Monsanto Roundup zabójcze dla ludzi - Glifosat

Organizowanie i zorganizować swój ogród i ogród warzywny: ozdobne, krajobraz, dziki ogród, materiały, owoce i warzywa, ogród warzywny, nawozy naturalne, schrony, baseny lub naturalny basen. Rośliny żywotność i uprawy w ogrodzie.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13736
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: Monsanto Roundup zabójcze dla ludzi - glifosatu




przez izentrop » 11/03/18, 10:28

Próbuję tylko dopilnować, żeby nie opowiadał bzdur... Nie jesteśmy już w średniowieczu : Lol:
W rolnictwie ekologicznym dopuszczone są cztery popularne środki ochrony roślin zawierające miedź:

siarczan miedzi (sól otrzymywana po obróbce miedzi metalicznej kwasem siarkowym)
wodorotlenek miedzi (sól otrzymywana po obróbce siarczanu miedzi sodą)
tlenochlorek miedzi (sól otrzymywana po obróbce miedzi metalicznej kwasem solnym)
Mieszanka Bordeaux (siarczan miedzi zobojętniony wapnem).
Tlenochlorek miedzi to ciemnoniebieski proszek, którego nie należy mylić z mieszaniną Bordeaux (jasnoniebieski). Miedź kumuluje się w glebie (zwłaszcza w winorośli) i jest toksyczna dla roślin i innych naturalnych organizmów glebowych (dżdżownice, bakterie) oraz dla fauny i flory rzek. Mieszanka Bordeaux nie jest produktem „naturalnym” w tym sensie, że powstaje w wyniku mieszaniny substancji otrzymanych w drodze syntezy. Jest on (podobnie jak pochodne miedzi) tolerowany w rolnictwie ekologicznym w określonych granicach stosowania. W niektórych zabiegach miesza się go z siarką http://wiki.scienceamusante.net/index.p ... bordelaise
Wytłumacz mi jaki to wszystko ma sens?
Ostatnio edytowane przez izentrop 11 / 03 / 18, 10: 31, 1 edytowany raz.
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13736
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: Monsanto Roundup zabójcze dla ludzi - glifosatu




przez izentrop » 11/03/18, 10:31

Janic napisał: stosowanie produktów syntetycznych, których głośno bronisz.
Próbuję tylko dopilnować, żeby nie opowiadał bzdur... Nie jesteśmy już w średniowieczu : Lol:
W rolnictwie ekologicznym dopuszczone są cztery popularne środki ochrony roślin zawierające miedź:

siarczan miedzi (sól otrzymywana po obróbce miedzi metalicznej kwasem siarkowym)
wodorotlenek miedzi (sól otrzymywana po obróbce siarczanu miedzi sodą)
tlenochlorek miedzi (sól otrzymywana po obróbce miedzi metalicznej kwasem solnym)
Mieszanka Bordeaux (siarczan miedzi zobojętniony wapnem).
Tlenochlorek miedzi to ciemnoniebieski proszek, którego nie należy mylić z mieszaniną Bordeaux (jasnoniebieski). Miedź kumuluje się w glebie (zwłaszcza w winorośli) i jest toksyczna dla roślin i innych naturalnych organizmów glebowych (dżdżownice, bakterie) oraz dla fauny i flory rzek. Mieszanka Bordeaux nie jest produktem „naturalnym” w tym sensie, że powstaje w wyniku mieszaniny substancji otrzymanych w drodze syntezy. Jest on (podobnie jak pochodne miedzi) tolerowany w rolnictwie ekologicznym w określonych granicach stosowania. W niektórych zabiegach miesza się go z siarką http://wiki.scienceamusante.net/index.p ... bordelaise
Wytłumacz mi jaki to wszystko ma sens?
0 x
Gebe
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 361
Rejestracja: 08/08/09, 20:02
x 65

Re: Monsanto Roundup zabójcze dla ludzi - glifosatu




przez Gebe » 11/03/18, 10:46

Janic napisał: pewne patologie pojawiają się, jakby przez przypadek, w wyniku stosowania produktów Monsanto (i nie tylko glifosat).

