Jak podłączyć alternator samochodowy wiatr

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 01/08/09, 18:04

Spróbuj tego z proporcjami z początku.
:D
0 x
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 01/08/09, 20:41

Problem w tym, że nie rozumiem nic na temat obliczania współczynników.

Powiedziałeś: „Stosunek 3:1 np.: koło napędowe 6 cm i koło pasowe generatora 2 cm, 5:1 np.: koło napędowe 10 cm i koło pasowe generatora 2 cm.
"

Trudno mi sobie wyobrazić, że przy kole pasowym 10 napędzającym i 2 w generatorze mógłbym mieć więcej obrotów na minutę niż przy kole pasowym 28 napędzającym i kole pasowym 4 generującym, nic z tego nie rozumiem. wydają się logiczne :). Silnik nie będzie pracował szybciej niż to, co mam w tej chwili. To powiedziawszy, jeśli potwierdzisz, że tak, to chcę spróbować, ale tutaj jestem sceptyczny : Chichot: Potwierdzać :?
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 01/08/09, 21:00

Wybierz 28:4 z napinaczem rolkowym przy niewielkim nacisku.

Bardzo trudno ocenić prędkość jaką można uzyskać bez przyrządów, tutaj mam obrotomierz przemysłowy, który jest właśnie tym co jest potrzebne do zmiany prędkości prądnic.

Ale wątpię, żeby ten silnik był dobrym generatorem.

Nie chcę marnować Twojego czasu na testy, które mogą nie być rozstrzygające, zwykle używamy silnika, który ma nieco większe napięcie robocze, na przykład 36 woltów, aby uzyskać 14 woltów przy rozsądnej prędkości, ponadto ten silnik jest rozrusznikiem, który nie jest przeznaczony do długotrwałej pracy, dlatego ma duży moment obrotowy, ale niższe napięcie niż normalny silnik, prawdopodobnie zdolny do ciągłej pracy przy napięciu 6 woltów.

Z pewnością bardziej odpowiedni byłby silnik dmuchawy samochodowej.
:|
0 x
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 01/08/09, 21:55

Jeśli chodzi o zastosowany silnik, jest to w rzeczywistości silnik jak każdy silnik prądu stałego, jest używany jako rozrusznik w modelowaniu, ale jest również używany do innych zastosowań, takich jak inne silniki prądu stałego, nie ma żadnej innej cechy szczególnej, która czyni go czymś innym niż prosty silnik prądu stałego aktualny silnik. Należy go podłączyć do akumulatora samochodowego, biorąc pod uwagę jego możliwości. Jest zasilany napięciem 12 woltów i napędzany z dobrą prędkością za pomocą innego identycznego silnika. Uzyskałem z niego prawie 20 woltów i 15 amperów. Ale hej, jeśli uda mi się znaleźć silnik zasilany 36 woltów, może mógłbym uzyskać z niego 15 lub 16, tak jak mówisz, już naprawdę nie wiem, gdzie mogę dostać tego rodzaju silnik 36 V? Nigdy takiej nie widziałam i nie wiem gdzie ją można dostać. Tam naprawdę myślę, że przewijając mój wirnik 7 razy cieńszymi drutami, pomnożę napięcie 2 woltów przez 7, a zatem 14 woltów bez obciążenia przy identycznej prędkości (ale ze stratą mocy) tam będę mógł „wydostać się z tego” i oto pytanie, które zadałem, aby uzyskać opinię na ten temat.v :?

Chciałbym znaleźć obrotomierz, na pewno by mi pomógł ale nie wiem gdzie taki znaleźć, przeglądałem elektroniczne liczniki rowerowe, żaden nie ma obrotomierza, to na pewno jest w rowerze nie obchodzi nas, ile obrotów wykonało nasze koło, tak jak nie obchodzi mnie, ile kilometrów przejedzie dzisiaj moje śmigło.. Snif :|
Ostatnio edytowane przez darwenn 01 / 08 / 09, 22: 32, 3 edytowany raz.
0 x
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 01/08/09, 22:01

Czy w przypadku silnika dmuchawy mówisz o silniku wentylatora chłodnicy samochodowej?
0 x
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 02/08/09, 11:27

Witam, oto po dokładniejszych obliczeniach co się dzieje z moją turbiną wiatrową.

