Piec na pellet drzewny i podgrzewaną podłogę

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
casalanis
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 36
Rejestracja: 04/11/07, 21:59

Piec na pellet drzewny i podgrzewaną podłogę




przez casalanis » 04/11/07, 22:12

Witam,

Szukam porady dotyczącej regulacji kotła na pellet w piecu edlikamin ecoidro w ogrzewaniu podłogowym powrotnym.

Znajduję się w południowo-wschodnim Vaucluse (alt 300 m) z wykończonym domem (układane ogrzewanie podłogowe, syn za możliwe sondy narysowane w kawałkach 4 i jedno na zewnątrz). Izolacja składa się z monomeru o grubości trzydziestu cm, z zewnętrzną okładziną z miękkiego kamienia 20 cm, w całości z płyt warstwowych typu 10 o grubości organicznej pianki pakowej, wszystkie ułożone na promieniowanej glebie. Dom jest całkowicie na parterze.

A dokładniej zastanawiam się, czy muszę zainstalować mega regulator w całości (sonda zewnętrzna, zawór sterujący zaworu sterującego 3 z napędem silnikowym + pataquès wyjścia sondy, powrót, środowisko sondy ... patrz bufor balonu ...). Ponieważ w końcu zaczyna być drogi!

Wiedząc, że piec reguluje temperaturę wody (domyślna temperatura 60 ° c), jeśli ustawię zawór trójdrożny raz na zawsze, gdy rozpocznę instalację, jak również przepływ każdej strefy podłogowej to powinien działać? (Na początku podłogi nadal będzie się przegrzewać)

Aby regulować ustawienie zapotrzebowania na energię w piecu, mówię sobie, że jeśli połączę pojedynczą sondę temperatury otoczenia (połączona poele) w rozsądny sposób, to też powinienem pójść?

Doszedłem do tego wniosku, ponieważ wiedząc, że podgrzewana podłoga ma bezwładność na miotle, mój monomur i moje kamienie 20 mają bezwładność miotły. Temperatura w pomieszczeniu nie powinna spaść za kilka chwil!
I nagle piec mógł zareagować wystarczająco szybko?

zimna bezwładność wobec gorącej bezwładności .... strumień peletów peletu.

Dziękuję za radę.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79474
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 05/11/07, 10:10

Witaj tutaj!

1) Dla twojego problemu mam teraz trochę tego samego, poza tym, że chcę się połączyć (nie jest to jeszcze zrobione) na naszych ogrzewanych podłogach (+ ECS) kotle na drewno, a nie pelletach.

Z tej okazji stworzyłem temat, w którym znajdziesz plan:

https://www.econologie.com/forums/installati ... 94-10.html

2) Główna różnica między twoim przyszłym systemem polega na tym, że piec peletowy ma do pewnego stopnia zmienną moc (wymuszone powietrze) i zwłaszcza automatyczny ponowny zapłon, u nas jest po prostu zawór termostatyczny, który zmienia (bardzo z grubsza) ciąg, stąd w naszym przypadku obowiązkowe użycie „małego” 300L zbiornika buforowego.

Na twoim montażu musi mieć plan "zalecany" dostarczony z piecem nie? Co on chroni? Tampon czy nie?

3) W jaki sposób regulowana jest regulacja EdilKamin? Sonda wewnętrzna lub zewnętrzna?

4) Odnośnie sondy 3 (lub 4) mam dokładnie to samo, ponieważ jest to pierwsza zima, którą spędzamy w domu, nie mogłem ci dokładnie odpowiedzieć, po prostu wiem, że regulacja wydaje się mniej więcej Kocioł ... i że system działa bardzo dobrze (ogrzewanie podłogowe z dużym buforem słonecznym) w pozycji „stałej” ... ale na pewno dlatego, że wahania temperatur są bardzo małe.