Myślisz, że nie powiedziałeś tego zbyt dobrze, Janic, i w tym jest problem. Z mojego punktu widzenia poważnym błędem ze strony obrońców środowiska jest wybranie glifosatu jako celu. Wszystkie badania wykazują, że produkt ten nie jest niebezpieczny. Wiele innych zakazanych dzisiaj środków zostało zakazanych i niewątpliwie wiele z nich jest nadal używanych.
Tworzymy jednak imponujący szum medialny na całym świecie, a zwłaszcza we Francji; udało nam się przekonać najwyższe szczeble władzy (bez wątpienia ze względów wyborczych) pomimo wszystkich dowodów na to, że glifosat Monsanto jest absolutnym złem.
Kiedy zdamy sobie sprawę z błędu (wydaje mi się to nieuniknione), ci sami ludzie, którzy dziś podążają za prądem jak owce, powiedzą, że ekolodzy oszukali nas i nadużyli zasady ostrożności. Istnieje wszelkie ryzyko, że popadniemy wówczas w przeciwny nadmiar i że ponownie będziemy używać niebezpiecznych produktów ze szkodą dla naszego zdrowia i planety.
Myślę, że tak właśnie będzie i uwierz mi, z całego serca chciałbym się mylić.

https://www.generations-futures.fr/actu ... anitaires/

https://newsin.asia/part-post-poll-refo ... antations/
0 x
Gebe
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 361
Rejestracja: 08/08/09, 20:02
x 65

Re: Monsanto Roundup zabójcze dla ludzi - glifosatu




przez Gebe » 11/03/18, 10:50

izentrop napisał:Wytłumacz mi jaki to wszystko ma sens?

Nie szukaj sensu w przekonaniach Roll: : Lol:
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13736
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: Monsanto Roundup zabójcze dla ludzi - glifosatu




przez izentrop » 11/03/18, 13:42

Czy znamy już przyczynę tajemniczej choroby na Sri Lance? Choroba nerek o nieustalonym pochodzeniu, głównie narażenie na metale ciężkie, których częścią może być mieszanina Bordeaux Obraz

Zakazanie glifosatu zaszkodzi realizacji inicjatywy „4 na 1000”. :zaszokować:
Ostatnio edytowane przez izentrop 11 / 03 / 18, 14: 01, 1 edytowany raz.
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Monsanto Roundup zabójcze dla ludzi - glifosatu




przez Janic » 11/03/18, 13:55

Janic napisała: Pewne patologie pojawiają się jakby przez przypadek przy stosowaniu produktów Monsanto (i nie tylko glifosat).

Myślisz, że nie powiedziałeś tego zbyt dobrze, Janic, i w tym jest problem.
tak, tak, wiem jak to dobrze powiedzieć! :D
Z mojego punktu widzenia poważnym błędem ze strony obrońców środowiska jest wybranie glifosatu jako celu. Wszystkie badania wykazują, że produkt ten nie jest niebezpieczny. Wiele innych zakazanych dzisiaj środków zostało zakazanych i bez wątpienia wiele z nich jest nadal używanych

