DPE: klasyfikacja energetyczna Twojego domu lub mieszkania

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79367
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

DPE: klasyfikacja energetyczna Twojego domu lub mieszkania




przez Christophe » 17/12/07, 10:50

Oto schemat klasyfikacji energetycznej domów we Francji. Jest wydobywany zRozporządzenie z dnia 15 września 2006 r. w sprawie diagnozy charakterystyki energetycznej istniejących budynków oferowanych do sprzedaży we Francji metropolitalnej.

Obraz

Uwaga, mówimy o Pierwotna energia.

Musisz więc skorygować te wartości w stosunku do swoich środków grzewczych, mnożąc je przez następujące współczynniki:

a) Ogrzewanie elektryczne: pomnóż przez 3z uwzględnieniem strat liniowych i produkcyjnych.

b) Olej opałowy lub butan/propan/LPG współczynnik ten wzrasta do ok Aby 1.15 1.2. Litr „oleju” zawiera około 10 kWh. Jeśli zużyjesz 1000 litrów, zużyłeś zatem 10 000 użytecznych kWh, a zatem 11 500 EP kWh.

c) Do gazu (naturalnego) Nie wiem, ale myślę, że jest nieco gorszy od oleju opałowego, ponieważ nie ma rafinacji) Jeśli kk1 ma jakieś informacje na temat energii „procesowej” gazu ziemnego?

Dla chcących dowiedzieć się więcej zamieszczam oficjalne teksty dotyczące ECD do pobrania.
Ostatnio edytowane przez Christophe 06 / 01 / 09, 11: 56, 2 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79367
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 17/12/07, 13:07

Oto 2 dokumenty (2 rozporządzenia ministerialne), które powinny zainteresować czytelników tego tematu:

a) Rozporządzenie ministerialne w sprawie diagnozy charakterystyki energetycznej budynków na sprzedaż

b) Rozporządzenie ministerialne rozporządzenia termicznego 2005 dla nowych konstrukcji

Wszystkie dane liczbowe oraz „normy” energetyczne i izolacyjne według twojego regionu są wyszczególnione w tych 2 dokumentach (ale nie jest to zbyt przyjemne do czytania ...)
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4

Re: DPE: klasyfikacja energetyczna Twojego domu lub mieszkania




przez jean63 » 18/12/07, 01:25

Christophe napisał:Obraz


Według mojej ewidencji zużycia z ostatnich 10 lat plasuję się na szczycie kategorii B i na dole kat. C (łącznie z produkcją CWU, więc można redukować kolektorami słonecznymi przynajmniej na CWU). Na fakturach za gaz ziemny zużycie w m3 przeliczane jest na KWh.

Nieźle jak na dom MOB z 1985 roku.
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79367
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060




przez Christophe » 18/12/07, 09:21

Tak, wcale nie jest źle. Czy dokonałeś korekty, aby przejść na energię pierwotną?

Jeśli chodzi o nas, nie mogę jeszcze oszacować, ale latem pompa solarna sama zużywała 200 kWh miesięcznie!

Wygładzone w ciągu roku możemy oszacować 100 kWh miesięcznie lub 3600 kWh energii pierwotnej lub 21 kWhEP tylko do zasilania energii słonecznej.
Ale hej, biorąc pod uwagę COP instalacji, te 21 kWhEP są znacznie bardziej „użyteczne” równoważne energii (ponieważ oszacowałem COP na 70).

Będziemy więc prawdopodobnie w kategorii B… pomimo 70 m² paneli fotowoltaicznych.

Na poziomie drewna myślę, że spalimy około 4 do 5 m3 prasowanego brykietu drzewnego (600 do 700 kg na m3).
0 x
Avatar de l'utilisateur
jean63
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2332
Rejestracja: 15/12/05, 08:50
Lokalizacja: Owernia
x 4




przez jean63 » 18/12/07, 15:46

Tak, wcale nie jest źle. Czy dokonałeś korekty, aby przejść na energię pierwotną?


Wszystko jest przeliczone na gaz (opłata w KWH).

Co do prądu wszystko zależy od ilości osób mieszkających w domu a nie tylko od powierzchni (powinno być objętościowo).....a także od użycia elektronarzędzi majsterkowicza!!

Jeśli doliczę zużycie energii elektrycznej (kWh X 3), to jestem w kategorii C, ale mam w domu ludzi: mieszkającą tu nadal nastolatkę, jej braci i siostry, którzy przyjeżdżają mniej więcej zgodnie ze świętami, stąd pranie, prysznice , conso dodatkowy sprzęt AGD.

Czy w tym zużyciu na wykresie powinien być uwzględniony rachunek za prąd, który w moim przypadku dotyczy głównie pralek i naczyń, płyt grzewczych, piekarników, lodówek, zamrażarek (wymienionych niedawno (klasa A++)? conso jest koniecznie inne, jeśli w domu jest 2 lub 6 .

Ale hej, w tej chwili jestem całkiem zadowolony z tego wyniku ...... ale zawsze można zrobić lepiej!!!
0 x
Dopiero kiedy przyniósł dół ostatnie drzewo, ostatnia rzeka zanieczyszczoną się, ostatni złowione ryby człowiek zda sobie sprawę, że pieniądze nie są jadalne (Indian MOHAWK).

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 189