Praca w słońcu po tezy fizycznej?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
hattori_hanzo
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 20/11/08, 17:27

Praca w słońcu po tezy fizycznej?




przez hattori_hanzo » 20/11/08, 17:31

Witam,

Obecnie kończę pracę doktorską z fizyki (głównie mechanika płynów). Chcę skoncentrować swoją karierę w sektorze energii odnawialnej, a dokładniej na energii słonecznej: fotowoltaicznej, termicznej, nawet jeśli to możliwe, połączonych systemach słoneczno-wiatrowych, PV / termicznych. Bardzo interesuje mnie również integracja z budynkami oraz projekty „domu pasywnego”. Interesuję się tym sektorem i na bieżąco śledzę wiadomości za pośrednictwem „dziennika energii odnawialnych” wydawanego przez firmę observ'ER. Chciałbym pracować nad rozwojem projektu, więc stanowisko inżyniera projektu byłoby dla mnie idealne

Moje pytanie brzmi: czy mogę znaleźć tę pracę, nawet jeśli moje pierwsze szkolenie nie koncentruje się specjalnie na energii słonecznej? Nadal określam, że mam dość szerokie doświadczenie w dziedzinie fizyki, mam tytuł magistra fizyki stosowanej. Czy firmy z tych dziedzin ufają młodym lekarzom? A może musisz przejść szkolenie? (Pytałem już o europejskiego mistrza EUREC w Szkole Górniczej, ale byłoby to o rok od wejścia na rynek pracy - mam 27 lat).

Nawiasem mówiąc, zadałem sobie inne pytanie: czy jest istotne i możliwe jest pojawienie się na targach energii odnawialnej w poszukiwaniu pracy? czy może mylę się z uciążliwością, gdy tematem programu nie jest praca?


Dziękujemy za poświęcenie czasu na przeczytanie mnie i udzielenie odpowiedzi. Jest to dla mnie bardzo ważne iw moim wieku nie mogę ryzykować błędów w obliczeniach i marnowania czasu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 20/11/08, 18:45

Cześć Hattori,

Jedno jest pewne, mechanika płynów i energii słonecznej, nie jest ona szczególnie ściśle powiązana.

Trochę o termoprzekaźniki wymiany ciepła w ewentualnych wymiennikach ciepła. Ale nie sądzę, że tak powiedzą pracodawcy, ponieważ masz dobre zaplecze teoretyczne, które pozwala ci szybko przejść na specjalizację z nauk fizycznych.

Prawdopodobnie nie będziesz „napędzany” jako inżynier projektu (tj. Kierownik projektu), ale inżynier projektu (tj. Członek zespołu projektowego i odpowiedzialny za studia i inżynierię).

Aby ukończyć szkolenie, nie znam mistrza EUREC. Na poziomie teoretycznym masz już wystarczająco dużo bagażu (doktorat z fizyki jest wart więcej niż mistrz ...)

Jeśli naprawdę chcesz zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie, proponuję nawet przedłużyć studia, aby zrobić niezbyt długie szkolenie z zarządzania aspektami / komercyjne (ponieważ jest to uwzględnione w podstawowych badaniach inżynierów, ale nie w kursy uniwersyteckie): w ten sposób pracodawca wie, że może Ci zlecić średnioterminowe zadania techniczne i handlowe, aw dłuższej perspektywie zarządzanie zespołem.

Ta wszechstronność nauki / handlu / zarządzania jest bardzo ceniona.

W poszukiwaniu pracy wszyscy spotykają się z aktorami (forums, spontaniczne aplikacje, wystawy, sieci wiedzy ...) dobrze jest wziąć, to szczęście i motywacja wyrażona przez kandydata decydują o decyzji.

@+
0 x
Obraz
hattori_hanzo
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 20/11/08, 17:27




przez hattori_hanzo » 20/11/08, 18:56

dziękuję za odpowiedź.

Myliłem się, kiedy pomyślałem o dołączeniu do zespołu pracującego nad projektami słonecznymi, a nie kierownika projektu.

W rzeczywistości mam dwie możliwości szkolenia. Z jednej strony europejski mistrz EUREC, którego nauczanie odbywa się we Francji w szkole w kopalniach Sophii Antipolis, chodzi o staż podyplomowy roku (a więc bac + 6) ze stażem 4-5 miesięcy w biznesowym biurze projektowym. Myślę, że jest to bardziej techniczne szkolenie skierowane do inżynierów, którzy już ukończyli studia. specjalizacją jest wybór: wiatr, słońce, biomasa, budownictwo termiczne, systemy hybrydowe.

Mam również ofertę szkoleniową jako menedżer ds. Zrównoważonego rozwoju we współpracy z CNAM 92, która odbywa się naprzemiennie i nie jest specyficzna dla energii słonecznej, dlatego musimy znaleźć pudełko, które znajduje się w energii słonecznej ,

Oprócz zaznaczenia mojej szkoły na kartce miałem kilka opinii mówiących mi, żebym preferował szkolenie techniczne, które było bardziej "solidne" niż szkolenie menedżera, gdzie uczymy się wszystkiego po trochu, ale niczego Szczegół.

Czy masz opinię na pytanie? jaka jest twoja ścieżka

dziękuję
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 20/11/08, 19:24

Witam,

Jestem w połowie przekonwertowany ... W bazie byłem inżynierem IFMA (trenowałem mniej więcej tak jak ENSAM, ale w Owernii)

Następnie zostałem profesorem nadzwyczajnym nauk fizycznych. Ale mój ojciec i ja jesteśmy bardzo zorientowani i stworzyliśmy małą rodzinną firmę inżynieryjną.

Szkolenie techniczne EUREC i jego staż wydają się być bardzo zbliżone do kursu „inżynierii standardowej”. Dla Ciebie jako pracownika naukowego byłby to plus i pozwoliłby Ci w trakcie stażu na nawiązanie „znajomości”.

Możesz także odzyskać (trochę tylko dlatego, że nie jesteś w kopalni u podstawy ...) sieć kopalni.

Ale ... Gdybyś mógł równolegle zarządzać modułami / handlować ...

Czasami istnieją partnerstwa między szkołami ing i szkołami biznesu (ESC, HEC ...), powinieneś dowiedzieć się o Sophii Antipolis. To duże centrum, jest mały sposób ...

Wiem bardzo dobrze, że „zarządzanie / handel” to tarta ze śmietaną, ale jeśli nie masz tego w swoim CV ze swoim wykształceniem akademickim, młody inżynier „piwowar wiatru”, zwłaszcza jeśli ma tę uzupełniającą specjalizację (typ bac + 6) może być bardziej doceniona. : Idea:
0 x
Obraz
hattori_hanzo
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 3
Rejestracja: 20/11/08, 17:27




przez hattori_hanzo » 21/11/08, 09:30

dziękuję za twoją radę. I najlepsze życzenia dla twoich projektów
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 124