herbicyd rozpylanie w obecności dzieci?

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6

herbicyd rozpylanie w obecności dzieci?




przez bham » 19/09/07, 19:26

Chodź, wyszedłem na dekret.
Mam „kochaną” sąsiadkę, mamę małej dziewczynki, która jest trochę uzależniona od opryskiwacza. To jego sposób na polowanie na paskudne chwasty.
Moja córka i jej bawią się razem, czasem w naszym ogrodzie, a czasem w ich ogrodzie.
Tym, co doceniam o wiele mniej i co właśnie widziałem z pierwszej ręki, jest to, że ta osoba pozwoliła sobie na trawę u stóp piaskownicy, w której była moja córka, dlatego też oddzwonił natychmiast.
Wróciłem do sąsiada z gazetą informacyjną na temat zagrożeń związanych z pestycydami, którą bezinteresownie wzięła.

Co o tym sądzisz?
Jak byś zareagował?
Co robić, aby edukować ludzi?
Aby złożyć skargę na zatrucie, na zagrożenie życia innych?
0 x
Avatar de l'utilisateur
gegyx
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 7013
Rejestracja: 21/01/05, 11:59
x 2938




przez gegyx » 19/09/07, 21:37

Czy potępiasz i wysuwasz skargę na rodziców, którzy palą dom, w którym dorastają ich dzieci aż do okresu dojrzewania?
Jednak należy to zrobić!

Jutro powiesz jej, że twoja córka nie czuje się dobrze (zawroty głowy, nudności, podrażnienia) i zamierza pójść do lekarza ... może zadać sobie pytania?
0 x
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272

Re: Rozpylanie chwastobójcy w obecności dzieci




przez SixK » 19/09/07, 21:44

bham napisał:Co o tym sądzisz?
Jak byś zareagował?
Co robić, aby edukować ludzi?
Aby złożyć skargę na zatrucie, na zagrożenie życia innych?


Aby uniknąć konfliktu, możesz odchwaszczać jego ogród! :)
Pokażą mu dobre praktyki;)

W końcu jednak nie będzie w stanie powiedzieć, że nie była świadoma najnowszych informacji na temat Martyniki, wbita na początku tygodnia ...

SixK
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 20/09/07, 09:25

gegyx napisał: Czy potępiasz i wysuwasz skargę na rodziców, którzy palą dom, w którym dorastają ich dzieci aż do okresu dojrzewania?
Jednak należy to zrobić!

Tak, poza tym utykała podczas ciąży. I możemy rozszerzyć Twój przykład na szereg innych produktów, poczynając od samochodu, LZO obecnych w domu bez Twojej wiedzy, ... itp. Ale nadal najlepiej jest spryskać chwastobójczy nos dziecka. To tak, jakbyś wkręcał nos w rurę wydechową samochodu.

gegyx napisał: Jutro powiesz jej, że twoja córka nie czuje się dobrze (zawroty głowy, nudności, podrażnienia) i zamierza pójść do lekarza ... może zadać sobie pytania?

Nie jestem pewien ...
sixK napisał: Aby uniknąć konfliktu, możesz odchwaszczać jego ogród!
Świetny pomysł !!!
sixK napisał:W końcu jednak nie będzie w stanie powiedzieć, że nie była świadoma najnowszych informacji na temat Martyniki, wbita na początku tygodnia ...

Nie jest typem do słuchania wiadomości lub zadawania pytań, nawet nie zna słowa pestycydy.
0 x
Avatar de l'utilisateur
A2E
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 235
Rejestracja: 15/12/04, 11:36
Lokalizacja: 16 drzwi hali

Re: Rozpylanie chwastobójcy w obecności dzieci




przez A2E » 20/09/07, 10:49

bham napisał:Chodź, wyszedłem na dekret.
Mam „kochaną” sąsiadkę, mamę małej dziewczynki, która jest trochę uzależniona od opryskiwacza. To jego sposób na polowanie na paskudne chwasty.
Moja córka i jej bawią się razem, czasem w naszym ogrodzie, a czasem w ich ogrodzie.
Tym, co doceniam o wiele mniej i co właśnie widziałem z pierwszej ręki, jest to, że ta osoba pozwoliła sobie na trawę u stóp piaskownicy, w której była moja córka, dlatego też oddzwonił natychmiast.
Wróciłem do sąsiada z gazetą informacyjną na temat zagrożeń związanych z pestycydami, którą bezinteresownie wzięła.

