Darmowe podłączone termostaty, gdzie jest oszustwo?

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13741
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1528
Kontakt :

Darmowe podłączone termostaty, gdzie jest oszustwo?




przez izentrop » 19/04/24, 09:48

Podeszliśmy w tej chwili do montażu „bezpłatnie podłączonych termostatów” twierdząc, że jest to obowiązkowe, najwyraźniej nie jest to nowość https://www.quechoisir.org/actualite-ch ... s-n115646/

Chcę, ale zachowując kontrolę nad sytuacją. Sztuczka na rozwiązanie problemu niestabilności energii odnawialnych?
Twoja opinia
0 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9871
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2689

Re: Darmowe podłączone termostaty




przez sicetaitsimple » 19/04/24, 10:30

Trochę zdziwione, że zaoferowaliśmy to komuś, kto, jeśli dobrze pamiętam, jest wyposażony w pompę ciepła. Przeznaczony jest raczej do instalacji wyposażonej w indywidualnie sterowane konwektory.
0 x
Avatar de l'utilisateur
HélèneMH
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 26/02/24, 09:02
x 1

Re: Darmowe podłączone termostaty




przez HélèneMH » 19/04/24, 10:39

Witam,

Instalowanie bezpłatnych inteligentnych termostatów może wydawać się atrakcyjne, ale przed podjęciem decyzji ważne jest, aby zastosować ostrożne i przemyślane podejście. Pamiętaj, aby sprawdzić, czy nie ma ukrytych opłat, subskrypcji lub zobowiązań długoterminowych. Sprawdź także politykę prywatności dostawcy, aby upewnić się, że Twoje dane są chronione. Chociaż termostaty te mogą pomóc w optymalizacji zużycia energii, same nie rozwiązują problemu nieciągłości energii odnawialnej. Poświęć trochę czasu na porównanie ofert i zadawanie pytań, aby podjąć świadomą decyzję.



https://toulouserenovations.fr/renovation-energetique/
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13741
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1528
Kontakt :

Re: Darmowe podłączone termostaty




przez izentrop » 19/04/24, 11:47

Jest to pompa ciepła powietrze/woda. Już dwa razy poproszono mnie o założenie tych rzeczy na wszystkie moje grzejniki.
Nie mam termostatu pokojowego, ale dla mnie to nie problem, jednostka wewnętrzna stoi w pomieszczeniu o tej samej temperaturze co kuchnia i salon, drzwi są otwarte.

Odcięcie grzejników do 15 razy dziennie nie miałoby wpływu na zużycie energii elektrycznej, jednak pompa ciepła by tego nie chciała.
Jeśli istnieje kwestia odcięcia zasilania, tym bardziej :zaszokować:
Ostatnio edytowane przez izentrop 19 / 04 / 24, 11: 50, 1 edytowany raz.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79431
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11088

Re: Darmowe podłączone termostaty, gdzie jest oszustwo?




przez Christophe » 19/04/24, 11:48

Jeśli to nic nie kosztuje, jesteś produktem!
0 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13741
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1528
Kontakt :

Re: Darmowe podłączone termostaty, gdzie jest oszustwo?




przez izentrop » 19/04/24, 11:59

Dla niektórych szczególnie soczyste
...premie płacone przez RTE operatorom reagującym na zapotrzebowanie, finansowane z podatków płaconych przez wszystkie gospodarstwa domowe
Wstawiają nawet swoje reklamy w tym temacie : Arrowu: : Twisted:
1 x
sicetaitsimple
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9871
Rejestracja: 31/10/16, 18:51
Lokalizacja: Dolna Normandia
x 2689

Re: Darmowe podłączone termostaty




przez sicetaitsimple » 19/04/24, 12:11

izentrop napisał:Jest to pompa ciepła powietrze/woda. Już dwa razy poproszono mnie o założenie tych rzeczy na wszystkie moje grzejniki.
Nie mam termostatu pokojowego, ale dla mnie to nie problem, jednostka wewnętrzna stoi w pomieszczeniu o tej samej temperaturze co kuchnia i salon, drzwi są otwarte.

Odcięcie grzejników do 15 razy dziennie nie miałoby wpływu na zużycie energii elektrycznej, jednak pompa ciepła by tego nie chciała.
Jeśli istnieje kwestia odcięcia zasilania, tym bardziej :zaszokować:


Tak, pamiętaj o wyjaśnieniu, co to oznacza w praktyce.
Jeśli jednak Twoja obecna instalacja sprawia Ci satysfakcję, to moim zdaniem jest ona bardziej potencjalnym źródłem kłopotów niż czymkolwiek innym.
Tym bardziej, jeśli jesteś obecny przez większość czasu, posiadanie sterowanego termostatu może być interesujące, jeśli jesteś często nieobecny, w weekendy lub z innego powodu.
0 x
Avatar de l'utilisateur
GuyGadeboisTheBack
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 15020
Rejestracja: 10/12/20, 20:52
Lokalizacja: 04
x 4391

Re: Darmowe podłączone termostaty, gdzie jest oszustwo?




przez GuyGadeboisTheBack » 19/04/24, 12:33

A za te f... pojazdy elektryczne to MY płacimy:
https://www.quechoisir.org/actualite-ef ... se-n11323/
1 x
izentrop
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 13741
Rejestracja: 17/03/14, 23:42
Lokalizacja: Picardie
x 1528
Kontakt :

Re: Darmowe podłączone termostaty, gdzie jest oszustwo?




przez izentrop » 19/04/24, 18:07

sicetaitsimple napisał: proszę wyjaśnić sobie, co to oznacza w praktyce.
Akwizycja telefoniczna tego nie mówi i nie zgadzam się, aby ktoś do mnie dzwonił w domu.

Engie również składa tego typu propozycję, ale
Kwalifikują się konwektory, promienniki bezwładnościowe lub delikatne, panele promiennikowe niewyposażone w podłączony system. https://particuliers.engie.fr/landing/m ... c-sea.html
Nie pompy ciepła, więc firmy te są skłonne wysyłać do Ciebie ludzi za darmo lub aby Cię oszukać w taki czy inny sposób.

W przeciwnym razie Christophe, czy nie powinieneś dodać w tytule „gdzie jest oszustwo?”, To pleonazm
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2492
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365

Re: Darmowe podłączone termostaty, gdzie jest oszustwo?




przez Forhorse » 22/04/24, 08:17

Należy pamiętać, że prawo nie wymaga, aby termostat był „podłączony”
jedynym wymaganiem jest to, aby był programowalny. Duch prawa zachęca do zaplanowania obniżenia temperatury w okresach nieobecności.
0 x

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google [Bot] i goście 148