Francuska mikrohydraulika w niebezpieczeństwie! Lobby jądrowe i FNE

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 20/06/11, 00:29

Christophe napisał:Obserwuję tylko to, co jest wskazane w artykule: obecnie chcemy uszczelnić rozwój mikro hydrauliki ...

Jeśli jest pieczęć, to dlatego, że jest taka wola ... cqfd!

ps: ile wynosi roczna marża handlowa w wysokości 1 TWh w wysokości, powiedzmy (niska hipoteza) 4 centów za kWh?
Masz słuszną hipotezę (w rzeczywistości istnieje kurs letni i zimowy).
Kupiłem 3 miesiące temu a samochód elektryczny VOLTA operatorowi elektrowni hydraulicznej.
Wyjaśnił mi, że do 2012 roku EDF miał obowiązek odkupienia energii elektrycznej, ale po ... NIC.
Dano mu do zrozumienia, że ​​jego produkcja już go nie przyciągnie, a EDF złożył mu propozycję odkupienia jego obiektów ... Ale tanio ...

Przepraszam za przynoszenie wody do młyna Christophe. :?
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 20/06/11, 02:25

highflyaddict napisał:Zabawna rozmowa ... która pokazuje, jak bardzo jedni mogą skupiać się na konfliktach międzyludzkich ... inni na zwariowanych obliczeniach, a przede wszystkim pokazuje, że nie wiesz, jak działa rzeka (ale nie rura)!).

Nie, rzeki nie są prostymi „rurami”, to ekosystemy, w większości już mocno zdewastowane i osłabione, naprawdę nie widzę żadnego uzasadnionego powodu, aby dodawać więcej!

O tak, to prawda, oszczędzamy orzeszki, dając sobie czyste sumienie (kiedy nic o tym nie wiemy, inaczej ...).

Chcę żywych rzek, a nie kolejnych basenów retencyjnych, a jeśli pewnego dnia zostanie poddany pod głosowanie, wiesz, gdzie możesz umieścić swoje 0,2% : Evil: !

Daj wskazówkę: rzeki niosą nie tylko wodę ....

PS: Nie wierzę w to, zgadzam się z Pb!



Uważacie nas wszystkich za idiotów, więc wyjaśnijcie nam, jak to niszczy drogi wodne i ekosystem?

Powiedziałem, że to nawozy niszczą cieki wodne, a nie zaporę, ale nie mówię przez kapelusz!

Skoro jesteś po stronie Pb, daj nam dowód, że to rzeczywiście jest to, a nie coś innego! : Evil:
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 20/06/11, 02:28

Citro napisał:
Christophe napisał:Obserwuję tylko to, co jest wskazane w artykule: obecnie chcemy uszczelnić rozwój mikro hydrauliki ...

Jeśli jest pieczęć, to dlatego, że jest taka wola ... cqfd!

ps: ile wynosi roczna marża handlowa w wysokości 1 TWh w wysokości, powiedzmy (niska hipoteza) 4 centów za kWh?
Masz słuszną hipotezę (w rzeczywistości istnieje kurs letni i zimowy).
Kupiłem 3 miesiące temu a samochód elektryczny VOLTA operatorowi elektrowni hydraulicznej.
Wyjaśnił mi, że do 2012 roku EDF miał obowiązek odkupienia energii elektrycznej, ale po ... NIC.
Dano mu do zrozumienia, że ​​jego produkcja już go nie przyciągnie, a EDF złożył mu propozycję odkupienia jego obiektów ... Ale tanio ...

Przepraszam za przynoszenie wody do młyna Christophe. :?



Tak było w istocie w przypadku Hydro-Quebec, które próbowało zatopić małe elektrownie i nie było wykupów dla małych producentów, ale na szczęście to się zmieniło, ponieważ rząd wysłuchał obywateli, co nie wydaje się mieć miejsca we Francji!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28730
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 20/06/11, 06:14

highflyaddict napisał:Zabawna rozmowa ... która pokazuje, jak niektórzy mogą skupiać się na konfliktach międzyludzkich ... [...]