Efektywnie! Przez dziesięciolecia nie brano pod uwagę tego, co obecnie nazywamy zasadą ostrożności. Sytuacja się zmieniła i obecnie niektórzy słusznie lub niesłusznie krytykują te zasady, że są one nadmierne lub niewłaściwe i uniemożliwiają im prowadzenie działalności gospodarczej (patrz przypadek Servier).
Oczywiście trudno jest rozróżnić zalety i wady każdego stanowiska, ponieważ nie dotyczy ono tych samych osób i tych samych interesów.
Artykuł Future Generations jest tego przykładem, gdzie z jednej strony producenci „usprawiedliwiają” glifosat, podjęte w izolacjioraz ten sam produkt w połączeniu z innymi produktami (również wątpliwe, ponieważ oddzielnie są one równie niebezpieczne, jak po złożeniu).
« Studia naukowe. Decyzja ta jest następstwem niedawnej publikacji badania naukowego[1], które wykazało, że glifosat jest możliwą przyczyną tej wcześniej niewyjaśnionej przewlekłej choroby nerek, która może być śmiertelna. Zdaniem naukowców glifosat sam w sobie nie jest nefrotoksyczny, ale gdy łączy się z twardą wodą (bogatą w wapń) i zawierającą metale, takie jak kadm i arsen, naturalnie występujące w glebie lub dodawane do nawozów, glifosat staje się wówczas niezwykle toksyczny dla nerek. »[*]
To samo dotyczy wszystkich narkotyków syntetycznych dostępnych na rynku w tysiącach i żadne laboratorium, żaden lekarz nie jest w stanie wiedzieć, jaki może być efekt koktajlu tych mieszanin, to jest rosyjska ruletka za każdym razem.
Tworzymy jednak imponujący szum medialny na całym świecie, a zwłaszcza we Francji; udało nam się przekonać najwyższe szczeble władzy (bez wątpienia ze względów wyborczych) pomimo wszystkich dowodów na to, że glifosat Monsanto jest absolutnym złem.
Absolutnym złem nie jest glifosat (inne produkty nie są lepsze). To M. jest tym złem poprzez swoją hegemoniczną politykę przemysłową, ale gdyby nie on, inni zajęliby jego miejsce z tym samym duchem i tym samym celem: pieniędzmi!
Kiedy zdamy sobie sprawę z błędu (wydaje mi się to nieuniknione), ci sami ludzie, którzy dziś podążają za prądem jak owce, powiedzą, że ekolodzy oszukali nas i nadużyli zasady ostrożności. Istnieje wszelkie ryzyko, że popadniemy wówczas w przeciwny nadmiar i że ponownie będziemy używać niebezpiecznych produktów ze szkodą dla naszego zdrowia i planety.
Niebezpieczne produkty to te, które chemia rozprzestrzeniła po całej ziemi całkowicie bezkarnie i przede wszystkim bez żadnych środków ostrożności (nawet jeśli trzeba było te produkty dostatecznie i długo badać w rzeczywistych sytuacjach, aby się o tym przekonać) DDT powoduje nieodwracalne szkody w faunie, florze i życie na lądzie, zanim w końcu zostanie uznane za prawdziwe zagrożenie, to samo dotyczy CO2 itp.
Myślę, że tak właśnie będzie i uwierz mi, z całego serca chciałbym się mylić.
Nieuchronnie mylicie się w tym zakresie, że coraz częściej to właśnie te produkty syntetyczne, czymkolwiek by nie były, w rolnictwie, medycynie, procesach przemysłowych, są kwestionowane, niezależnie od tego, czy są izolowane, czy w postaci koktajlu, które są szkodliwe do żywych istot... których jesteśmy częścią dla tych, którzy nie wiedzą.
https://www.generations-futures.fr/actu ...anitarny/
Nie szukaj sensu w przekonaniach
Wszystko jest wiarą, dowodem na to, że wierzysz w bezpieczeństwo glifosatu, pomimo rosnącej liczby badań naukowych, które bezpośrednio lub pośrednio podają to w wątpliwość.
[*] Wodór i chlor rozpatrywane osobno nie są niebezpieczne, ale razem tworzą kwas solny, który jest wyjątkowo toksyczny i żrący.
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré
Gebe
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 361
Rejestracja: 08/08/09, 20:02
x 65

Re: Monsanto Roundup zabójcze dla ludzi - glifosatu




przez Gebe » 11/03/18, 15:07

Janic napisał: tak, tak, wiem jak to dobrze powiedzieć! :D

Zauważyłem, że tak. ...Stałą dla Ciebie jest pewność:
- te ładne/nieładne
- ci, którzy mają rację / ci, którzy całkowicie się mylą
-ci, którzy chcą uratować świat / ci, którzy nie zgadzają się z tobą i dlatego są koniecznie sprzedawani złym lobby przemysłu rolnego lub „Wielkiej Farmacji”

Zasada działania teoretyka spiskowego jest właściwie prosta, jest to po prostu binarne…
Zamierzam na tym poprzestać, zanim zostanę ocenzurowany za obrazę ciebie; Myślę, że daleko mi do tego, aby móc sobie pozwolić na to, na co sobie pozwalasz na tym poziomie.
W przeciwnym razie podtrzymuję moje sformułowanie:
Gebe napisał:Myślę, że tak właśnie się stanie i uwierz mi, szczerze chciałbym się mylić.

