Wskazówki dotyczące oszczędzania energii

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841

Wskazówki dotyczące oszczędzania energii




przez Flytox » 13/03/09, 22:10

Bonjour à tous

Moja oryginalna kosiarka Honda (3.5 KM?) zużyła prawie cały zbiornik na koszenie ogrodu (bez kosza). Przejście odprowadzające trawę w stronę kosza często się zatyka (nawet suchą trawą). : Evil: ). W rezultacie silnik zawsze pracował na pełnych obrotach i często zatrzymywał się przy pierwszym dużym zakręcie.

Obserwowałem więc drogę powietrza i skoszoną trawę pod kosiarką. Katastrofa, powietrze jest bardzo źle kierowane w stronę wyjścia, a ścieżka trawy jest usiana przeszkodami, ponieważ przyczepia się do wszystkiego, co znajdzie.

Wyciąłem więc arkusz aluminium (mocowany kołnierzem z rilsanu), który tworzy rodzaj „podłogi” kierującej przepływ powietrza i trawy w stronę wylotu (patrz czerwona strzałka). Ponieważ przejście również za bardzo zasłania czarna pokrywa opadająca w miejsce kosza, wyciąłem kilka centymetrów na dole (również dlatego, że przy najmniejszym wzniesieniu ocierał się o ziemię) i umieściłem ogranicznik (patrz niebieska strzałka w zdjęcie), dzięki czemu pozostaje znacznie bardziej otwarta.

Obraz

Obraz

Dzięki temu trawa jest usuwana znacznie lepiej i regularnie. To teraz zatyka się tylko raz na godzinę zamiast co 1 minut :P . Teraz silnik nie pracuje już na pełnych obrotach i można usłyszeć jego przyspieszenie, gdy przejeżdża się przez dużą kępę. Kiedy skończę koszenie, zostało mi około 1/3 zbiornika!

Teraz kolejny problem. W moim nowym ogrodzie pojawia się komunikat, że „TaupeLand” powoduje bardzo duże gromadzenie się mieszanki gleby z trawy pod maską w pobliżu ostrza. (Wszystkie kretowiska przed koszeniem zostały wykopane). Skutek jest równie katastrofalny jak poprzednio, silnik cały czas pracuje na pełnych obrotach i gaśnie, żeby zobaczyć położenie kolejnego kretowiska. : Mrgreen:

Czy ma ktoś przepis na zabezpieczenie przed zbrylaniem się ziemi pod okapem podczas koszenia?
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 14/03/09, 00:13

Przed koszeniem pod maszynę wkładasz tłuszcz do smażenia, warzyw oczywiście, tak żeby ziemia się kruszyła i presto : Chichot: : Chichot: : Chichot:

Kiedyś to był żart z północy : Mrgreen:

Inaczej, bardziej prozaicznie, czy kosisz, gdy ziemia jest sucha? ! ?

Allei Santei Lietseu Obraz
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 14/03/09, 07:09

: Chichot: Lietseu, poślizgujesz się,
Bądź poważny; Flytox musi wyeliminować swoje pieprzyki.
Oto dobry trik:
http://www.wat.tv/video/comment-se-deba ... c7pd_.html : Chichot:
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 14/03/09, 10:11

Witam Lietseu i Le Juste
Lietseu napisał:Przed koszeniem pod maszynę wkładasz tłuszcz do smażenia, warzyw oczywiście, tak żeby ziemia się kruszyła i presto : Chichot: : Chichot: : Chichot:

Kiedyś to był żart z północy : Mrgreen:

Inaczej, bardziej prozaicznie, czy kosisz, gdy ziemia jest sucha? ! ?

Allei Santei Lietseu Obraz


: Mrgreen: Meeeeuuuh ziemia i trawnik były „suche” (połowa była trawą szarlatańską). Dla klimatu okolicy będę miał bardziej sucho niż w lipcu czy sierpniu.... Tutaj pora deszczowa zaczyna się 1 stycznia i kończy w Sylwestra : Mrgreen:

Le Juste, nie jestem z ciebie dumny, nie dotykamy pieprzyków! : Evil: : Mrgreen:

https://www.econologie.com/forums/post86256.html#86256


A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.

[Eugène Ionesco]

http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 14/03/09, 10:35

Definicja : Chichot:
Pogoń za chimerą

W obecnym potocznym języku „utopijny” oznacza niemożliwe; A utopia jest chimerą

Ja napiszę utaupie : Chichot:
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11

Re: Porada dotycząca koszenia przy jednoczesnym oszczędzaniu energii




przez I Citro » 14/03/09, 16:09

Flytox napisał:Moja oryginalna kosiarka Honda (3.5 KM?)
Nie chcąc Cię denerwować, Twoja kosiarka jest wyposażona tylko w silnik Hondy.
Myślę, że twój silnik to A GCV 135 wyprodukowano w Europie (wydaje mi się, że we Francji). Ten rustykalny silnik z niższej półki został opracowany przez firmę Honda na skalę przemysłową, aby pasował do wszystkich podstawowych kosiarek i konkurował z tańszymi silnikami amerykańskimi (Briggs & Straton i Tecumseh).