... lol, nikt, gdzie „osobowość” ...

W każdym razie ... Wśród zwolenników Éconologie znalazłem to:

http://www.birdenergy.fr/EnergieHydroelectrique.htm

Już bardzo dobrze radzimy sobie z bardzo małą ilością wody ... Już od 15 m nachylenia.

Obraz
Ostatnio edytowane przez Obamot 20 / 06 / 11, 07: 44, 1 edytowany raz.
0 x
pb2488
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 837
Rejestracja: 17/08/09, 13:04




przez pb2488 » 20/06/11, 07:39

Zrelaksować się !!!

Na początku Christophe opierał się na 35 reaktor nuklearny. Okazało się, że tak jest 1 niefortunnych TWh z 488 konsumowanych każdego roku we Francji, tj. 0.2% całkowitego zużycia: nie ma się czym ekscytować!

Ponadto powtarzam sobie:

Pozostaje potencjał hydroelektryczny o wartości 30 TWh (6% rocznego zużycia), dodatkowo 70 już w użyciu. Jest również w fazie rozwoju, ponieważ energia jądrowa potrzebuje wsparcia, a zapotrzebowanie na energię rośnie. Wydaje mi się, że jest rzędu + 3 TWh rocznie do 2020 r. Z drugiej strony nie jest to pozbawione konsekwencji dla środowiska.
Pomimo tak zwanego „lobby nuklearnego”, Francja jest drugim europejskim parkiem zainstalowanym po Norwegii oraz 2. producentem hydroelektrowni na świecie, już nie jest źle, ale pewne jest, że nigdy nie będziemy pierwszym. a klimat zobowiązuje !!!
Potencjał hydroelektryczny kraju jest obliczalny iw przypadku Francji już 70% tego potencjału wykorzystujemy, nie bez konsekwencji dla środowiska również niestety… piekło jest wybrukowane z dobrymi intencjami.
Przypomnienie szwedzkiego miksu energetycznego: 45% energia jądrowa, 45% energia wodna,… Energia jądrowa nie jest bynajmniej wrogiem elektrowni wodnych, a większość krajów również wykorzystuje ich potencjał. To bardzo praktyczna energia.

Więc myślę, że nie ma potrzeby brać kapusty 0,2%. Nie widzę, co to się zmieni wraz z nadchodzącym problemem energetycznym.
Cdlt

ps:
Christophe napisał:Zostawiam cię trochę samego na mniej niż 2 godziny i widzę, że rozgrzało się do gnicia przedmiotu ...
Rzadkie są forums gdzie wszyscy są tego samego zdania lub nie nazywa się to „forum". Może powinniśmy po prostu złagodzić agresywność niektórych współpracowników i wszystko będzie dobrze bez poślizgu ... : Idea:
0 x
"Prawda nie może być zdefiniowana jako opinii większości:
Prawdą jest to, co wynika z obserwacji faktów. "
Avatar de l'utilisateur
Obamot
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 28730
Rejestracja: 22/08/09, 22:38
Lokalizacja: regio genevesis
x 5538




przez Obamot » 20/06/11, 07:54

Podałem właśnie przykład odwrotny ... Możemy zrobić wiele rzeczy, już z 15m, nierównościami ... (1000W nie jest iluzoryczne) Co do zasilania pompy elektrycznej na 12 godzin, służącej w szczególności do zasilania szkodzi zbiornikowi wody, który w ciągu dnia w godzinach pracy będzie wytwarzał ponad dwukrotnie więcej energii elektrycznej ...

I to nie będzie przeszkadzać rybom : Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:

Co więcej, nie ma wątpliwości, że efektywność energetyczna prawdopodobnie rozwiąże połowę problemów związanych ze zużyciem energii elektrycznej, lub obecnie musi być to blisko 60% marnotrawstwa (a nawet do 80%, jeśli liczyć ogrzewanie elektryczne, którego należy zakazać) i zastąpione przez słoneczne instalacje termiczne z magazynowaniem energii w ziemi).

