Mostki termiczne skrzynek roletowych?

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Mostki termiczne skrzynek roletowych?




przez Christophe » 23/08/10, 11:01

Często zalecamy montaż rolet, aby zwiększyć opór cieplny ramy. Zrobiliśmy to ... ale zaczynam się zastanawiać.

W rzeczy samej; z jednej strony operacja ta tylko nieznacznie zwiększa opór cieplny ramy (0.2 do 0.3) na ramie mającej opór bez przesłony wynoszący od 0.6 do 0.7. I oczywiście obowiązuje tylko wtedy, gdy migawka jest opuszczona ...

Ale z drugiej strony, samo pudełko rzadko jest dobrze izolowane (jeśli jest) i z czasem wykazuje wiele źródeł wycieków (zwłaszcza drewniane pudełka).

Zaczynam się więc zastanawiać, czy montaż rolet nie jest bardziej złą rzeczą niż dobrą termicznie ...

Ta uwaga jest bardziej aktualna w renowacji niż w nowej, ponieważ w tym przypadku możemy wkomponować skrzynkę w ścianę z izolacją, która jest w porządku ... no w teorii ...

Praktyczny przypadek u nas: Dwa lata temu zamontowaliśmy wykusz Kömmerling z ramą PCV ze zintegrowaną roletą. Przeszklenie U = 2 (R = 1.1), ościeżnica U = 0.9 (R = 1.3), izolowana żaluzja aluminiowa jest mniej więcej najlepsza termicznie w oszkleniu zespolonym!

Jednak nasze pudełko ma mniej niż 1 cm izolacji styropianowej (R = 0.2 max!), Z drugiej strony jest to „na zewnątrz” termicznie! Ponieważ jest to instalacja na ścianie wewnętrznej, skrzynka stanowi około 15-20% „wewnętrznej-zewnętrznej” powierzchni wymiany ciepła ramy.

W tej konfiguracji myślę, że tracimy więcej kalorii niż oszczędzamy, nawet gdy migawka jest cały czas zamknięta ... Tej zimy zmierzę temperatury i spróbuję dokonać bilansu cieplnego.

Krótko mówiąc, nie jest świetny i nadal muszę zrobić „podwójne pudełko”, aby je umieścić na pudełku. Musi być zdejmowana, aby umożliwić ewentualną konserwację rolety ...

Gdyby ktoś z was mógł sprawdzić izolację waszej obudowy, zobaczyłby, czy to wyjątkowy przypadek, czy też jest uogólniony ...

ps: ta uwaga nie dotyczyłaby skrzynek zainstalowanych w ścianie zewnętrznej, ale większość tego typu instalacji jest raczej brzydka ... więc nie chcieliśmy tego robić, aby nie oszpecić elewacji ... :|
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 23/08/10, 11:12

Ten typ obudowy nie tylko umożliwia przedostawanie się zimnego powietrza do ogrzewanego pomieszczenia, ale także wpuszcza hałas.

W mieszkaniu w Paryżu miałem okna izolowane od hałasu: bez rezultatu.

Aż zdałem sobie sprawę, że wszystko przechodziło przez nieizolowaną skrzynkę. Po wyizolowaniu różnica była ogromna.
0 x
A bientôt!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 23/08/10, 11:13

Ach tak, ten hałas ... Nie pomyślałem o tym.

Jak zaizolowałeś swoje pudełko?
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 23/08/10, 11:58

Znalazłem pokrowiec przypominający wykończenie pod maskami samochodu, rodzaj ściśniętej tkaniny bardzo ciężkiej, bo to właśnie masa stanowi izolację akustyczną. Około 10 do 15 mm grubości i dość sztywny do klejenia. Ale właśnie zablokowałem to bez kleju.

Efekt był magiczny, na fasadzie wychodzącej na bulwar w Paryżu: szczególnie ze względu na wibracje wielkiego diesla!

Żaden „profesjonalista”, z którym przeprowadzono wywiady, nie był w stanie postawić diagnozy ani udzielić takiej rady, nawet jeśli byłaby prosta.
0 x
A bientôt!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 23/08/10, 12:56

Dziękuję. Ach tak, widzę materiały całkowicie. Rodzaj plecionej wełny syntetycznej.

bernardd napisał:Żaden „profesjonalista”, z którym przeprowadzono wywiady, nie był w stanie postawić diagnozy ani udzielić takiej rady, nawet jeśli byłaby prosta.


Na szczęście od tamtej pory były forums : Chichot:
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 23/08/10, 15:20

„Nie ma nauczyciela”, to mnie zadziwia, ponieważ dobrze wiadomo w fizyce, że fale są zatrzymywane przez bardzo duże zmiany wskaźnika, a zatem w przypadku dźwięku duże zmiany prędkości i wskaźnika naprzemienne warstwy ciężkich, lekkich (korek, ołów, powietrze, ołów, powtarzane, a zatem drobno podzielone między powietrze i ciężkie cząstki !!)
To nie tylko ciężkie, to naprzemienne ciężkie, lekkie !!
W optyce jest tak samo !!
W budownictwie i izolacji podstawy nie są przyswojone, a zbyt wiele mówimy o niespójnościach !!

Skrzynie są trudne do zaizolowania, ponieważ żaluzja musi przejść, aby się zwinąć, a zatem powietrze i dźwięki również krążą dobrze, z niedorzecznymi warstwami izolacyjnymi, a ocieplenie izolacji na żaluzji jest źródłem awarii i zakleszczenia! !

Dopóki jednak klienci nie zdają sobie z tego sprawy, nic się nie dzieje, bo cena rośnie !!
0 x
bernardd
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2278
Rejestracja: 12/12/09, 10:10
x 1




przez bernardd » 23/08/10, 15:28

Napisałem „profesjonalista”, a nie „nauczyciel” :-)

Wszyscy chcieli, żebym zmienił podwójne szyby, a nawet okna, ale nikt nie pomyślał, że hałas dochodził z pudełka ...

W rzeczywistości, chcąc wyczyścić tłusty czarny brud (czyste powietrze Paryża ...), który osadził się wokół osi uzwojenia, którą zrozumiałem, zdemontowałem ścianę pudełka, która była sklejką 6mm: idealna skrzynia dźwiękowa!
0 x
A bientôt!
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 23/08/10, 15:42

bernardd napisał:Napisałem „profesjonalista”, a nie „nauczyciel” :-)


+1

Pewnie zapomniał, jak to mi się często zdarza, żeby zmienić szklankę w swoich okularach ... : Mrgreen:
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 23/08/10, 22:54

Tak, jeszcze nie umieściłem podwójnych szyb na moich okularach !!
0 x
dront
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 353
Rejestracja: 16/01/10, 22:47




przez dront » 31/08/10, 12:15

Zadaję sobie to samo pytanie, rzeczywiście zastanawiam się, czy moje prądy powietrzne nie pochodzą z nieizolowanych skrzynek.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 179