Rama Twojej kosiarki jest chyba produkcji włoskiej (chyba Castelgarden). Producent ten produkuje w bardzo dużych ilościach kosiarki rabatowe, które można znaleźć w dużych sklepach detalicznych pod wszelkiego rodzaju markami, w tym markami dystrybutorskimi (carrefour, castorama itp.).

Tego typu sprzęt stanowi absolutne minimum do koszenia. Mało wydajny, należy o niego dbać, myć, przechowywać po użyciu i opróżniać po sezonie. Do tej pory miałem w rękach wyłącznie silniki Tecumseh na podwoziu Castel.
Zbieram je z chodników, gdy sąsiedzi je wyrzucają, zmieniam linkę wyrzutni i klucz do magnetycznego koła zamachowego (1€). Ten klin zostaje odcięty w przypadku uderzenia w kamienie lub inne przeszkody powodujące awarię kosiarki.

Wystarczają mi trapanele. Jeśli już będę musiał kupić, to nie będzie to termiczny... Elektryczny 220, akumulatorowy, elektryczny, jeszcze nie wiem?
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113

polowanie na krety




przez oli 80 » 14/03/09, 17:48

witam, jest taki różowy kwiat, którego cebula wydziela odstraszający zapach dla kretów, jedyny problem, ta roślina później rośnie jak chwast i nie można się już jej pozbyć, są systemy D do polowania na kreta bez wyrządzanie im krzywdy, tutaj jest link
http://www.touslesprix.com/bricolage/ch ... taupe.html

jest taka roślina albo łowca kretów słonecznych, chyba że chcesz zrobić to własnoręcznie, metalowy pręt wbity w ziemię z odwróconą butelką na górze, coś w tym stylu, nie pamiętam tego zbyt dobrze
0 x
Avatar de l'utilisateur
delnoram
moderator
moderator
Wiadomości: 1322
Rejestracja: 27/08/05, 22:14
Lokalizacja: Mâcon-Tournus
x 2




przez delnoram » 14/03/09, 21:39

Często podawane są jako rośliny „przeciwko kretom”. Euporbia latyrus cebulki żonkili i fasoli rącznikowej
0 x
"Myślenie nie powinny być przedmiotem nauczania w szkole, zamiast do uczenia się na pamięć faktów, które nie są sprawdzone?"
"To nie dlatego, że mogą być źle mają rację!" (Coluche)
clasou
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 553
Rejestracja: 05/05/08, 11:33




przez clasou » 15/03/09, 09:01

Witam,
A co do kretów, daj im żyć i robić swoje.
Naturalnym sposobem może być zrobienie brf, bo do tej pory mówiłam od czasu do czasu, a ogród, który jest u sąsiada, może być barierą.
Zacząłem w październiku zeszłego roku i miałem tylko trzy lub cztery, sąsiad, który nie ma ogrodu i miał tylko jeden jakieś dziesięć lat temu, kiedy miał trawnik.
Od jakiegoś czasu mam wrażenie, że jestem na Guadalcanal : Lol: .
W przeciwnym razie, jeśli chodzi o elektrykę, udało jej się zrobić stos tak blisko, że zakrywał antykret.
I kolega coś znalazł (około 1 litra), ale tylko o tym pomyślał.Tak więc nawet w trakcie tortur.

Jeśli chodzi o trawnik to jeden powiększam ogród więc powierzchnia jest mniejsza i dwa po demontażu termoforu oddałem sąsiadowi i kupię ręczną helikoidalną (przycięcie 30cm).
Do skoszenia pozostanie nam więc od 400 do 500 metrów.
Dwa do trzech razy w roku w ten sposób kwiaty i inne rośliny rosną, pszczoły i firmy mogą przychodzić i jeść.
Jeśli chodzi o sąsiada, przyzwyczaił się do tego i pozbywam się wszelkiego koszenia i przycinania jodły od chwili, gdy już nie leczy.
a + Claude
0 x
lejustemilieu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4075
Rejestracja: 12/01/07, 08:18
x 4




przez lejustemilieu » 15/03/09, 09:24

Obraz Obraz
0 x
Człowiek jest z natury zwierzęciem politycznym (Arystoteles)

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 69