Realizacja pionowej łaty warzywnej

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
pionowa łata warzywna
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 16/05/09, 11:32
Lokalizacja: Paryż

Realizacja pionowej łaty warzywnej




przez pionowa łata warzywna » 16/05/09, 11:49

Witam, pozwalam sobie na post w tej sprawie forum Przedstawiam Państwu moją stronę internetową (w trakcie finalizacji) prezentującą realizację mojego wewnętrznego ogrodu warzywnego w hydroponice i aquaponice.
http://www.monpotagervertical.fr ou http://www.potager-vertical.fr
chodzi o prawdziwy ekosystem funkcjonujący w akwaponice.
Ta strona ma tylko pretensje do pokazania, jak wykonałem ścianę ogrodu warzywnego w moim salonie, z materiałów zakupionych w marketach budowlanych i na lądzie, mając nadzieję, że podaruję pomysły lub chęć „inni, aby zbudować!
Mój ogród warzywny wertykalny jest jeszcze w początkowej fazie rozwoju, opracowany przeze mnie system mający na celu posiadanie warzyw i aromatycznych ziół przez cały rok oparty jest na 3 niezależnych i wymiennych panelach, które będziemy mogli wystartować, kiedy i kiedy będziemy mieć obrót w zbiorach. Gdy panel będzie gotowy, wymienię go na inny filc ogrodniczy.

Oryginalność polega zatem na tym, aby mieć ścianę roślinną, która umożliwia zbiory, a która nie jest przeznaczona tylko do celów dekoracyjnych.

Ta strona jest wciąż w budowie, Twoje komentarze i porady będą mile widziane.

Dziękuję i do zobaczenia wkrótce

Ps: jeśli ta wiadomość nie jest zgodna z zasadami forum usuń to, nie chcę spamować ani denerwować, ta strona nie ma zastosowania komercyjnego.
Dziękuję.
0 x
moja strona przedstawia realizację wertykalnego wewnętrznego ogrodu warzywnego, w hydroponice i akwaponice, prawdziwego ekosystemu, ogrodu warzywnego ściany warzywnej, kultury wewnętrznej, uprawy warzyw w pomieszczeniach i ziół aromatycznych. Salon warzywny, hydroponika i aquaponika. http://www.potager-vertical.fr
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 16/05/09, 18:19

Czy to ja, czy powrót pana rybnej kupy, który karmi rośliny, aby uratować świat! ?? :)

Ton jest na razie mniej agresywny;)

SixK
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6




przez bham » 16/05/09, 19:10

Nie od razu SixK (strzały :D ), Myślę, że schrzanisz sprawę. Ta zielona ściana mi się podoba.
0 x
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 16/05/09, 21:40

Dla przypomnienia, strona z „panią rybną kupą, która karmi rośliny”: Agriculturegaia.com

Dżentelmen miał zgłosić patent, więc uważaj, to będzie wojownik !! :) Mały cytat mistrza: „Nazywam się Benjamin Vendé i mam misję…” : Chichot:
Przypominam sobie, że Agriculturegaia jest również właścicielem witryny poświęconej technice sztuk walki, która pozwala pokonać w pojedynkę 12 reklam. :)

W przeciwnym razie zrobiłem trochę whois na monpotagervertical.fr Nie znalazłem żadnego śladu Benjamina Vendé, więc możemy mieć nadzieję, że to nie ta sama osoba. :)

OK, zamykam nawias.
Pomysł na pionowy ogród warzywny wydaje się być dobrym pomysłem, ważne jest, aby przeprowadzić eksperyment do końca i przekonać się, czy koncepcja jest wykonalna.

SixK
0 x
pionowa łata warzywna
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 16/05/09, 11:32
Lokalizacja: Paryż