Co o tym sądzisz?
Jak byś zareagował?
Co robić, aby edukować ludzi?
Aby złożyć skargę na zatrucie, na zagrożenie życia innych?


Cześć Bham

Właśnie przeczytałem twój post i jako rolnik jestem przerażony tym, co nam przysłałeś! : Evil:

Wskazówka:
Obserwuj uważnie swoją córkę, spróbuj dowiedzieć się, czy miała mdłości, trudności w oddychaniu i zaczerwienienie na skórze, aw razie wątpliwości zadzwoń do centrum kontroli zatruć najbliżej twojego domu. link:
http://www.centres-antipoison.net/
Pamiętaj również, aby zebrać od sąsiada zaangażowany pojemnik (chwasty), ponieważ będzie to wymagane przez centrum kontroli zatruć lub jeśli będziesz mógł usunąć i odzyskać etykietę (-y) pojemnika (-ów).
Lepiej jest teraz zrobić krok za darmo, niż żałować później, ponieważ będzie za późno na interwencję!

Ludzie czasami robią absolutnie wszystko !!! :x

W latach 80. WSZYSTKIE pestycydy (całkowite lub selektywne środki chwastobójcze-insektycydy-fungicydy) nie były dopuszczone do sprzedaży dla ogółu społeczeństwa, ale dziś jest niestety zupełnie inne !!! :x powinieneś wiedzieć, że zdecydowana większość tych produktów jest BARDZO SZKODLIWA dla zdrowia ludzi i zwierząt, a nawet więcej, jeśli są niewłaściwie używane.

Nie mogę powiedzieć wystarczająco dużo: NIE UŻYWAJ TYCH HYPER NIEBEZPIECZNYCH PRODUKTÓW! lub wezwać specjalistę, najlepiej w spółdzielni rolniczej, a nie w centrum ogrodniczym, ponieważ te ostatnie zwykle zatrudniają osoby całkowicie niekompetentne w dziedzinie pestycydów (na przykład uczniów podczas wakacji szkolnych)
lub jeśli nadal korzystasz z tych produktów: CZYTAJ etykiety w całości i dokładnie przestrzegaj tego, co tam jest napisane!
Nie spiesz się, upewnij się, że nie ma nikogo w pobliżu miejsca do opryskania, nie zapomnij o maskach najlepiej z wkładami z węgla drzewnego, okularami, a także plastikowymi rękawiczkami.
Spryskaj raczej wieczorem, gdy słońce zachodzi, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się mgiełki rozpylającej, ta ostatnia jest zawieszona i NIEWIDOCZNA, a przez większość czasu BEZWONNA, również zadbaj o zamknięcie domu lub samochodu, ponieważ ta mgła wracaj gdziekolwiek.

Na zakończenie dodam: nie róbcie rzeczy szczególnie SZCZEGÓLNIE w odniesieniu do pestycydów.

Mam nadzieję, że Bham, że twoja córka w ogóle nic nie ma!
Serge
0 x
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 20/09/07, 11:56

Witam,

Myślę, że to mnie wstręt (jak ludzie, którzy narzucają papierosy tym, którzy ich otaczają) ... : Evil:
Niestety myślę, że nie ma nic do zrobienia, aby ich edukować ... Z wyjątkiem wyciągania nosa z opryskiwacza ... ale nie jestem pewien, czy jest to bardzo legalne ... :P

Szczerze mówiąc, czasami rozpaczam nad ludzką naturą ... :płakać:

Mam nadzieję, że twoje córki nie otrzymały zbyt wiele produktów ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 20/09/07, 21:40

Bonjour à tous

W stylu zanieczyszczenia trujemy delikatnie, szkoda dla otaczających nas osób:

Przybywa firma zewnętrzna, aby przerobić wykładzinę podłogową warsztatu, w którym pracuję. Obejmuje to wylanie / malowanie grubej warstwy jasnej żywicy na podłogę. (kilkaset metrów kwadratowych)

Zapach (rozpuszczalnika?) Jest naprawdę bardzo silny i odurzający, graniczący z powodowaniem zawrotów głowy u osób wrażliwych. W porównaniu ze zwykłymi nie ma żadnej dodatkowej wentylacji, a dzień kończy się obfitym bólem głowy.

