Zanieczyszczenia komputerowe, hi-tech i internetowe

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078

Zanieczyszczenia komputerowe, hi-tech i internetowe




przez Christophe » 02/07/07, 10:11

Ciekawa dokumentacja opublikowana w Le Monde na temat zanieczyszczenia nowymi technologiami. W szczególności kwestia dotycząca handlu elektronicznego rzadko dyskutowana.

Zanieczyszczenie high-tech, Le Monde, dokumentacji 14 / 06 / 07

Rozwój społeczeństwa cyfrowego powoduje nadmierne zużycie energii i ciągły wzrost produktów, materiałów ... i odpadów elektronicznych. Władcy i przemysłowcy zaczynają podsumowywać koszty ekologiczne nowej gospodarki i działają nieśmiało. Ale w tej chwili to kraje wschodzące i ich mieszkańcy płacą cenę, narażając swoje środowisko i zdrowie.

Widoczne i niewidzialne zanieczyszczenie
Według najnowszych prognoz Forrester, miliard komputerów osobistych (PC) będzie w użyciu na świecie od 2008 roku, a do 2015 roku ponad dwa miliardy. Ale co robimy z tymi górami ekranów, jednostki centralne, klawiatury, drukarki i wszelkiego rodzaju urządzenia peryferyjne, gdy są przestarzałe lub nieczynne?
Według badań przeprowadzonych przez ONZ w 20 r. Na całym świecie gromadzi się od 50 do 3 milionów ton e-odpadów na całym świecie, a ilość ta wzrasta o 5 do 2005% rocznie. We Francji obecnie produkujemy średnio 25 kg WEEE (zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny) rocznie na osobę. Z tych 25 kg 8% - lub mniej niż 2 kg - przechodzi proces zbiórki i ostatecznie recyklingu jednej czwartej z nich.
W Europie według raportu Unii Europejskiej prawie 36 ton rtęci i 16 ton kadmu jest uwalnianych każdego roku do atmosfery, głównie z powodu spalania WEEE.


następujące: https://www.econologie.com/pollution-nou ... -3454.html
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 12/08/09, 11:21

„Nowa” witryna umożliwia porównanie odpowiedzialności ekologicznej różnych producentów sprzętu high tech i IT: http://www.epeat.net/

EPEAT mierzy ekologiczny wpływ komputerów w Internecie. Narzędzie internetowe EPEAT klasyfikuje ponad 1000 produktów elektronicznych, w tym komputerów, według 51 kryteriów
0 x
Avatar de l'utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
Wiadomości: 4559
Rejestracja: 29/07/06, 11:14
Lokalizacja: Ile de France
x 42




przez Capt_Maloche » 12/08/09, 14:20

Przychodzimy powoli

Ale jak można sprawdzić, czy te produkty zostały wyprodukowane zgodnie z zapowiadanymi „zielonymi” warunkami?
0 x
"Konsumpcja jest podobna do pocieszenia wyszukiwania, sposób, aby wypełnić pustkę egzystencjalną rośnie. Z kluczem, dużo frustracji i trochę winy, rosnącej świadomości ekologicznej." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUCH, Aahh! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 12/08/09, 14:34

Cóż, audyty, które sobie wyobrażam ... styl ISO 14001, prawda?
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 29/01/10, 18:04

Oto dobry artykuł na temat zaawansowanych technologii i zieleni: http://www.lesnumeriques.com/article-964.html

Ekologicznie zaawansowana technologia: wielka iluzja
Wygląda na to, że zły stan zdrowia planety zmienia zachowanie przemysłowych przemysłowców. Czy budowniczowie stali się doświadczonymi zielonymi ludźmi, czy po prostu muszą oszczędzać pieniądze, aby ratować swoje życie?


Obraz, który dużo mówi (zmienia inne sondaże pipo, mówiąc, że ekologia to pierwszy wybór ...):

Pierwsze kryteria zakupu czytników cyfrowych (01/2010)
Obraz
0 x
Polifem
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 22/02/15, 23:17

Zanieczyszczenie mapy epoki, która się nagrzewa




przez Polifem » 22/02/15, 23:23

Bonjour à tous,
Jestem w tym nowy forum, Mam nadzieję, że nie pomylę się z miejscem na ujawnienie mojego tematu.
O to w tym wszystkim chodzi:
Niedawno użyłem piekarnika w moim piecu do podgrzewania przez 8 min w 190 ° C płyty głównej komputera Apple w celu naprawy. Komputer działa teraz dobrze, ale moja żona chce wyrzucić piec.
Czy mogę uzyskać od was opinię ekspercką na temat zanieczyszczenia, jakie taka operacja mogła spowodować w moim piekarniku, i wiedzieć, czy należy go teraz usunąć. Podkreślam, że papierowe etykiety, które pozostały na niektórych elementach płyty głównej, nie mają śladu przypalenia, że ​​nie zauważyłem dymu ani bardziej szczególnego zapachu niż gorący. Nie nastąpiło połączenie, płyta główna zachowała integralność, a komputer uruchomił się ponownie przez kilka lat, co opóźnia moment, w którym będzie dostarczał rozładowania. Próbuję teraz uratować mój piec, chyba że uważasz, że zatruwa moje dzieci.
Z góry dziękuję za opinie.
Alain
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 23/02/15, 12:44

Polifem, widzę, że stworzyłeś nowy przedmiot, to dobrze.

Tryb Filozof ON

Co jeśli prawdziwym zanieczyszczeniem technologicznym byłyby miejsca pracy, które traci (technologia)? :płakać:

Tryb PhilosophOFF
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Polifem
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 9
Rejestracja: 22/02/15, 23:17




przez Polifem » 23/02/15, 13:27

Szeroka debata!
Bardziej pragmatycznie, gotując płytę główną, pomyślałem również, że ratuję komputer przed wysypiskiem śmieci. Ale jeśli ma to wyrzucić piec.
Może mniej zanieczyszczać piec.
Powiesz, że wciąż coś zyskałem ...
Alain
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79396
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 23/02/15, 13:56

Tak, lol, ale twojego kucharza nie ma jeszcze "w śmietniku" ...

I zgadzam się z opinią innych: jeśli wystąpiło zanieczyszczenie, myślę, że zostało ono dość ograniczone, a przede wszystkim tymczasowe, patrz: https://www.econologie.com/forums/carte-mere ... 13763.html
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 23/02/15, 15:38

Jest nie tylko koszyk: jest e-bay, Emmaüs, Kapaza, 2emain itp.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Remundo, sicetaitsimple i goście 128