Energia hydrauliczna we Francji

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Michadu083
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 01/02/09, 15:13

Energia hydrauliczna we Francji




przez Michadu083 » 01/02/09, 15:32

Cześć wszystkim,

Odkryłem to forum i właśnie się zarejestrowałem.
Więc jestem tu nowy. :D

W związku z tym chciałbym zadać Państwu pytanie dotyczące energii hydraulicznej.
Mam nadzieję, że nigdy wcześniej o to nie pytano, w przeciwnym razie ryzykuję, że zostanę nakrzyczany ^^

Kiedy mówimy o energii wodnej, która w związku z tym pochodzi z energii hydraulicznej, co to tak naprawdę obejmuje?
Mam na myśli, że kiedy mówimy o energii elektrycznej dostarczanej przez energię hydrauliczną, czy mówimy tylko o energii wytwarzanej za pomocą tamy?
Obejmuje to również energię pływów i turbiny pływowe. . .

Na przykład tutaj: https://www.econologie.info/share/partag ... 6LwWJs.pdf

możemy przeczytać, że 2006% energii elektrycznej wyprodukowanej we Francji w 8 roku pochodziło z elektrowni wodnych.
Czy zatem prąd wytwarzany jest wyłącznie dzięki tamom, czy też dzięki czemuś innemu?

Krótko mówiąc, mówiąc o energii hydraulicznej, mamy na myśli energię wytworzoną dzięki czemu? z czym ?

Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi ^^
Z góry dziękuję. :D
0 x
Olivier22
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 178
Rejestracja: 06/11/08, 16:41
Lokalizacja: 35 / 22
x 6




przez Olivier22 » 01/02/09, 15:45

Witam,
a priori jest to energia uzyskana w wyniku przepływu rzeki lub opróżnienia zbiornika wodnego (tamy w wysokich górach, elektrownia pływowa Rance, młyny przepływowe (nie wiem, nie wiem, czy są jakieś na skala przemysłowa))
Turbiny pływowe wykorzystują również prąd wody, dlatego niewątpliwie zostaną zaliczone do produkcji energii hydraulicznej.
0 x
Michadu083
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 01/02/09, 15:13




przez Michadu083 » 01/02/09, 16:02

Właściwie to nie wiem, czy mogę to tak podsumować. . .

Istnieją różne sposoby wytwarzania energii elektrycznej przy użyciu energii hydraulicznej:

- Elektrownia wodna (są różne w zależności od wysokości spadku wody)
- Elektrownia pływowa
- Hydrokinetyka
- Inni ?

Wydaje mi się jednak, że rozróżniamy energię hydrauliczną (pochodzącą od Słońca) i energię pływów (pochodzącą od Księżyca).
Czy zatem naprawdę możemy mówić o elektrowni pływowej produkującej energię elektryczną przy użyciu energii hydraulicznej?
0 x
Avatar de l'utilisateur
highfly-nałogowiec
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 757
Rejestracja: 05/03/08, 12:07
Lokalizacja: Pireneje, 43 roku
x 7




przez highfly-nałogowiec » 01/02/09, 18:52

Cześć!

Michadu083 napisał:
Wydaje mi się jednak, że rozróżniamy energię hydrauliczną (pochodzącą od Słońca) i energię pływów (pochodzącą od Księżyca).


Krótko mówiąc, energia pływów pochodzi z czerpania energii kinetycznej zmagazynowanej przez parę Ziemia-Księżyc.

Czy zatem naprawdę możemy mówić o elektrowni pływowej produkującej energię elektryczną przy użyciu energii hydraulicznej?


Cóż, nie, jeśli upieramy się przy wspomnianym rozróżnieniu. Ale zasada jest taka sama w praktyce: odzyskać energię potencjalną wody.

:D
0 x
„Bóg śmieje się z tych, którzy potępiają skutki, których pielęgnują przyczyny” BOSSUET
"Na zobaczyć co jest Croit„Dennis MEADOWS
Emma
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 18/02/09, 17:29




przez Emma » 18/02/09, 17:43

To ciekawe pytanie... Etymologicznie hydroelektryczność to po prostu energia elektryczna wytwarzana z wody, ale z technicznego punktu widzenia możemy użyć tego terminu do określenia energii elektrycznej powstałej w wyniku techniki wykorzystującej wodę we wszystkich jej postaciach (rzeka, morze, deszcz itp.)? Kiedy mówimy o elektryczności wodnej, zwykle myślimy o tamach hydraulicznych... Czy istnieje bardziej neutralny termin?
Zwłaszcza, że ​​istnieją obecnie bardzo zdumiewające techniki wytwarzania energii elektrycznej z wody, takie jak energia gradientów zasolenia (odzysk energii powstałej pomiędzy różnicą zasolenia pomiędzy morzem a wpływającymi do niego rzekami).
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 18/02/09, 17:55

Istnieją również wymuszone rury lub spadki.

Nie znam szczegółów podziału pomiędzy elektrownie wodne.

Widziałeś w .pdf:

Obraz

: Mrgreen: : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 159