Malarze, którzy wykonują pracę, są chronieni tak, jakby pracowali w elektrowni jądrowej. Jednorazowy pełny biały garnitur z kapturem, okularami, maską oddechową, rękawiczkami, butami. Bardzo dobrze dla ..... ich.

Wszyscy zwykli pracownicy lokali, którzy pracują w pobliżu, otrzymali tylko instrukcje ..... przepuszczenia malarzy. Po 2 godzinach malarze skończyli i odeszli, ale pracownicy mają 8 godzin na obejście się bez maski, a obok ...: Evil:

A kiedy zadajemy pytania, dlaczego ..... odpowiadamy w pół słowach, że nie zadajesz właściwych pytań ... : Evil:

Przepisy muszą z pewnością nakładać indywidualne zabezpieczenia dla tego, kto stosuje produkt, dla innych, których nie znam.

A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
bambus
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1534
Rejestracja: 19/03/07, 14:46
Lokalizacja: breizh




przez bambus » 21/09/07, 09:45

Jedna odpowiedź: : Evil:
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6

Re: Rozpylanie chwastobójcy w obecności dzieci




przez bham » 21/09/07, 10:19

A2E napisał: [Porada:
Obserwuj uważnie swoją córkę, spróbuj dowiedzieć się, czy miała mdłości, trudności w oddychaniu i zaczerwienienie na skórze, aw razie wątpliwości zadzwoń do centrum kontroli zatruć najbliżej twojego domu. link:
http://www.centres-antipoison.net/
W latach 80. WSZYSTKIE pestycydy (całkowite lub selektywne środki chwastobójcze-insektycydy-fungicydy) nie były dopuszczone do sprzedaży dla ogółu społeczeństwa, ale dziś jest niestety zupełnie inne !!! :x powinieneś wiedzieć, że zdecydowana większość tych produktów jest BARDZO SZKODLIWA dla zdrowia ludzi i zwierząt, a nawet więcej, jeśli są niewłaściwie używane.
Mam nadzieję, że Bham, że twoja córka w ogóle nic nie ma!
Serge

Dziękuję Serge i Indy49.
Na razie RAS, ale praca tych gówna produktów może być wykonana w dłuższej perspektywie w ciele, powodując anarchiczne podziały komórek, a zatem nowotwory.

Również zaskakujący przykład Flytox. Wydaje mi się, że powinieneś przynajmniej skontaktować się z medycyną pracy i / lub poprosić komornika o sprawdzenie warunków pracy (wiem, że to psuje atmosferę w firmie, ale można ją wykorzystać na + później, na wypadek istnieje związek przyczynowy z chorobą).
0 x
ronron1789
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 13/10/07, 15:48

Odnośnie pielenia




przez ronron1789 » 13/10/07, 16:26

Istnieje alternatywa dla chemikaliów
pielenie termiczne: chodzi po prostu o zabicie paskudnego mniszka lekarskiego za pomocą szoku termicznego: ciepło niszczy roślinę. Polega ona na użyciu palnika podłączonego do butli gazowej. Pamiętaj, że nie ma zbyt dużych butli z gazem.

Możesz zaoferować to rozwiązanie swojemu sąsiadowi.

Czy wiesz również, że ładne amerykańskie firmy, które chcą sprzedać ci te środki do usuwania chwastów z amerykańskimi receptami, to te same firmy, które wyprodukowały Agent Orange, AGENT ORANGE = defoliant używany przez armię amerykańską podczas wojny w Wietnamie w celu zniszczenia dziewiczego lasu , Agent pomarańczowy jest przyczyną wielu wad rozwojowych dzieci ponad 40 lat po zakończeniu wojny w Wietnamie !!!!! Słowo pozdrowienia i uwagi dla ciebie i twoich dzieci.
0 x

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 97