Do widzenia EdF, Areva i Total ...

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Gwenved
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 16/10/07, 11:07
Lokalizacja: Northern Finistère

Do widzenia EdF, Areva i Total ...




przez Gwenved » 24/05/12, 18:33

Bonjour à tous,

Otóż ​​to ! W końcu zdecydowałem, zainwestowałem w turbinę wiatrową na własny użytek.

w tej samej kolejności zmieniam mój 35-letni kocioł na olej opałowy na kocioł na drewno, ponieważ mam hektar drewna po tej stronie, będę niezależny.

Aby uzyskać autonomię elektryczną, będę musiał nauczyć się śledzić produkcję.

przyjmując hipotezę o średnim wzroście ceny energii o 5%, w ciągu 12 lat całość jest opłacalna.
0 x
Powoli, ale pewnie
moinsdewatt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5111
Rejestracja: 28/09/09, 17:35
Lokalizacja: Isere
x 554

Re: Żegnaj EdF, Areva i Total ...




przez moinsdewatt » 24/05/12, 18:39

Gwenved napisał:Bonjour à tous,

Otóż ​​to ! W końcu zdecydowałem, zainwestowałem w turbinę wiatrową na własny użytek.
.....


bonjour,

jaka moc i koszt turbiny wiatrowej?

I dlaczego żegnasz się Total, czy ty też porzuciłeś samochód?
0 x
Gwenved
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 16/10/07, 11:07
Lokalizacja: Northern Finistère




przez Gwenved » 24/05/12, 18:51

to turbina wiatrowa o mocy 900 W za około 15000 11000 euro, kocioł za 500 1000 euro. W zeszłym roku wydałem około XNUMX euro na prąd i XNUMX euro na paliwo.

początkowo tytuł brzmiał „Goodbye Areva”, ale zmienił go Christophe (?). Na pewno jeśli przyjrzymy się dokładniej, będę potrzebował benzyny do pilarki i może EdF przejmie kontrolę, jeśli akumulatory spadną poniżej 30% i nie ma więcej wiatru.
0 x
Powoli, ale pewnie
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 24/05/12, 19:32

Podoba mi się tytuł ... :D

Gwenved powiedział:

Wydałem około 500 € na prąd i 1000 € na paliwo.


To bardzo mało. Czy dom jest mały? Żyjesz sam ? Czy kiedykolwiek tam jesteś? Jesz na zimno? Twoja żona i córka odeszły tak mało, że się nagrzewasz?

W każdym razie powiedz nam więcej.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 24/05/12, 20:06

Ola la cena turbiny wiatrowej. :zaszokować:
W tej cenie masz znacznie więcej niż 3000 W szczyt z podwójnie zamontowanym panelem słonecznym.
GTi (falownik sieciowy) przez pół dnia
a druga połowa na baterii zapewniającej noc.

http://cgi.ebay.fr/PANNEAU-PANEL-SOLAIR ... 0598936635
To 97 euro za szczyt 80 w.
Miałem mój za 99 € za 90 w.

Wziąłem tylko 2. Potrzebuję 5 do mojego 500W GTI (150 €).

Zmniejszanie stawki ilości dla portu.
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 24/05/12, 20:17

Będę potrzebował benzyny do piły łańcuchowej

ale nie, trzeba piłować ręcznie, bardzo dobre ćwiczenia dla zdrowia, ramion i płuc serca !!!

Ponadto rozgrzany ćwiczeniami mniej zmarzniesz i spalisz mniej drewna, a także unikniesz wielu przeziębień !!

Fajnie jest siekać ręcznie piłą całe drzewo jak sosna lub dąb, co zrobiłem !!!

Wreszcie, nawet nowoczesna piła jest bardzo potężnym narzędziem w porównaniu do naszych przodków z kamiennymi siekierami !!

Spróbuj z kamiennym toporem, perfekcyjnie, ekologicznie, zmierzysz rzeczywistą różnicę, epoka żelaza wobec epoki kamienia !!!


Jak gdyby rozpalić ognisko bez zapałek, mierzymy, ile zasłużyli na to nasi dawni przodkowie !!!
Nie jesteśmy w stanie robić tego jak oni, żyjąc w tych samych warunkach ekologicznych !!!

I widzimy, jak niemożliwe jest cofnięcie się do pewnych postępów !!!

Z rowerem do pedałowania nogami, jeśli nie ma wiatru i do doprowadzenia niezbędnej energii elektrycznej do światła, z piłą do ramion, wykonasz kompletne ćwiczenie ramion i nóg, idealne dla zdrowia !!
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 24/05/12, 21:34

Dede napisał:
I widzimy, jak niemożliwe jest cofnięcie się do pewnych postępów !!!

