Funkcja wakacyjna na okofen

Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ... krótkie komfort cieplny. Izolacja, energia drewno, pompy ciepła, ale także energię elektryczną, gaz lub olej, VMC ... Pomoc w wyborze i wdrażaniu, rozwiązywanie problemów, optymalizacja, porady i sztuczki ...
casuette
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 14/10/16, 07:46

Funkcja wakacyjna na okofen




przez casuette » 08/01/18, 10:22

Witam,
Na półce kotła mam funkcję urlopową. Chciałbym zaplanować wyłączenie kotła na kilka dni i uruchomienie na 2 dni przed moim powrotem.Czy jest to możliwe? Jak korzystać z tej funkcji? Dziękuję.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Funkcja wakacyjna na okofen




przez Did67 » 08/01/18, 10:57

Do tego właśnie służy ta funkcja. Z pamięci kocioł przechodzi w zabezpieczenie przed zamarzaniem do dnia powrotu (nie wiem czy "wpisać" datę powrotu czy ilość dni nieobecności). Sprawdź też, czy "przewiduje" czas narastania temperatury, czy też trzeba to przewidzieć (np. powrót 7-go o 6 rano, aby wrócić 7-go wieczorem lub 8 rano, aby dom się nagrzał). .

Teraz mam tylko bardzo stary regulamin (mój Okofen obchodzi dzisiaj swoje 10-lecie).

Musisz zapoznać się z instrukcją (lub liczyć na to, że przyjdzie ktoś, kto posiada Okofen z nowymi przepisami i Ci to wyjaśni). Może także telefon do instalatora, który Cię poprowadzi, jeśli będzie przyjazny?
0 x
Avatar de l'utilisateur
1360
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 26/07/13, 07:30
Lokalizacja: Szwajcaria
x 36

Re: Funkcja wakacyjna na okofen




przez 1360 » 08/01/18, 11:34

Did67 napisał:Teraz mam tylko bardzo stary regulamin (mój Okofen obchodzi dzisiaj swoje 10-lecie).


Złożysz mu ode mnie życzenia urodzinowe ;)
0 x
Próbując zbyt trudne, aby dostać się do formy, to kończy się patrząc jak ciasto.
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685

Re: Funkcja wakacyjna na okofen




przez Did67 » 08/01/18, 11:44

Nie przegapię tego! Zatrzymam go później, żeby w końcu go wyczyścić (wcisnąłem przycisk na początku sezonu, mówiąc sobie: zrobię to jutro… Jutro, to trwa już dwa, trzy miesiące… popiół dotrze na płytę palnika wulkanu! To pilne!).

[PS: Moja książka o „Ogrodzie warzywnym Paresseux” jest w przedsprzedaży w Szwajcarii: https://www.fr.fnac.ch/a11113435/Didier ... earchpos=2. Czekam na telefon od wydawcy w celu ustalenia ostatnich szczegółów - fotoksiążki, tylnej okładki... Premiera w księgarniach na początku lutego - 4 lub 1. Nie dawało mi to spokoju. Znacznie więcej, niż mogłem sobie wyobrazić.]
0 x
casuette
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 14/10/16, 07:46

Re: Funkcja wakacyjna na okofen




przez casuette » 08/01/18, 14:19

Dziękuję za info.
0 x
Pilpoill
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 164
Rejestracja: 12/11/17, 09:55
x 37

Re: Funkcja wakacyjna na okofen




przez Pilpoill » 08/01/18, 17:42

Witam,

Ta funkcja jest niezwykle łatwa w użyciu.
Sam wybierasz żądaną temperaturę podczas Twojej nieobecności
Wybierasz datę rozpoczęcia i zakończenia programu wakacyjnego (od Ciebie zależy, kiedy przed Twoim powrotem zostanie ponownie włączone ogrzewanie)
Kończysz program Wakacje w Marche i gotowe! 8)

20180108_173611.jpg
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrzewanie, izolacja, wentylacja, VMC, chłodzenie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 225