Twoje pomysły: Co można zrobić z diodami LED

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6

Twoje pomysły: Co można zrobić z diodami LED




przez bham » 22/11/06, 17:16

Niektórzy ludzie bawią się tworząc świetliste graffiti za pomocą diod LED. Nie miałem czasu zrozumieć, w jaki sposób diody LED są zasilane, więc dam ci to tak:
http://graffitiresearchlab.com/?page_id=19
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 22/11/06, 19:47

W tym samym duchu mam znajomego, który pisze wiadomości do swojego koła roweru górskiego (czytelne z boku), gdy jeździ z diodami LED i małym programem...
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."
Surfeurseb
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 79
Rejestracja: 01/12/05, 11:51
Lokalizacja: Bretania
x 1




przez Surfeurseb » 22/11/06, 21:19

Mam przynajmniej nadzieję, że to nie reklama! : Chichot:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 22/11/06, 21:38

Na razie najciekawsza jest dla mnie wymiana żarówek oświetlenia deski rozdzielczej samochodu na diody LED. nie nagrzewa się już, mniej zużywa, a przede wszystkim nie psuje się. Dodatkowo umożliwia zmianę barwy oświetlenia. : Chichot:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 22/11/06, 22:13

Nie jestem z tego powodu głupi, Philippe (zwłaszcza jeśli chodzi o długość życia)… ale nie mam samochodu… czy to działa też z motocyklami? : Chichot:

Czy masz tylko kilka połączonych szeregowo, aby uzyskać 12 V, czy tworzysz specjalny mały obwód? Nawiasem mówiąc, nadal mam w głowie napięcie 1,4 VDC… Czy nadal tak jest w przypadku diody LED (nawet białej?)?

Marzę o wymianie świateł na diody LED, aby zobaczyć wpływ na zużycie paliwa (w motocyklu światła świecą się cały czas...), ale biorąc pod uwagę wydajność obecnych diod LED, myślę, że będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. ..( tylko automatyczne żarówki LED, które widziałem, były światłami pozycjonującymi...)

W każdym razie w tym przypadku nie ma potrzeby stosowania transformatora, który pochłania (dużą) część mocy wyjściowej, ponieważ pozostajemy przy niskim napięciu...

ps: Skorzystałem z okazji, aby zmienić nazwę tematu na bardziej ogólny temat dotyczący diod LED...:)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Philippe Schutt
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1611
Rejestracja: 25/12/05, 18:03
Lokalizacja: Alzacja
x 33




przez Philippe Schutt » 22/11/06, 23:00

Oczywiście, że tak. Im bardziej irytujące jest rozbieranie, tym jest ciekawsze.
we wszystkich przypadkach konieczne jest kontrolowanie natężenia prądu, dlatego łączymy rezystor szeregowo. Ustawiłem 450 omów na 2 diody LED i małe mieszkanie, aby wygładzić szczyty. Ale to zależy od diod LED, są różne moce.
Z drugiej strony boję się, że kierunkowskaz straci tempo, jak przy spalonej żarówce.
0 x
Avatar de l'utilisateur
PITMIX
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 2028
Rejestracja: 17/09/05, 10:29
x 17




przez PITMIX » 22/11/06, 23:09

Czy ktoś wie jak działają diody LED w butach dziecięcych?
Te, które migają podczas chodzenia.
Wyobraź sobie, że moglibyśmy odzyskać energię z każdego z naszych kroków, aby naładować małe lampy LED.
Widzę siebie w Taff z kablem wychodzącym z pomp bezpieczeństwa podłączonych do mojej lampy LED.
Ponieważ nie przestaję przychodzić i chodzić do miejsca, w którym pracuję, oszczędzi mi to konieczności kręcenia korbą na lampie na dynamo... : Mrgreen:

PS: Lenistwo podsuwa pomysły :D : Lol:
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 23/11/06, 09:27

PITMIX napisał:Czy ktoś wie jak działają diody LED w butach dziecięcych? Te, które migają podczas chodzenia.


Um... Komórka guzikowa, prawda?

Podobnie jak niektóre zapalniczki... sprzedawane za 4 euro

Nie śnij: w schlopach nie ma mini dynama, a w zapalniczkach talerzy Pelletiera...
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6

Re: Wasze pomysły: co możemy zrobić z diodami LED




przez bham » 23/11/06, 09:37

Aby do tego wrócić:
http://graffitiresearchlab.com/?page_id=19 , uważam to za bardzo oryginalne i piękne, ale wiedząc, że każda dioda LED zasilana jest baterią guzikową 3 V „wyprodukowaną w Chinach”, równowaga ekologiczna nie jest świetna, ponieważ używane są tysiące baterii, które generują dużo zanieczyszczeń, pomiędzy ich produkcją, transport, możliwy recykling. Cóż, powiedz mi, mamy już wiele gadżetów współpracujących z tego typu akumulatorami.
Z drugiej strony, od strony technicznej, uważam to za fajne i możemy rozważyć zasilanie diod LED energią słoneczną lub modułem Peltiera.
0 x
Avatar de l'utilisateur
drwal
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 4731
Rejestracja: 07/11/05, 10:45
Lokalizacja: Mountain ... (Trieves)
x 2




przez drwal » 23/11/06, 10:25

Christophe napisał:
PITMIX napisał:Czy ktoś wie jak działają diody LED w butach dziecięcych? Te, które migają podczas chodzenia.


Um... Komórka guzikowa, prawda?

Podobnie jak niektóre zapalniczki... sprzedawane za 4 euro

Nie śnij: w schlopach nie ma mini dynama, a w zapalniczkach talerzy Pelletiera...
Nie, jest piezo.
0 x
"Jestem wielkim brutalem, ale rzadko myli ..."

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Remundo i goście 189