W tym zdaniu jest jak sprzeczność: jeśli nie jesteśmy już w stanie robić tego, co zrobili nasi przodkowie, z naszej strony jest żal, a nie postęp!Obraz
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 24/05/12, 21:57

Ahmed napisał:Dede napisał:
I widzimy, jak niemożliwe jest cofnięcie się do pewnych postępów !!!

W tym zdaniu jest jak sprzeczność: jeśli nie jesteśmy już w stanie robić tego, co zrobili nasi przodkowie, następuje z naszej strony regresja, a nie postęp!Obraz


tak, nawet ich mózgi, pochodzące od naszych przodków, sprzed 50000 30000 do XNUMX XNUMX lat, były większe niż nasze !!!
Nawet mózg neandertalczyka był jeszcze większy !!!!!!

Nasz mózg zmniejszył się przynajmniej pod względem objętości !!!

Nawet mieszkanie jak na Koh Lanta, w bardzo gorącym miejscu, rozpalanie ognia i jedzenie, jest bardzo trudne!!!

Pogrés jest spowodowany kilkoma geniuszami, o których zapominamy, ale dzięki ciągłemu wykorzystywaniu ich odkryć, nie mogąc się bez nich obejść, tak jak w przypadku tych, którzy odkryli ogień 400000 XNUMX do milionów lat temu. do naszego istnienia, do rozwoju naszego mózgu itp.

Dlatego bardzo podziwiam naszą zbiorową wiedzę, naukę i bardzo cytuję Wikipedię.
0 x
Gwenved
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 16/10/07, 11:07
Lokalizacja: Northern Finistère




przez Gwenved » 25/05/12, 10:27

Słoń napisał:To bardzo mało. Czy dom jest mały? Żyjesz sam ? Czy kiedykolwiek tam jesteś? Jesz na zimno? Twoja żona i córka odeszły tak mało, że się nagrzewasz?

W każdym razie powiedz nam więcej.


Dom ma 110m² parter z piwnicą, parterem i piętrem. W pierwszych latach mieliśmy prawie 1700 € oleju opałowego, ale w międzyczasie ustawiliśmy regulator temperatury na 18.5 °, wymieniliśmy szyby na podwójne szyby, ponownie ociepliliśmy poddasze watą celulozową.
Wcześniej na strychu mieliśmy dwie warstwy waty szklanej o grubości 5 lub 7.5 cm, ale paski były podarte i rozerwane: widzieliśmy czerwone cegły !! W pnączy wełna szklana była dociskana do listwy, przez co na ścianach pomieszczeń powstawały przeciągi !! Teraz wszystko jest wypełnione watą celulozową i 35 cm na poddaszu.
Temperatura i poziom zużycia, widzieliśmy różnicę, regulator jest w pokoju na piętrze i aby mieć 18.5 ° na parterze było 21 °, teraz mamy tylko 18 ° (sweter trzymamy i jest Dobrze ).

Mieszkam z żoną i dwoma małymi chłopcami (2 i 4 lat), nie martwiąc się o wygodę.
0 x
Powoli, ale pewnie
Gwenved
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 27
Rejestracja: 16/10/07, 11:07
Lokalizacja: Northern Finistère




przez Gwenved » 25/05/12, 10:36

plasmanu napisał:Ola la cena turbiny wiatrowej. :zaszokować:
W tej cenie masz znacznie więcej niż 3000 W szczyt z podwójnie zamontowanym panelem słonecznym.
GTi (falownik sieciowy) przez pół dnia
a druga połowa na baterii zapewniającej noc.

http://cgi.ebay.fr/PANNEAU-PANEL-SOLAIR ... 0598936635
To 97 euro za szczyt 80 w.
Miałem mój za 99 € za 90 w.

Wziąłem tylko 2. Potrzebuję 5 do mojego 500W GTI (150 €).

Zmniejszanie stawki ilości dla portu.


Cena turbiny wiatrowej obejmuje montaż i całkowity remont instalacji elektrycznej z 1977 roku. W zestawie 3 tablice bezpiecznikowe. Kocioł, pralka, suszarka i sypialnia są na tym samym bezpieczniku. Nie znalazłem uziemienia ...

W przypadku paneli fotowoltaicznych dom jest zorientowany pod kątem 150 ° (na południe z 30 ° na wschód) z kwadratami kominów i okiennic. Miałem kilka kontaktów, aby zobaczyć wykonalność i najwyraźniej nie byłoby to wystarczająco opłacalne ...
0 x
Powoli, ale pewnie

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 117