Energia wiatrowa: stan zawiesza nabycia przez EDF

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11061

Energia wiatrowa: stan zawiesza nabycia przez EDF




przez Christophe » 28/08/08, 10:46

Rada Stanu zawiesza taryfę gwarantowaną dla energii wiatrowej ŚWIAT | 09.08.08

Rada Stanu anulowała dekret ministerialny ustalający cenę odkupu energii wiatrowej przez EDF. Podana do publicznej wiadomości w dniu 6 sierpnia decyzja ta stanowi przeszkodę w rozwoju turbin wiatrowych. W rzeczywistości na chwilę obecną znajdują one swoją opłacalność jedynie dzięki zobowiązaniu EDF do odkupienia dostarczanej przez siebie energii elektrycznej. Dekret z 10 lipca 2006 r. Ustalił cenę tego wykupu na 8,2 centów za kilowatogodzinę przez pierwsze 10 lat działalności. Tekst ten został zaatakowany w 2006 r. Przez stowarzyszenie Vent du Bocage, w przeciwieństwie do rozwoju energetyki wiatrowej. Rada Stanu zawiesiła zamówienie z powodu wady formalnej, ponieważ administracja nie przygotowała podczas przygotowywania tekstu odpowiednich organów. (Hu?)

Decyzja ta nie kwestionuje działania już zainstalowanych turbin wiatrowych, ale powinna blokować otwieranie nowych parków. W istocie operatorzy nie mogą działać bez zawarcia umowy z EDF, której ta ostatnia bez dekretu ustalającego cenę nie może podpisać. „Jest prawdopodobne, że kontrakty, które powinny zostać podpisane w najbliższych tygodniach, mogą zostać opóźnione” - powiedział André Antolini, prezes Unii Energii Odnawialnych. Według Jean-Louis Butré, prezesa Vent du Bocage, „decyzja Rady powinna normalnie prowadzić do zawieszenia programu budowy, o który wystąpił promotorzy lobbujący, którzy obecnie zarabiają na bazach taryfowych, które już nie istnieją."

BRAK PRZEJRZYSTOŚCI

W Ministerstwie Ekologii podkreśla się, że Rada Państwa orzekła o usterce technicznej, ale nie zakwestionowała sposobu obliczenia taryfy. Nowy dekret, zawierający w istocie postanowienia poprzedniego, zostanie szybko przygotowany i „powinien być gotowy we wrześniu” - poinformowało ministerstwo.

Ten „nieprzyjemny zwrot akcji”, by użyć określenia Antoliniego, ma miejsce w czasie, gdy zainteresowanie gospodarcze rozwojem energetyki wiatrowej we Francji zostało zakwestionowane przez Institut Montaigne z neoliberalnej inspiracji. W opracowaniu opublikowanym pod koniec lipca instytut stwierdza, że ​​rozwój energetyki wiatrowej na dużą skalę „nie zaspokaja potrzeby we Francji i spowodowałby dodatkowe koszty dla społeczności, które mogłyby przekroczyć 2,5 mld euro na rok do 2020 r. ”. Instytut w szczególności zwraca uwagę na taryfę gwarantowaną, oceniając, że „zbyt wysoka cena generuje nienależne czynsze ze szkodą dla interesu ogólnego”.

Unia Energii Odnawialnej przygotowuje odpowiedź na tę analizę. Powinien to podkreślić mechanizmy pomocy publicznej ”są konieczne aby zapewnić długoterminową widoczność inwestoromDebata ta jest jednak raczej trudna do rozwiązania ze względu na brak przejrzystości, a wniosek Instytutu Montaigne powinien być podzielony przez wszystkich: „Bardzo brakuje oficjalnych danych dotyczących kosztów rozwoju energetyki wiatrowej we Francji. Ze względu na przejrzystość przydatne byłoby opublikowanie oficjalnej oceny celów wyznaczonych przez Grenelle de l'Environnement w odniesieniu do energii wiatrowej ”.

Hervé Kempf


http://www.lemonde.fr/sciences-et-envir ... _3244.html

Przepraszamy, ale inwestor nie potrzebuje pomocy publicznej ... Inwestor musi inwestować w opłacalne („zupełnie sam”)… zwłaszcza jeśli jest to trwałe !!! To jest ekonologia!