Będzie to niespotykane, ale wzrost popytu nie obejdzie się bez okresu „poważnych prac”, aby mu sprostać, w dziedzinie odnawialnych źródeł energii. I będzie gotowe, gdy tylko się zacznie!

Ten wątek dotyczy tylko minimalnego aspektu wdrażanych rozwiązań. Ale nie jest to nieistotne. Nowy potencjał hydrauliki w wyższych górach i na płaskowyżach jest całkowicie niedoceniany na powyższych liczbach.
0 x
Avatar de l'utilisateur
highfly-nałogowiec
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 757
Rejestracja: 05/03/08, 12:07
Lokalizacja: Pireneje, 43 roku
x 7




przez highfly-nałogowiec » 20/06/11, 09:09

Alain G napisał:
highflyaddict napisał:Zabawna rozmowa ... która pokazuje, jak bardzo jedni mogą skupiać się na konfliktach międzyludzkich ... inni na zwariowanych obliczeniach, a przede wszystkim pokazuje, że nie wiesz, jak działa rzeka (ale nie rura)!).

Nie, rzeki nie są prostymi „rurami”, to ekosystemy, w większości już mocno zdewastowane i osłabione, naprawdę nie widzę żadnego uzasadnionego powodu, aby dodawać więcej!

O tak, to prawda, oszczędzamy orzeszki, dając sobie czyste sumienie (kiedy nic o tym nie wiemy, inaczej ...).

Chcę żywych rzek, a nie kolejnych basenów retencyjnych, a jeśli pewnego dnia zostanie poddany pod głosowanie, wiesz, gdzie możesz umieścić swoje 0,2% : Evil: !

Daj wskazówkę: rzeki niosą nie tylko wodę ....

PS: Nie wierzę w to, zgadzam się z Pb!



Uważacie nas wszystkich za idiotów, więc wyjaśnijcie nam, jak to niszczy drogi wodne i ekosystem?

Powiedziałem, że to nawozy niszczą cieki wodne, a nie zaporę, ale nie mówię przez kapelusz!

Skoro jesteś po stronie Pb, daj nam dowód, że to rzeczywiście jest to, a nie coś innego! : Evil:


Powinieneś przeczytać jeszcze raz ... Nigdy nie pisałem, że tamy i młyny niszczyły rzeki, pisałem tylko, że nie warto tego dodawać (szczególnie w Europie!).

Czynników zagrażających zdrowiu rzek jest niestety wiele, nawozy to JEDEN z nich, bardzo daleki od jedynych, przynajmniej w naszym regionie.

Ponadto pełne wykorzystanie energii rzeki w zasadzie sprowadza się do przekształcenia jej w kolejne zbiorniki wodne: modyfikacja poziomu wód gruntowych, koniec z początkowym przepływem ciał stałych (co Twoim zdaniem?), Koniec z gatunkami reofilnymi lub wymagającymi. jakość wody, eutrofizacja, ..... i to wszystko za 0,2%!?! Powinniśmy zobaczyć, gdzie umieścimy nasze priorytety, to wszystko i naprawdę nie warto dać się ponieść emocjom!

Edycja: dla przypomnienia, temat już wspomnianyTUTAJ elektryczność wodna, fałszywy dobry pomysł?
0 x
„Bóg śmieje się z tych, którzy potępiają skutki, których pielęgnują przyczyny” BOSSUET
"Na zobaczyć co jest Croit„Dennis MEADOWS
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077




przez Christophe » 20/06/11, 12:41

highflyaddict napisał:Powinieneś przeczytać jeszcze raz ... Nigdy nie pisałem, że tamy i młyny niszczyły rzeki, pisałem tylko, że nie warto tego dodawać (szczególnie w Europie!).