Aby zapewnić napięcie 3500 woltów, generator musi pracować z prędkością 12 obr./min. Tam zapewnia 2, więc działa tylko przy 582 TRM.

Koło pasowe generatora ma średnicę 4 cm, silnik ma 28. Daje to mnożnik 7 (na 1 obrót silnika generator wykonuje 7 obrotów).


Aby generator obracał się z prędkością 582 TRM, koło pasowe obracało się z prędkością 83 TRM, to właśnie obliczyłem obserwując średnią prędkość obrotową.

Zatem obecnie mam 2 wolty na 582 TRM generatora, potrzebowałbym 16 woltów przy tym samym TRM. Aby to zrobić, myślę, że musiałbym zmodyfikować uzwojenie wirnika generatora.

Analiza :
Wirnik ma obecnie 8 zwojów drutu na lokalizację. Zatem 8 zwojów daje 2 wolty obecnie przy 582 TRM.

Aby mieć 16 woltów przy 582 TRM, potrzebuję 8 razy więcej zwojów, co daje w sumie 64 zwoje na lokalizację. To dałoby mi 16 woltów przy 582 TRM. Przy cieńszym drucie zmieściłby się w szczelinach.

Co sądzisz o mojej analizie, czy jest ona poprawna?
0 x
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 02/08/09, 19:09

no cóż, więc (przepraszam za ten monolog, ale wszystko, co robię, z pewnością może przydać się innym). Lefou, że zaczynam przewijać rotor. I to działa. Zanotowałem oryginalne uzwojenie, kto był z kim podłączony, kolejność itp. Krótko mówiąc wszystko jest w porządku, dostałem trochę cieńszy drut ze starego transformatora, ale nadal jest za duży, co mi nie pomogło.Pozwoliło mi nawinąć 32 obrotów zamiast 64, które obliczyłem.

Podłączając silnik do akumulatora, aby sprawdzić, czy moje uzwojenie będzie go obracać, obraca się, ale znacznie wolniej (co jest normalne) z dobrym momentem obrotowym, nie pomyślałem, aby zmierzyć pobierany prąd, ale tak zrobię. jutro.

Przy obecnym systemie wysyłam 10 woltów do Vilde zamiast 2 wcześniej, jest znacznie lepiej, prawda? Pomnożyłem napięcie przez 5 przy tej samej prędkości z 32 zwojami. Jutro kupię cieńszy drut i nawinę 64 zwoje, co powinno dać mi około 20 woltów przy prędkościach poniżej 600 obr./min.

Tak czy inaczej, oto zdjęcie mojego miłego przewijania, spędziłem tam trochę czasu (całe popołudnie), ale było to w szczytnym celu.

Obraz
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 02/08/09, 20:38

Brawo Darwen!

Dobra robota!

Czy Twój silnik ma łożyska kulkowe?
:D
0 x
darwenn
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 510
Rejestracja: 16/07/09, 17:43
x 9




przez darwenn » 02/08/09, 22:38

Nie, są to pierścienie zdejmowane, ale można je łatwo zastąpić łożyskami, wymiary też zanotowałem. Ale niestety, producenci i sprzedawcy łożysk w mojej okolicy są nieczynni z powodu wakacji, ale ponieważ planuję wprowadzić modyfikację, zamówię je przez Internet.
0 x
Andre
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 3787
Rejestracja: 17/03/05, 02:35
x 12




przez Andre » 03/08/09, 03:41

Halo

Podłączając silnik do akumulatora, aby sprawdzić, czy moje uzwojenie będzie go obracać, obraca się, ale znacznie wolniej (co jest normalne) z dobrym momentem obrotowym, nie pomyślałem, aby zmierzyć pobierany prąd, ale tak zrobię. jutro.



Nieznany silnik bocznikowy prądu stałego bez wskazania podłączasz go przy niskim napięciu. Jeśli przyłożysz do niego napięcie 12 woltów, gdy jest pusty, silnik będzie działał, aż wygeneruje 12 woltów, a jego pobór prądu będzie bardzo niski (tylko straty), gdy tylko wymusisz go hamowaniem
na wale zmniejszają się obroty, zmniejsza się generowane napięcie fcé.m. To właśnie ta różnica między źródłem zasilania a generowanym prądem pozwala na wzrost natężenia prądu w silniku.

Silnik bocznikowy prądu stałego jest generatorem

André
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 124