Przeniesienie zawodowe: szkolenie, zatrudnienie?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Blaise
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 01/04/09, 01:19

Przeniesienie zawodowe: szkolenie, zatrudnienie?




przez Blaise » 01/04/09, 01:48

Bonjour à tous!

W związku ze zwolnieniami ekonomicznymi w dziedzinie projektowania mechanicznego samochodów, szukam przekwalifikowania w dziedzinie energii odnawialnych; ponieważ dla mnie za kilka lat ten rodzaj energii będzie niezbędny dla naszego dobrego samopoczucia.

Stąd moje pytanie, a właściwie moje pytania:

Czy znasz jakieś szkolenia kwalifikacyjne (w miarę możliwości zatwierdzone przez pole emploi) w tym obszarze?

Jeśli tak, czy możesz podać mi dane kontaktowe?

Czy znacie jakieś firmy specjalizujące się w tej dziedzinie?

Wydaje się, że odnawialne źródła energii mają wpływ na ogromną liczbę sektorów. Czy masz dla mnie jakąś radę? W zasadzie pracuję jako projektant w biurach projektowych zajmujących się projektowaniem mechanicznym, może uda mi się znaleźć link.

Krótko mówiąc, w jaki sposób przeciętny obywatel posiadający wiedzę z zakresu wzorów przemysłowych może przejść na energię odnawialną?

Z góry dziękuję i gratuluję istnienia tej strony, która wydaje się być dobrze zaopatrzona w informacje.

Błażej.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 01/04/09, 07:57

Znajdź sobie hakera AutoCAD i zagłębiaj się w to! Jeśli już to zrobiłeś, daj znać innym!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Blaise
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 01/04/09, 01:19




przez Blaise » 01/04/09, 14:39

Witam,

Nie jestem fanem Autocada, kilka lat temu odbyłem staż w Autocadzie, ale po nauce na Catii, jeśli to możliwe, unikam Autocada.

Moimi ulubionymi programami są raczej Catia V5 i Thinkdesign (thinkdesign jest naprawdę bardzo prosty i bardzo wydajny w modelowaniu 3D i planach 2D; w dodatku licencja na tę ostatnią jest dużo tańsza niż Catia, jeśli chcesz zachować legalność)

Wiem dzisiaj, że wiele osób korzysta z Autocada, ale zapewniam cię, że kiedy już posmakujesz ThinkDesign, Autocad wydaje się przestarzały i skomplikowany w przypadku tych samych zadań, które może wykonać TD.
Do dziś zastanawiam się, dlaczego tak wiele osób pozostaje przy programie AutoCAD, podczas gdy inne oprogramowanie jest znacznie lepsze do projektowania. Wiele firm nie ma odwagi, bo nie chce zmieniać swoich nawyków pracy. Ale ok.
jest to zawsze odwieczny problem zmiany.

Potem mogę bez problemu uczyć się obsługi programu AutoCAD.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 01/04/09, 16:57

Problemem nie jest to, czy lubisz Autocad, czy wolisz Machinbrol V 23.7!
Problem w tym, czy pracodawcy szukają osób, które się na tym znają, bo:
- splunęli do gondoli (min. 4500 euro bez VAT za pojedynczą stację, wersja podstawowa), żeby ją zdobyć
- mają mnóstwo plików w tym formacie
- ich partnerzy nie wysyłają im niczego innego

pcq, zatem utknęli w c... i potrzebują Cię pilnie. Sprawdź w szczególności agencje pracy tymczasowej!
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 178