W każdym razie dodanie podwójnego zbiornika buforowego wymiennika drewna może być interesujące (a dodatkowy koszt nie jest tak ważny, zbiorniki słoneczne można znaleźć za 1000 € ... szczególnie u niezatwierdzonych instalatorów), ponieważ pozwoli jeśli chcesz, to za kilka lat dołożymy system solarny ... ponieważ rozpalenie pieca na pellet na środku salonu w środku lata tylko po to, aby cwu nie było zbyt "rozsądne "(Nie sądzę, aby można było ustawić piec na 100% CWU, prawda?).

ps: stare powiedzenie, plus system jest prosty plus będzie trwać długo i będą szanse, że szybko żartuje ... więc ...priorytet dla prostoty...
0 x
casalanis
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 36
Rejestracja: 04/11/07, 21:59




przez casalanis » 05/11/07, 23:48

Hello,
Dla twojego rozwiązania drewno balon jest nieodwracalnie zobowiązany do energii uwalnianej przez twój kocioł na drewno w niewielkim stopniu regulowalny (dla mojego pieca peletowego będzie to kif-kif myślę .... ponieważ nie jest to tak uregulowane ...)

Dla zalecanego planu dostarczonego z piecem, dla instalacji ogrzewania podłogowego: nic !!!!!!!!!!!

Regulacja (pieca) według sprzedawcy byłaby tylko: temp temp start początkowy = spadek mocy. Tak bardzo niejasne. On nawet ze mną nie rozmawia.

Sposoby zaworu 4 byłyby rozwiązaniem, aby uniknąć powrotu zimna do kotła (drewno lub granulka), a tym samym uniknąć kondensacji na wymienniku, a tym samym korozji.

Ile paneli fototermicznych posiadasz w swojej instalacji? a jaki rozmiar domu?

Z drugiej strony: tak, możesz umieścić granulki pieca dokładnie na swoim ECS, ale źródło energii jest dość nieproporcjonalne w porównaniu z zapotrzebowaniem na energię ECS ....

Dla mojej instalacji myślę, że skończy się goleniem przystanku pieca na pellet (szczerze mówiąc, ich gwarancja 1, wolę spędzić je jako aperitif z moim przyjacielem, który lubi drażnić się z elektroniką, a solucje będą bardziej jak powiedzieć: trawić .......), podłączony do sondy w pomieszczeniu. Ale nadal utrzymuję mój zawór trójdrożny z drobiazgową regulacją.

Uważaj też, nie wysłałeś za dużo wody na podłogę.
Szok termiczny wygląda tak samo jak w przypadku tagine z jagnięciny lub silnika wysokoprężnego, jeśli wolisz ....

PS: Nieźle twoje przysłowie

Nic w naszym myśleniu, że powietrze ostatecznie się nie rozgrzeje.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79474
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 06/11/07, 10:05

Casalanis napisał:Hello,
Dla twojego rozwiązania drewno balon jest nieodwracalnie zobowiązany do energii uwalnianej przez twój kocioł na drewno w niewielkim stopniu regulowalny (dla mojego pieca peletowego będzie to kif-kif myślę .... ponieważ nie jest to tak uregulowane ...)


W takim przypadku możesz sobie wyobrazić, że robisz dokładnie taki sam montaż jak ja: zbiornik solarny zamontowany „do góry nogami”… wykorzystując część CWU jako bufor, którego wyjście (lub wejście do obejrzenia?) Jest podłączone do zawór 3-drogowy, w którym 1 wymiennik służy do przygotowania ciepłej wody użytkowej, a drugi do przyszłych paneli słonecznych, gdy kocioł jest wyłączony ...

Aby przetestować ... żaden profesjonalny problem nie chce ryzykować tego rodzaju edycji, ponieważ jest zbyt „oryginalny” ...


Casalanis napisał:Ile paneli fototermicznych posiadasz w swojej instalacji? a jaki rozmiar domu?


70m² dla 170m² ... bez fotowoltaiki, 100% termiczny w autokonstrukcji (20 lata temu).