przez pionowa łata warzywna » 17/05/09, 03:03

Dobry wieczór,
dziękuję za twoją opinię, pozytywną i pytającą, nie znam tego kupca, który chce uratować świat, ale rzeczywiście trafiłem na przedmiotową stronę (gaiatruc) podczas poszukiwania dokumentacji, a nie żadnego raportu!
ten system stworzony przez eksperymenty to tylko mała strona, która nie miała ambicji ratowania świata, z dala od niego, ale po prostu uczynić trochę bardziej opłacalną zieloną ścianą, która jest w tej chwili modna, czysto dekoracyjny.
Chodzi o to, aby móc zbierać owoce, warzywa i zioła.
Jest jeszcze w powijakach, obecnie już zbieramy: gigantyczną bazylię, koperek, kolendrę i melisę, miętę i wkrótce, jeśli wszystko pójdzie dobrze, pomidorki koktajlowe, już obecne, ale wciąż zielone i mini cukinię truskawki.
Odnośnie patentu zgłoszonego przez innego pana nie sądzę, żeby to mógł być problem, nic nie sprzedaję, tylko przedstawiam swoją koncepcję i jej konstrukcję, licząc na to, że to pomoże, tak jak wcześniej udokumentowałem w sieci Lauch siebie ...
Strona nie jest jeszcze ukończona, Twoja rada jest mile widziana, jeśli uważasz, że jakiś element może Cię zainteresować lub innych, sugestie dotyczące ulepszeń są mile widziane!
Jeśli chodzi o ten projekt gaia, nie rozumiałem wszystkiego, wydawało mi się trochę dziwne strona ze złymi, dobrymi facetami, nie zagłębiłem się zbytnio w głąb, oczywiście dobrze mi się udało?
0 x
moja strona przedstawia realizację wertykalnego wewnętrznego ogrodu warzywnego, w hydroponice i akwaponice, prawdziwego ekosystemu, ogrodu warzywnego ściany warzywnej, kultury wewnętrznej, uprawy warzyw w pomieszczeniach i ziół aromatycznych. Salon warzywny, hydroponika i aquaponika. http://www.potager-vertical.fr
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 18/05/09, 10:45

Jedną rzeczą, która byłaby interesująca, byłaby uprawa pomidorów i sprawdzanie, czy smakują, czy dają odpowiednik pomidora z supermarketu ... Przypominam sobie, że pomidory „przemysłowe” są produkowane „na powierzchni” kroplówka karmiona.
Mniej złe rosną w blokach włókna kokosowego.

SixK
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 18/05/09, 10:53

Strona jest dobrze zrobiona.

Brakuje jedzenia dla ryb w cyklu animacji ...

Czekam na funkcjonalny prototyp ... moim skromnym zdaniem balans jest bardzo trudny do osiągnięcia ...

A co z kosztami energii, o których wspominasz (od 2 do 3 lamp 400 W zimą ...)?

Czy wiesz, że są kompaktowe świetlówki do plantacji przez chwilę?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 18/05/09, 12:44

Świetnie, to jak bycie w pełnej SF ...

I pomyśleć, że niektórzy w to nie uwierzyli! : Mrgreen:

Piękne osiągnięcie!, Jestem tym z przyjemnością


miauczeć :P


I oczywiście witamy w pionowym ogrodzie warzywnym (zasługa najbardziej "kolorowego" pseudonimu na stronie :D

Pozdrowienia od kapitana kota :P
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu
„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?
Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
Lietseu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2327
Rejestracja: 06/04/07, 06:33
Lokalizacja: Antwerpia Belgia, Skype lietseu1
x 3




przez Lietseu » 18/05/09, 13:15

Ups, mam nauczyciela pytań :?

A co z nieuniknionym parowaniem?

A co z utrzymaniem temperatury wody? (parowanie i spływ = chłodzenie)

Obecnie z moimi ciepłowodnymi rybkami i pomimo przykrycia (wentylowanego przez otwory, brak wymuszonej wentylacji) mam "ubytek" 5L tygodniowo na parowanie, co nie szkodzi higrometrii mieszkanie "bardzo suche z natury" 8)

W przypadku roślin szacujesz, ile L uzupełnia / tydzień ma dodatek wody?
moje akwarium 80x30x40 (37utile) lub 88.800cm³ lub 88 L H2O


dziękuję
0 x
Usuwając ludzkiej natury to było daleko od jego natury! Lietseu

„Moc miłości musi być silniejsza niż miłość do władzy” Współczesny Lie Tseu?

Widać wyraźnie tylko z sercem, Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu ...
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839




przez Flytox » 18/05/09, 20:19

Cześć Lietseu
Lietseu napisał:Obecnie z moimi ciepłowodnymi rybkami i pomimo przykrycia (wentylowanego przez otwory, brak wymuszonej wentylacji) mam "ubytek" 5L tygodniowo na parowanie, co nie szkodzi higrometrii mieszkanie "bardzo suche z natury" 8)


[Włączony tryb poza tematem]
Kot, który hoduje trucizny ... i martwi się wilgocią ...:zaszokować: : Mrgreen:

Obraz

[Wyłączony tryb poza tematem]
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 134