszczalnego charakteru powłoki odblaskowej ...
0 x
1000 Km VAE samodzielnie zbudowany (02 / 2007)
http://cyclurba.fr/velo/206/VAE-kit-rea ... -velo.html
VELotaf w zestawie VAE Nine kontynent 48V http://cyclurba.fr/forum/17745/essai-ki ... 9#msg17745
28Km / dzień w A123 2P15S BMS Balancer
Nie zabijesz swojej planety!
Delta
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 03/03/08, 14:09
Lokalizacja: Est




przez Delta » 25/03/08, 23:15

Snickers napisał:Niektóre ściany mają tendencję do kłuwania za sobą z powodu nieprzepuszczalnego charakteru powłoki odblaskowej ...

Tak Snickers .. : Chichot: Formy ... Jedyne rozwiązanie dla tych, którzy muszą przejść z powłoką izolacyjną za chłodnicą, polega przede wszystkim na uniknięciu nieprzepuszczalnych aluminiowych podpór (polystirene itp.) I preferowaniu wełny mineralnej, która nie boi się zbytnio wilgoci. Przed montażem wywierć bardzo małe otwory w aluminium. Możesz stracić 2-3% odbicia arkusza, ale może to uniknąć przejścia do uprawy grzybów między ścianą a izolacją.
Bravo Snickers, chciałbym móc chodzić po forums Niemcy jak po francusku ...
0 x
„Genialni ludzie są najbardziej aktywni, kiedy robią najmniej” Leonardo da Vinci
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 26/03/08, 08:23

jonule napisał:bonjour,
jest trochę do bricodepot, to lekko izolujący arkusz z aluminium.

czy to działa w przypadku grzejników żeliwnych na wodę?

jeśli nie, pomyślałem, że po podgrzaniu ściany moje są w odległości 50 cm, a tam, gdzie jest grzejnik, pozostaje 30 cm, krótko mówiąc, że to magazynowało ciepło, aby potem rozproszyć?

ten film jest zarezerwowany dla ścian „niższej jakości”?


działa dla dowolnego źródła ciepła.

Twoje ściany przechowują się, tak, ale również rozprzestrzeniają się na zewnątrz. Przenikanie ciepła jest wprost proporcjonalne do różnicy w T °, ​​jest to pierwsze miejsce do izolacji!
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 218