DPE a audyt energetyczny

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Juan9120
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 31/07/21, 10:29

DPE a audyt energetyczny




przez Juan9120 » 31/07/21, 10:33

Witam,

Wynajmę niedawno sklasyfikowane mieszkanie G. Natomiast kupiłem je w 2012 roku (klasa D) i wszystko w środku przerobił mój ojciec (łącznie z ociepleniem), który jest rzemieślnikiem. Dlatego nie ma faktury. Nie rozumiem klasyfikacji urzędu G, być może dlatego, że nowe przepisy sprawiają, że DPE będzie przeciwstawne diagnoście. Więc nie ma ryzyka. Ponieważ mój najemca na miejscu uważa, że ​​mieszkanie jest dość dobrze ocieplone i nie wydaje tak dużo na 32m2 energii.

Ale tak czy inaczej, więc muszę zrobić audyt. Czy specjalista, który przeprowadzi tę kontrolę, może ocenić pismo sporządzone przez DPE?

Jeszcze jedno pytanie, mój kocioł ma ponad 20 lat.
Jeśli to zmienię, czy ktoś ma pomysł na wzmocnienie litery?
(Przez normalny kocioł gazowy i przez kondensację)

Dziękuję wszystkim

Jean
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79364
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11060

Re: DPE a audyt energetyczny




przez Christophe » 31/07/21, 11:51

DPE to we Francji głównie żarty...

Większość jest niechlujna, bardzo lekka, wykonana przez firmy oportunistów, którzy faworyzują liczbę i ciasto, do jakości!
Robią je ludzie przeszkoleni w pośpiechu, którzy niektórzy nie mają BAC...

Myślę, że większość nie zna definicji dżula...

Moja rada: zainwestuj kilkaset euro w prawdziwy audyt, przeprowadzony przez prawdziwego termotechnika...

Najwyraźniej istnieje prawo, które zabrania wynajmowania mieszkań, które zużywają zbyt dużo energii (to nadal będzie straszna sztuczka!) stąd twój strach, jak sądzę?

ps: zmiana kotła nic nie zmieni przed 1 czy 2 sezonami bo to na fakturach bazuje DPE...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 67