Jeśli tak, to do zobaczenia za około dwadzieścia lat forum nadal istnieje (i my też : Wink:)
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13736
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: Monsanto Roundup zabójcze dla ludzi - glifosatu




przez izentrop » 11/03/18, 15:47

Kolejny miecz w wodzie... Musimy przestać zagłębiać się w pewniki tej nieuczciwej organizacji.
NASSL ocenił dostępne dowody naukowe dotyczące etiologii przewlekłej choroby nerek o niepewnej etiologii (CKDu) i wyraził opinię, że nadal nie ma dowodów pozwalających zidentyfikować konkretny czynnik sprawczy. Sugerowano agrochemikalia, w tym glifosat, fluor, arsen, kadm, twardość wody i wysoką jonowość, ale obecnie wszystkie te hipotezy są hipotezami, a badania wciąż nie są rozstrzygające. http://nassl.org/nassl-statement-on-the ... lyphosate/


http://seppi.over-blog.com/2018/03/le-s ... hevea.html

Kolejna wiadomość ukrywana przez działaczy
„Cieszymy się, że sędzia Shubb uwzględnił naszą prośbę, co stanowi pierwszy krok w naszych wysiłkach mających na celu powstrzymanie Kalifornii od zmuszania rolników, hodowców i producentów do umieszczania fałszywych i wprowadzających w błąd etykiet na produktach rolnych”.
Alert dotyczący raka glifosatu usunięty w Kalifornii http://www.latimes.com/business/la-fi-g ... story.html
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13736
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1526
Kontakt :

Re: Monsanto Roundup zabójcze dla ludzi - glifosatu




przez izentrop » 11/03/18, 16:29

Najbardziej komiczne jest to, że GF przywołuje prace Senffa i Samsela jako naukowe uzasadnienie swojej hipotezy, z tym wyjątkiem, że praca ta została formalnie zniszczona przez 2 członków CRIIGEN, którzy nie są podejrzani o zmowę ;-) → https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5705608/
0 x
Janic
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 19224
Rejestracja: 29/10/10, 13:27
Lokalizacja: bordowy
x 3491

Re: Monsanto Roundup zabójcze dla ludzi - glifosatu




przez Janic » 11/03/18, 16:38

Janic napisała: tak, tak, wiem jak to dobrze powiedzieć!


Zauważyłem, że tak. ...Stałą dla Ciebie jest pewność:
- te ładne/nieładne
- ci, którzy mają rację / ci, którzy całkowicie się mylą
-ci, którzy chcą uratować świat / ci, którzy nie zgadzają się z tobą i dlatego są koniecznie sprzedawani złym lobby przemysłu rolnego lub „Wielkiej Farmacji”

Jest to zjawisko powszechnie podzielane przez niemiłych facetów, którzy myślą, że są miłymi facetami, przez tych, którzy się mylą i myślą, że mają rację, itd. To krąży w kręgach, jak w polityce. To ostatnie jest właśnie charakterystyczne dla naszego społeczeństwa: ostatnia osoba posiadająca władzę ma z konieczności rację, zanim zostanie spalona przez swojego następcę i tak się dzieje od tysiącleci.

Zamierzam na tym poprzestać, zanim zostanę ocenzurowany za obrazę ciebie; Myślę, że daleko mi do tego, aby móc sobie pozwolić na to, na co sobie pozwalasz na tym poziomie.

Nie byłbyś pierwszy w tej dziedzinie! Jednakże nie pozwalam sobie na nic na TWOIM poziomie, tak samo jak wszystkim, którzy są ofiarami lub wspólnikami tych systemów destrukcyjnych dla życia. Systemy te stały się bezosobowe, nie ma już ludzkich przywódców (jeśli jacyś pozostali, chronią się za armią dobrze opłacanych prawników, aby utrzymać porządek, dopóki nie wyczerpią się ci, którzy je kwestionują); maszyną steruje giełda, CAC40 i jej akcjonariusze, mali i duzi, którzy widzą tylko jedno: zyski, które zostaną im rozdzielone, nawet kosztem nieszczęścia i cierpienia innych.
W przeciwnym razie podtrzymuję moje sformułowanie:
gébé napisał: Myślę, że tak właśnie się stanie i uwierz mi, z całego serca mam nadzieję, że się mylę

Jeśli tak, to do zobaczenia za około dwadzieścia lat forum nadal istnieje (i my też

Zatem do zobaczenia za 20 lat!
0 x
„Tworzymy naukę za pomocą faktów, takich jak tworzenie domu z kamieniami: ale gromadzenie faktów nie jest już nauką, a stos kamieni to dom” Henri Poincaré

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "Ogrodu: krajobrazu, rośliny, ogród, stawy i baseny"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 131