Casalanis napisał:Z drugiej strony: tak, możesz umieścić granulki pieca dokładnie na swoim ECS, ale źródło energii jest dość nieproporcjonalne w porównaniu z zapotrzebowaniem na energię ECS ....


Ok, ale piec musi jeszcze promieniować i ogrzewać pokój nie?

Casalanis napisał:Uważaj też, nie wysłałeś za dużo wody na podłogę. Szok termiczny wygląda tak samo jak w przypadku tagine z jagnięciny lub silnika wysokoprężnego, jeśli wolisz ....


Nie przejmuj się tym, są już dobrze ugruntowane i wtedy w przypadku przegrzania kotła (mało prawdopodobne biorąc pod uwagę jego zmniejszoną moc 15 kW) zaplanowałem ciągłe „rozładowywanie” kalorii w „dużym buforze” `` mamy dla paneli słonecznych ...w rzeczywistości istnieją 2 bufory (nieobecne na pierwszym schemacie, ponieważ później zmieniłem zdanie): „wysoka T °” do bezpośredniego użytku CWU w małym buforze i „niska T °” do przechowywania. ..

Casalanis napisał:Nic w naszym myśleniu, że powietrze ostatecznie się nie rozgrzeje.


: Lol:
0 x
casalanis
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 36
Rejestracja: 04/11/07, 21:59




przez casalanis » 06/11/07, 20:11

O tak, masz dużo rzeczy :zaszokować: !!! Panele 70 m2 nie są złe, ale magazynujesz je lub wszystkie te kalorie? Balonów nie można przegapić ...

Dla pieca w ECS jest jasne, że zwalnia on w promieniu, rodzaj 3 KW w pełni załadowany.

Przez minusy wracam do regulacji ogrzewania podłogowego: jak precyzyjnie obniżyć temperaturę w obwodzie? Czy masz regulację zaworu z napędem lub ręcznie? Gdzie udało ci się przetrwać?

Dostępny jest nieco inny schemat ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79474
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 06/11/07, 20:24

Casalanis napisał:O tak, masz dużo rzeczy :zaszokować: !!! Panele 70 m2 nie są złe, ale magazynujesz je lub wszystkie te kalorie? Balonów nie można przegapić ...


Cóż, jest jeszcze cięższy: mamy "pomieszczenie" buforowe szacowane na 65 000 L w "piwnicy" ... więc nie chrom, nie, ale beton, że tak ... : Chichot:

Są zdjęcia i wyjaśnienia na ten temat:
https://www.econologie.com/forums/reportages ... 61-10.html

Casalanis napisał:Przez minusy wracam do regulacji ogrzewania podłogowego: jak precyzyjnie obniżyć temperaturę w obwodzie? Czy masz regulację zaworu z napędem lub ręcznie? Gdzie udało ci się przetrwać?


W rzeczywistości, jeśli dobrze rozumiem, istnieją odrębne przepisy 2 (powiedz mi, czy się mylę):

a) regulowany ON / OFF na termostacie: oświetlenie cyrkulatora komputerów, a tym samym przejście wody.
b) Regulowany silnik 4: ustawienie T °

Istnieje również kontrola przepływu / ciśnienia dla każdej pętli PC z kołami 2, ale tak naprawdę nie jest to reguła.

Wszystko działa w tej chwili z régu a) zobaczyłem, że b) jest w brudnym stanie ... a zwłaszcza, że ​​jeszcze nie zrozumiałem, jak przeszedłem regulację komputera ... Wyglądałem trochę w sieci ale nic nie znalazło ... przedmiotowy znak już nie istnieje :(

Zrobię skan lub zdjęcie przedmiotowego régu ... może inni członkowie wiedzą, jak to jest regulowane? (Istnieją współczynniki korygujące 3 i tryby działania 4)

Casalanis napisał:Dostępny jest nieco inny schemat ...