Czynników zagrażających zdrowiu rzek jest niestety wiele, nawozy to JEDEN z nich, bardzo daleki od jedynych, przynajmniej w naszym regionie.


a) pomysł (na razie i dobrze byłoby już tam dotrzeć) nie polega na budowaniu nowych, ale na przywróceniu do eksploatacji opuszczonych 30 000 !! Jeśli chodzi o nich, inżynieria lądowa była prowadzona od dziesięcioleci, a dla niektórych od stuleci, wpływ na różnorodność biologiczną byłby zerowy lub zerowy !!!

b) jak powiedziałem powyżej, jestem bardzo sceptyczny co do wpływu na ryby: co potwierdza Remundo, istnieją przejścia, kanały zrzutowe ... które nie stanowią żadnego problemu dla fauny! Musimy przestać traktować człowieka jako jedyny gatunek zdolny do przystosowania się do swojego środowiska, może on być nawet najmniej przystosowujący się (efekt cieplarniany ...)

Mały młyn ma nieskończenie mniejszy wpływ niż tama wysokiego ciśnienia o wysokości kilkudziesięciu metrów, która zalewa jedną lub więcej dolin, musisz przestać tam intelektualnie się masturbować !!! Jakby przez przypadek, ci, którzy należą do EdF, nigdy nie martwiliśmy się ani nie oskarżaliśmy o anty bioróżnorodność! Co myśli FNE?

c) To, co w tej kwestii wkurza EdF i państwo, musi powstrzymać hipokryzję, to decentralizacja i utrata kontroli (opodatkowania) energii. Nic więcej... wtedy możemy znaleźć wymówki ...

To dlatego od lat ustalają np. Co 2 ceny paneli słonecznych ... W ostatnim raporcie S&V na ten temat jest bardzo ciekawa krzywa ... obecna cena dla klientów we Francji jest zdecydowanie za wysoka. ..

highflyaddict napisał:Ponadto pełne wykorzystanie energii rzeki w zasadzie sprowadza się do przekształcenia jej w kolejne zbiorniki wodne: modyfikacja poziomu wód gruntowych, koniec z początkowym przepływem ciał stałych (co Twoim zdaniem?), Koniec z gatunkami reofilnymi lub wymagającymi. jakość wody, eutrofizacja, .....


d) to już zrobione, patrz a)

e) zgodnie ze słabym doświadczeniem hydrologicznym, które mam: pod warunkiem, że woda pozostanie o stałej jakości chemicznej, wykonanie tamy przyciągnie gatunki !! Ponadto młyn, w przeciwieństwie do wysokociśnieniowej tamy EDF, nigdy nie blokuje 100% przepływu, jest to permanentna turbina nad wodą! Wzrost wody jest bardzo mały, nawet zerowy (jeśli nie sprawimy, że podniesie się w górę rzeki, sprawimy, że spadnie w dół)
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 20/06/11, 13:40

Alain G napisał:... Tak było w istocie w przypadku Hydro-Quebec, który próbował zatopić małe elektrownie i żadnych wykupów dla małych producentów, ale na szczęście to się zmieniło, ponieważ rząd słuchał obywateli, co wydaje się nie mieć miejsca we Francji. !
:? Ach ... Ty też zauważyłeś. : Lol:
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 20/06/11, 17:13

highflyaddict

Przede wszystkim przepraszam za danie się ponieść emocjom!


Nie wiem, co się dzieje w Europie, ale tutaj czynione są wielkie wysiłki, aby ograniczyć do minimum wpływ na rzeki i ryby, buduje się przejścia migracyjne, aby nie przeszkadzać zbytnio rybom i rolnikom. Zwierzę mięsne musi teraz mieć osadniki Aby ograniczyć dopływ wody do rzek, przywrócono również jeziora skażone glonami, Quebec jest ogromnym laboratorium z tysiącami jezior i na szczęście nasz (Quebec) rząd przeznacza część budżetu na badania i ulepszenia, co niestety nie jest sprawa z rządem Kanady pod władzą Sephana Harpera, bardziej zainteresowanego dotowaniem lobby naftowego!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.

Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.

Alain

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 191