Izolacja z cegły w stropie poddasza

Budowa siedliska przyrodniczego lub ekologicznego: plany, projekt, porady, ekspertyzy, materiały, geobiologia ... Dom, budowa, ogrzewanie, izolacja: właśnie otrzymałeś jedną lub więcej ofert. Nie możesz wybrać? Podaj tutaj swój problem, a my doradzimy przy właściwym wyborze! Pomoc w czytaniu DPE lub diagnostyki energetycznej środowiska. Pomoc przy zakupie lub sprzedaży nieruchomości.
Jieff
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 19/07/09, 16:40

Izolacja z cegły w stropie poddasza




przez Jieff » 19/07/09, 23:11

Niedawno kupiłem pawilon z 1971 roku z gotowym poddaszem i stropem z cegły 3cm i tynkiem 1cm. Dach pokryty dachówką mechaniczną jest izolowany przestrzenią powietrzną większą niż 5 cm, od 5 do 7 cm wełny szklanej umieszczonej bezpośrednio na cegle.
Obecna izolacja jest niewystarczająca i nie wiem, jak ją uzupełnić. najlepszym rozwiązaniem byłoby odsunięcie lub wysadzenie istniejącego sufitu, ale przeraża mnie ciężar witryny.
: Arrow: Dla komfortu zimowego zamierzałem wykonać 16 cm izolacji pod tynkiem (16 cm między płatwiami. Wydaje się, że muszę sięgnąć co najmniej 20 cm wełny mineralnej, ale czy wziąć pod uwagę istniejącą grubość?
: Arrow: Czy dla komfortu letniego warto zachować ceglano-tynkowany sufit ze względu na jego interesującą bezwładność podczas termicznego przesunięcia fazowego? Czy traci zainteresowanie, jeśli izolacja zostanie ukończona pod spodem?
: Arrow: Jaką izolację wziąć w tym przypadku: czy włókno drzewne jest naprawdę ciekawsze niż wełna mineralna, czy też jest nieistotne, jeśli jest skojarzone z sufitem z cegły i gipsu? W tym przypadku, czy wełna mineralna jest lepsza od wełny szklanej pod względem termicznego przesunięcia fazowego?
: Arrow: Wreszcie dom znajduje się na przejściu samolotu, jaka byłaby idealna dodatkowa izolacja?

Wielkie podziękowania za każdą odpowiedź lub sugestię.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 20/07/09, 10:40

Trudno mi sobie wyobrazić 3 cm cegły w stropie strychu.
Po pierwsze, jaką masz przestrzeń (grubość belek)?
Szkic byłby fajny.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Jieff
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 19/07/09, 16:40




przez Jieff » 20/07/09, 21:27

Oto mały diagram z nachyleniem 45 °:

================= Dachówka mechaniczna
7 cm kierownica powietrza
//////////////////////////////// wełna szklana 5-7 cm
Listwy UUUUUUUU
= | | ===== | | ==== | | === cegły tynkarskie stropowe na haku 3cm + 1cm tynk
płatwie wystające z tynku na 14 do 16 cm

I właśnie pomiędzy tymi widocznymi płatwiami chciałbym dokończyć izolację, z płytą gipsowo-kartonową fermacell lub inną okładziną pod spodem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2

Re: Izolacja z cegły w stropie poddasza




przez drwal » 21/07/09, 00:33

jieff napisał:[...]
: Arrow: Dla komfortu zimowego zamierzałem wykonać 16 cm izolacji pod tynkiem (16 cm między płatwiami. Wydaje się, że muszę sięgnąć co najmniej 20 cm wełny mineralnej, ale czy wziąć pod uwagę istniejącą grubość?
Wełna mineralna? Dlaczego wełna mineralna? Jest wiele innych ciekawszych rozwiązań ...
Jeśli obecna izolacja pochodzi z 1971 r., Można uznać, że jest ona mniej więcej równoważna ... nic!
16 cm to lepsze niż nic, ale moim zdaniem niewystarczające (a zwłaszcza niewystarczające, aby skorzystać z pomocy podatkowej ...).

jieff napisał:[...]: arrow: Czy dla komfortu letniego warto zachować ceglano-tynkowany sufit ze względu na jego interesującą bezwładność podczas termicznego przesunięcia fazowego ???? Czy traci zainteresowanie, jeśli izolacja zostanie ukończona pod spodem?
Tak, cegła będzie uczestniczyła w przesunięciu fazowym, ale nie w bezwładności domu, ponieważ znajduje się po zewnętrznej stronie w porównaniu z izolacją.
Przesunięcie fazowe nie jest bezwładnością, nie należy go mylić.

jieff napisał:[...]: arrow: Jaką izolację wziąć w tym przypadku: czy włókno drzewne jest naprawdę ciekawsze niż wełna mineralna, czy też jest nieistotne, jeśli jest skojarzone z sufitem z cegły i gipsu? W tym przypadku, czy wełna mineralna jest lepsza od wełny szklanej pod względem termicznego przesunięcia fazowego?
Wełna drzewna o gęstości równej 55 kg / m3 (gęstsza, nie jest to już „wełna”, ale sztywne panele) jest dużo bardziej wydajna w przesunięciu fazowym niż wełny mineralne, nawet jeśli LoR jest trochę lepszy niż LoS. ..

Z grubsza mówiąc, przesunięcie fazowe wywołane przez LdB jest 4 razy większe niż „klasyczne” LdV o równoważnej grubości.
Jeśli chcesz więcej, musisz przejść na sztywne panele, które są coraz mniej wydajne w zimowej termice, im są gęstsze.

jieff napisał:[...]: arrow: Wreszcie dom znajduje się na przelocie samolotu, jaka byłaby idealna dodatkowa izolacja?

W przypadku izolacji akustycznej najskuteczniejsza jest masowa wata celulozowa ...

W przypadku Twojego dachu i jeśli pokrycie dachówką pochodzi z 1971 roku, najlepszym rozwiązaniem byłoby:
- przenieś istniejące ubezpieczenie i stare LoS
- podnieść dach, budując drewnianą skrzynię nad krokwiami tak, aby miała 30 cm wysokości do cegieł
- wypełnij pudełka mokrą natryskiwaną watą celulozową,
- zamknij osłoną przeciwdeszczową
- ponowne odczytanie i zaktualizowanie do dziewięciu.

W ten sposób działasz na izolację zimą (R = 7.9), izolację latem (przesunięcie fazowe większe niż 10h), izolację akustyczną (redukcja ok. 50 dB hałasu zewnętrznego) oraz regulację higrometrii Domu. .
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do "Nieruchomości i budownictwo ekologiczne: diagnostyka, HQE, HPE, bioklimatyzm, środowisko naturalne i architektura klimatyczna"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 83