Hu?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79474
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 06/11/07, 20:27

W rzeczywistości widzimy regułę na tym zdjęciu, jest to czarna skrzynka z czerwonym środkowym pokrętłem (najwyraźniej zegar, ale HS):

Obraz
0 x
casalanis
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 36
Rejestracja: 04/11/07, 21:59




przez casalanis » 06/11/07, 22:28

ouaip, ouaip, ouaip, ouaip, ouaip, to naprawdę mega ciężkie.

Słyszałem o facecie (lub legendzie ...) w moim kącie, który wykonał instalację idem, ale z rezerwową flotą 20m3 w betonowym zbiorniku, który nie jest zły, i najwyraźniej zdarza się im podgrzewać stopnie 80 późnym latem, ale hej, to musi być również imponujące: pomieszać ekspansję betonu i żelaza w nim.

Przez wady nie mogę pomóc, ale ostrzegam, że życie nad tak dużą ilością floty wymaga dużej opieki w zakresie zdrowia, niekoniecznie z powodu pokory, ale także wszystkiego, co jest falą promieniowania i firma, ale hej, po prostu wiem o tym trochę, ale myślę, że porady geobiologa byłyby pomocne. Na przykład umieść całą rezerwę floty w ziemi, zobacz w węźle geograficznym ...

Reguł dla standardowego topo ogrzewaną podłogę jest: rurka zewnętrzna (aby zapobiec zimno dzieje i rozpocząć rozgrzewania podłogi (bezwładność)), a dépard sondy podłogi lub cyrkulator także połączony z regulatorem, który steruje trzy lub cztero-drogowy zawór motorowe który racordé o rozpoczęciu energie i stukając powrót piętro wziąć zimny powrót do obniżenia temperatury (w twoim przypadku to chyba w czterech kierunkach, aby powrócić woda nie jest zbyt zimna albo w inny sposób, DEOM kondensacji).

Oprócz regulacji może być zaprogramowana krzywa grzewcza zgodnie ze źródłem energii (moc kw, typ reaktywności ...), a także w zależności od klimatu (nagła zmiana temperatury zewnętrznej, temperatura ekstremalne ...) i rodzaj zwrotu energii (ogrzewanie podłogowe, grzejnik, ogrzewanie ścienne ....). Ale nie jestem pewien, ponieważ firmy grzewcze wokół mnie nie rozumieją tego typu rzeczy, tylko producenci sprzętu mają swój przepis.
0 x
Christine
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 1144
Rejestracja: 09/08/04, 22:53
Lokalizacja: W Belgii, po
x 1




przez Christine » 08/11/07, 11:38

Casalanis napisał:Przez wady nie mogę pomóc, ale ostrzegam, że życie nad tak dużą ilością floty wymaga dużej opieki w zakresie zdrowia, niekoniecznie ze względu na pokorę, ale także wszystko, co jest falą promieniowania i firma


Wbrew pozorom dom jest bardzo zdrowy z tego punktu widzenia. Być może wynika to z konfiguracji pomieszczenia powyżej (pokój dzienny): duża objętość, okna, drewno ...
0 x
cdslo
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 8
Rejestracja: 13/11/07, 20:18




przez cdslo » 13/11/07, 20:38

Witam,

Jeśli chodzi o regulację ogrzewania podłogowego qq mogę Ci dać info na mojej konfiguracji, która działa. Mam dom drewnianej ramie 250m2 w Haut Doubs i ciepło z 1 pastylek pieca gorącej wody, w połączeniu z 1 ogrzewania podłogowego grzejników RL i 4 do piwnicy.
Regulacja temperatury wody dla ogrzewania podłogowego jest prostym zaworem termostatycznym podłączonym tuż za pompą między obiegiem zasilania i obiegu powrotnego. Następnie piec zarządza T ° wody na obiegu ciepłej wody. Ciepło dla pomieszczeń jest wytwarzane przez bezpośrednie promieniowanie pieca (3KW), a bezwładność jest uzyskiwana przez ogrzewaną podłogę.
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : powietrze pluso, Macro i goście 121