Ponadto inne projekty wymagałyby tego znacznie więcej ...Więc teraz, kiedy wiatr francuski jest zatopiony, mam nadzieję, że jedno: przeniesie rozwój innych technologii!

ps: a kiedy jest fotowoltaiczny? 2009? 2010? bardzo dobrze oczyści rynek ... w końcu będziemy mieć pieniądze na BTL! :)
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 28/08/08, 11:01

Francuski wiatr nie jest zatopiony, powróci w życie, dobrze, że znęcanie się nad promotorami zostało zatrzymane.
artykuł wyraźnie pokazuje defraudację publiczną potępioną przez stowarzyszenie ekologiczne ...

a hyrdolian? dla kraju z wybrzeżem jest to ważne!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11061




przez Christophe » 28/08/08, 11:05

Ach tak, jak on wróci? Ze sponsorami i filantropami?

Wszyscy promotorzy są tymi samymi rekinami ... Podszedłem trochę do świata energetyki wiatrowej, mogę powiedzieć, że śmierdzi dobrze.

Rulian powie ci lepiej ode mnie, że pracował w sektorze ponad 1 rok ...
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 28/08/08, 11:12

Myślę, że niestety Jonule ma rację, ponieważ ministerstwo ogłasza, że ​​powinno przygotować nową umowę na wrzesień.
Sprawa do naśladowania ...
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 28/08/08, 11:15

no cóż, nie wiem, jak wróci, ale nie widzę, aby ta technologia znikała, ponieważ jest opłacalna i zyskowna ...

Rozumiem, że to środowisko może być utrzymywane przez rekiny przemysłowe, ale to nie znaczy, że musimy z niego zrezygnować, „musimy zacząć od czegoś”, jak powiedziałby drugi ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11061




przez Christophe » 28/08/08, 11:32

Jonule opłaca się, że kiedy jesteś gotowy zapłacić 0.50 € za kWh w domu. Jesteś

Nowe zamówienie będzie prawdopodobnie bardziej niekorzystne, prawda?
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 28/08/08, 11:37

tak, jestem gotów zapłacić więcej, więc zwrócę większą uwagę na moje wydatki!

nie tylko olej musi być droższy, aby chronić środowisko!

po co bronić tej tezy tylko o ropę naftową? musisz wiedzieć, jak być konsekwentnym, aby nie być lobbystą.

dopóki elektryczność jądrowa, która przyczynia się do efektu cieplarnianego, jest równie tania, nie możemy inwestować w inne działania, tak jak w przypadku ropy naftowej.

Christophe, czy masz link do cennika dostawcy, w tym ENERCOOP, proszę?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11061




przez Christophe » 28/08/08, 11:38

Tak tam: https://www.econologie.com/annuaire/four ... -0029.html

Może nie być kompletny ...
0 x
Rulian
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 686
Rejestracja: 02/02/04, 19:46
Lokalizacja: Caen




przez Rulian » 28/08/08, 12:21

Tak, energia wiatru to nie tylko miłe troskliwe misie. Daleko stąd. Ale kiedy budujemy parki za 20 milionów euro (w 6 maszynach), spodziewamy się zwrotu z inwestycji. Uważam, że to zupełnie normalne. A takie sumy nie są negocjowane przez bycie tak „miłym”. Świat jest tak stworzony, trzeba sobie z nim radzić, wszędzie jest tak samo.

Nie możemy mieć logiki samodzielnej budowy ani skojarzeń do budowy farm wiatrowych. I nie mów mi o małej turbinie wiatrowej. To zabawne, ale produkuje quedalle. Turbina wiatrowa ma sens, ponieważ jest tak duża, jak to możliwe, to kwestia fizyki.

To powiedziawszy, nie uważam, że cena wykupu jest zawyżona. Biorąc pod uwagę cenę zakupu PV oraz brak przejrzystości i wiedzy o rzeczywistej cenie Nuke, uważam, że jest to bardzo zła próba, którą wykonujemy w dziedzinie energii wiatrowej.
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 28/08/08, 12:24

+1

a co z atomem przemysłowym?
jeśli nie są fajne z farmą wiatrową za 20 milionów euro, co powinno być z EPR przy 5 miliardach euro ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 134