Kocioł wodór i Stirling

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42

Kocioł wodór i Stirling




przez Capt_Maloche » 26/10/06, 08:27

Celuj w to, będzie dobrze! :D

Obraz

Obraz
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 26/10/06, 08:59

Bardzo proste, kapitanie: Twoje artykuły są tak duże, że trudno je przeczytać!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
odrobina
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 269
Rejestracja: 16/08/06, 13:45
Lokalizacja: planeta ziemia




przez odrobina » 26/10/06, 09:50

Doskonały!

Powiedzieć, że w latach trzydziestych XX wieku używano generatorów z silnikiem Stirlinga, a w latach siedemdziesiątych niektóre satelity (być może nawet dzisiaj) były wyposażone w generator Stirlinga firmy Philips.
Mam nawet kilka planów tego silnika (satelitarnego) muszę się nad tym zastanowić...

Nie możemy się doczekać, aż nasi budowniczowie François również zaczną działać!
Jeśli producenci zdecydują się na ten krok, będzie to naprawdę krok naprzód.

Zastanawiam się nad wykorzystaniem wodoru z elektrolizy do mojego kotła i kuchenki gazowej.
(w tym samym czasie co w przypadku samochodu : Mrgreen: )
0 x
Avatar de l'utilisateur
Cuicui
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3547
Rejestracja: 26/04/05, 10:14
x 6




przez Cuicui » 26/10/06, 10:57

Wykorzystanie 42 kWh do odzyskania 35, na pierwszy rzut oka nie jest interesujące, ale możemy przechowywać H2 do ogrzewania w nocy i uruchomić samochód.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 26/10/06, 17:36

Prawdę mówiąc, wcale nie jestem przekonany do tej zasady, zwłaszcza ze względu na zastosowanie H2.
H2 jest tutaj używany jako wektor przechowujący.
Myślę, że moglibyśmy uzyskać lepszy uzysk z m² panelu słonecznego, podgrzewając wodę i przechowując ją po niższych kosztach.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 26/10/06, 19:54

liczy się intencja, najpierw musi stać się częścią zwyczajów, będę to uważnie śledził, to dopiero początek wniosków

Nie Eleph!, niezbyt miękki, bo szybko dowiem się kto produkuje generatory Stirlinga montowane na tych kotłach, interesuje mnie aktualna sprawność tego typu silników, nie mogę się doczekać, żeby się dowiedzieć!

Sam kocioł + mieszanie jest raczej bezużyteczny w mieście, biorąc pod uwagę wydajność np. kotłów pulsacyjnych, które są w stanie wydzielać dym w temperaturze 30°C

z wyjątkiem sieci chłodnic, gdzie temperatura spalin wynosi 60°C, spaliny wydobywające się z kotła mają temperaturę około 100°C, trzeba zobaczyć w jakich temperaturach pracuje ten silnik.

Elef, Elef, Elef : Chichot: zmień ekran :D
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Avatar de l'utilisateur
lio74
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 333
Rejestracja: 15/03/06, 23:16
Lokalizacja: Haute-Vienne i SAVOY

Re: Kocioł na wodór i Stirlinga




przez lio74 » 27/10/06, 01:47

Capt_Maloche napisał:Celuj w to, będzie dobrze! :D


tak, cóż, to wszystko :D : Chichot: ::
Czytałem artykuł o kogeneracji

Myślę, że hybryda to droga, którą należy wykorzystać, aby znaleźć wektor zrównoważonej energii (w sensie zrównoważonego rozwoju i energii odnawialnych)

@+
0 x
„Zrobienie czegoś jest kosztowne, a nic nie kosztuje dużo więcej”. Koffie Annan
Kolejne gatunki zagrożone: Man ... i to będzie dobre dla niego !!!
Człowiek jest bardzo niebezpieczne zanieczyszczenia naturalne!
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 27/10/06, 06:41

Capt_Maloche napisał:z wyjątkiem sieci chłodnic, gdzie temperatura spalin wynosi 60°C, spaliny wydobywające się z kotła mają temperaturę około 100°C, trzeba zobaczyć w jakich temperaturach pracuje ten silnik.


Cześć

Nie liczy się sama temperatura, liczy się różnica pomiędzy ciepłem a zimnem!!!

@+

PS co za zabawny pomysł, aby się ogrzać, kiedy mówimy o oszczędzaniu energii :P
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 27/10/06, 08:58

Kapitan Maloche napisał:

liczy się intencja, najpierw musi stać się częścią zwyczajów, będę to uważnie śledził, to dopiero początek wniosków

Nie Eleph!, niezbyt miękki, bo szybko dowiem się kto produkuje generatory Stirlinga montowane na tych kotłach, interesuje mnie aktualna sprawność tego typu silników, nie mogę się doczekać, żeby się dowiedzieć!

Sam kocioł + mieszanie jest raczej bezużyteczny w mieście, biorąc pod uwagę wydajność np. kotłów pulsacyjnych, które są w stanie wydzielać dym w temperaturze 30°C


Właściwie, podążam za tobą, z pewnością warto dowiedzieć się więcej, szczególnie kto produkuje silniki Stirlinga seryjnie. Określenie „bardzo delikatne” dotyczyło Twojego wpisu, który na szczęście zastąpiłeś linkiem. To powiedziawszy, nadal uważam, że to nie wspaniale ze strony tej firmy, że wydała tak dużo pieniędzy na demonstrator, który nie jest taki świetny.
Myślę, że „politycznie” w ciągu najbliższych 30 lat kolejność działań jest następująca:

- zwiększyć izolację budynków i wydajność kotłów oraz dostaw energii odnawialnej do zastosowań stacjonarnych (budownictwo mieszkaniowe, usługi, przemysł), aby zmniejszyć zużycie ropy naftowej i zwiększyć niezależność energetyczną naszych krajów
- jednoczesne zmniejszenie zużycia oleju przez pojazdy (poprawa techniczna i racjonalizacja)
mamy już wszystkie technologie, żeby zaoszczędzić dobre 30%, wola polityczna „wystarczy” (zdaję sobie sprawę, że dla woli politycznej nie jest to łatwe, bo np. modyfikacja instalacji grzewczej w szkole wybudowanej w 1950 r. to duża inwestycja)

i tylko wtedy będziemy mogli naprawdę korzystać z alternatywnych źródeł energii, takich jak wodór czy energia słoneczna

Swoją drogą, czy wiesz, że:

W regionie Verviers „średniej wielkości” przedsiębiorstwo jest ogrzewane (częściowo) energią uwalnianą przez lodówki (od lipca 2006 r.)
W Halle pod Brukselą w magazynach firmy Colruyt (sieci sklepów spożywczych) zastosowano dużą turbinę wiatrową
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 12/12/06, 11:09

to tyle, wiem trochę więcej o generatorze Stirlinga zamontowanym na tym kotle

Microgen to firma produkująca urządzenie: http://www.microgen.com/Product.asp

Właśnie wysłałem im e-mail z prośbą o informacje techniczne i ceny jednostkowe generatora 1,1 kW 240 V 50 Hz; Ich sprawność wynosi około 20%, czyli 5 kW na gorąco w przeliczeniu na 1,1 kW na energię elektryczną; temperatura gazów spalinowych z kotła wynosi około 110°C.

Dzięki temu zamontowanemu na wydechu pojazdu (całkowicie utracona energia) moglibyśmy wyprodukować około 300 l/h mieszanki H2 + O2! z elektrolizerem 110-ogniwowym.

Czy byłby ktoś zainteresowany kupnem takiego u mnie? jeśli oczywiście cena będzie przystępna.
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 198