Dodatkowa energia z zielonych alg w Bretanii?

Odnawialne źródła energii, za wyjątkiem energii słonecznej lub termicznej (zobforums dedykowane poniżej): turbiny wiatrowe, energie morskie, energetyka hydrauliczna i wodna, biomasa, biogaz, głęboka energia geotermalna itp.
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12

Dodatkowa energia z zielonych alg w Bretanii?




przez abyssin3 » 21/08/09, 16:29

Właśnie widziałem ten raporto zielonych algach w Bretanii.

Nagle nasuwa mi się myśl, że wystarczy je zebrać, umyć, skompresować, wysuszyć, żeby zrobić dodatkowe paliwo.
Trochę jak brykiety z papieru reklamowego. Tyle że jest ich mnóstwo i są łatwo dostępne.
Oczywiście nie rozwiązuje to problemu nadmiaru azotanów, tak jak brykiety papierowe nie rozwiązują problemu nadmiaru reklam w skrzynkach pocztowych. Ale przynajmniej uratowałoby to kilka koni... poprzez uniknięcie konieczności uciekania się do innej energii.

Co myślisz?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 21/08/09, 16:31

Paliwo bezpośrednie nie wiem (PCI? Gęstość? Wtedy śmierdzi, prawda?), ale źródło biomasy na biopaliwo lub biogaz wydaje mi się interesujące... po prostu zobacz (to już jest) nawozy w bezpośrednim rozsiewie. ..
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 21/08/09, 20:34

w przypadku biogazu jest to raczej siarkowodór (toksyczny), więc meh. Myślałem raczej o wykorzystaniu go jako paliwa.
Po skompresowaniu gęstość musi być rozsądna.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 22/08/09, 01:00

cała biomasa zawiera energię: problem polega na tym, że zawierająca zbyt dużo wody jest bezwartościowa jako paliwo: do wysuszenia potrzeba więcej energii, niż jest w stanie wyprodukować

najgorsze jest to, że jeśli będzie chciał fermentować, bez względu na sposób, zostanie zniszczony przed wytworzeniem paliwa

rozwiązaniem może być metanizacja: zamiast próbować suszyć mokrą biomasę, pozwól jej fermentować i wytwarzać metan

wytwarza nie tylko H2S, ale przede wszystkim CO2: gdyby znajdował się w zbiornikach bez tlenu, wytwarzałby głównie metan z niewielką ilością H2S, ale to nie problem: gaz jeziorny również zawierał H2S: to było bogactwo: zarobiliśmy tony z niego siarki
0 x
bobono
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 355
Rejestracja: 08/09/07, 16:58
Lokalizacja: Bretagne
x 1

Zielone algi w Bretanii




przez bobono » 22/08/09, 08:16

Zielone glony zebrane po przybyciu na plażę nie stanowią problemu. Po umieszczeniu luzem przez służby miejskie następuje fermentacja bez powietrza z produkcją zasiarczonego gazu i innymi.

Firma (OLMIX z Pledran 22) realizuje projekt metanizacji zielonych alg, ale w obliczu kryzysu finansowego trudno jest znaleźć środki finansowe.

Trwa i rozwija się metanizacja biomasy, niezależnie od jej pochodzenia.

A jeśli rolnicy i miasta produkujące świnie metanizują 100% materii organicznej, problem azotanów i zielonych alg zostanie rozwiązany.Ale jeszcze raz zajmijmy się przyczyną, a nie problemem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 22/08/09, 11:17

oczywiście najlepiej byłoby unikać zanieczyszczeń i pozostawić morze w czystości

ale ponieważ szkody zostały wyrządzone, musimy wydać pieniądze na sprzątanie, zamiast wydawać pieniądze na gromadzenie się gdziekolwiek i jeszcze bardziej zanieczyszczać, te zielone glony mogą przyczynić się do zasilania metanizatora wykorzystywanego również do czegoś innego
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 22/08/09, 11:34

chatelot16 napisał:cała biomasa zawiera energię: problem polega na tym, że zawierająca zbyt dużo wody jest bezwartościowa jako paliwo: do wysuszenia potrzeba więcej energii, niż jest w stanie wyprodukować


A co z suszeniem słonecznym? Myślę, że w 2009 roku jest to nadal najczęściej stosowana metoda suszenia przez ludzkość! : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 22/08/09, 11:59

suszenie zużywa energię: jeśli jest to energia słoneczna, wydaje się lepsza, ale nie jest darmowa i łatwa: szczególnie w przypadku czegoś, co jest bardziej podatne na gnicie niż wyschnięcie: jeśli suszenie nie jest wystarczająco szybkie, nie przyniesie to nic dobrego

zaletą metanizacji jest to, że wszystko można od razu wrzucić do dużego basenu i wystarczy poczekać na gaz

ponadto, jeśli tworzy H2S, oznacza to, że zawiera siarkę, która będzie zanieczyszczać podczas spalania

dzięki metanizacji możliwe jest oczyszczenie gazu w celu usunięcia siarki, a nie jej spalanie: siarka jest dodatkową korzyścią dla dobrej elektrowni gazowniczej
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 22/08/09, 12:06

Właściwie myślałem o rozwiązaniu prosty i dostępne dla każdego, kto może podnieść łopatę, aby je podnieść. Proste, po prostu pozwól im wyschnąć na słońcu, zwłaszcza, że ​​​​najwięcej rosną latem.
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 22/08/09, 12:32

Próbowałem już po prostu suszyć niektóre odpady na słońcu: problem w tym, że suszą się tylko latem, a zimą do ogrzewania potrzebne jest paliwo stałe.

Odpady wysuszone bardzo trudno jest odpowiednio przechować na zimę

zaletą metanizacji jest odzysk przy minimalnym nakładzie pracy: wytwarza gaz o wszechstronnym zastosowaniu nawet w lecie

ogromne metanizatory mogą nawet magazynować sezonowo: obniżyć temperaturę latem, aby spowolnić metanizację i wytworzyć mniej gazu, gromadząc w ten sposób materię organiczną

zwiększyć temperaturę zimą, aby wytworzyć więcej gazu i wykorzystać to, co zgromadziło się latem
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "hydraulicznej, wiatrowej, geotermalnej, energii morskiej, biogaz ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 96