Pompa ciepła woda-woda w studni

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
tralalalalare
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 08/08/07, 12:55

Pompa ciepła woda-woda w studni




przez tralalalalare » 08/08/07, 13:06

Witam,

Szukam informacji na temat pomp ciepła, właśnie znalazłem dom, w którym jest studnia (ok. 5-6 m głębokości) z wodą, która jest w niej nawet latem. Będąc w remoncie pojawia się pytanie o ogrzewanie i chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość wykorzystania tej studni na energię geotermalną.

Myślałem o zainstalowaniu pompy ciepła z systemem obiegu zamkniętego, która przejdzie przez tę studnię... Czy ktoś może mi powiedzieć, czy jest to możliwe?

Dzięki,
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 08/08/07, 20:32

powitanie

jeśli chcesz zrobić kostki lodu dla Ricarda w studni, tak, można to wykorzystać. : Lol: : Lol: : Lol:
do ogrzania domu może to być trochę za mało : Evil: : Evil: : Evil:

@+
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 08/08/07, 22:35

Moo no Zac, co za okropny język!

To EdF tak mówi, więc musi mieć rację, prawda? : Mrgreen:

Cóż, bez żartów, wiele informacji na temat PAC znajdziesz na tych stronach:
ecoconstruction-hqe/fałszywa-opinia-o-pompach-ciepła-i-lodówkach-t2245.html

Nie wahaj się skorzystać z wyszukiwarki: search.php
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 08/08/07, 23:01

Cześć
Myślałem o zainstalowaniu pompy ciepła z systemem obiegu zamkniętego, która przejdzie przez tę studnię... Czy ktoś może mi powiedzieć, czy jest to możliwe


Tak, jest to możliwe, ale należy przestrzegać pewnych zasad

pierwsze dwie studnie są dość oddalone od siebie o 10 metrów, następnie muszą zapewniać przepływ wody od 25 do 32 litrów na minutę, średnio 12 stopni Celsjusza, podczas ogrzewania schładza się do 5 stopni, co zapewnia dom o surowym klimacie Quebecu

Użycie go w klimatyzacji będzie bardzo problematyczne, zużywa mało wody w klimatyzacji, ale wylot wody musi być kontrolowany w granicach 35°C do 38°C, przy tych temperaturach powrót wody do studni stwarza problemy
algi i bakterie, to nie jest woda uzdatniona..
Woda ta musi zostać zwrócona na powierzchnię, aby ostygła i przedostała się do gruntu, jeśli teren jest piaszczysty.

podsumowaliśmy powrót zimnej wody bez problemu, ale gorąco w innej studni wiele problemów porzuciłem ten pomysł na klimatyzację, zrobiłem wymiennik na wodę użytkową i trochę pozostałej ciepłej wody zwróciłem na powierzchnię..
W moim przypadku ilość wody w ziemi jest ogromna, ogranicza mnie tylko pompa o mocy 1 KM.



André
0 x
annabel2
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 21/06/14, 04:04




przez annabel2 » 21/06/14, 04:15

Witam,
Możesz znaleźć trochę przydatna informacja na tej stronie.
dziękuję
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12310
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2973




przez Ahmed » 23/06/14, 12:13

Anabel2, twierdzisz, że na stronie, o której wspominasz, można znaleźć przydatne informacje... ale w sprawie, która nas tutaj (PAC) dotyczy, oto zdanie, które odnotuję:
...studnia odprowadzająca, zlokalizowana zazwyczaj na głębokości od 25 do 150 metrów, odpowiada za zwrot ciepła przekazanego do systemu grzewczego w gruncie.

Przyznaj, że jako istotne informacje można zrobić lepiej!
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 09/07/14, 11:46

Strona informacyjna?

Myślę, że to raczej ukryta witryna handlowa...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 145