Brandt Spheris Duo: zużycie lodówki?

Hi-tech sprzęt elektroniczny i komputer i Internet. Lepsze wykorzystanie energii elektrycznej, pomoc w pracach i specyfikacji, wyboru sprzętu. Prezentacje zagospodarowanie i plany. Fale i zanieczyszczenia elektromagnetycznego.
Skytek
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 24/03/07, 23:49

Brandt Spheris Duo: zużycie lodówki?




przez Skytek » 15/09/07, 20:08

Stworzyłem ten temat, abyśmy mogli porównać zużycie naszych lodówek, oto moje pomiary:

To jest łączny Lodówka marki Brandt (u góry) i zamrażarka (u dołu) z dwoma oddzielnymi silnikami sprzed dziesięciu lat.

Pomiar przeprowadzono w czasie nieco krótszym niż 5 dni, w roku normalne użytkowanie, to znaczy od czasu do czasu z otworami drzwiowymi. Przyrząd pomiarowy nie uwzględnił cos phi.

Temperatura otoczenia wynosi około 24 ° C a zamrażarka została rozmrożona 6 miesięcy temu.

10,4 kWh zostało zużyte w ciągu 116 godzin i 32 minut, tj. 2,14 kWh dziennie.

Czy moje zużycie energii elektrycznej jest średnie, zbyt wysokie czy raczej niskie?

Do twoich pomiarów!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 15/09/07, 22:12

Raczej wysoki w porównaniu do ostatniego modelu kombi, którego cechy skopiowałem / wkleiłem tutaj:
https://www.econologie.com/forums/recuperati ... t4039.html

Jak zmierzyłeś zużycie? (z jakim urządzeniem)?
0 x
Skytek
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 24/03/07, 23:49




przez Skytek » 15/09/07, 22:21

Rzeczywiście, model, który podajesz, zużywa tylko 0,90 kWh / 24h, czyli mniej niż połowę w porównaniu do mojego.

Czy to dlatego, że dane producenta pochodzą z pomiarów przy zawsze zamkniętych drzwiach iw „chłodnym” pomieszczeniu?

Zbiorowe ogrzewanie budynku oznacza, że ​​temperatura nigdy nie spada poniżej 22 ° C, nawet zimą ...

Zmierzyłem zużycie za pomocą białego urządzenia, które pożyczyłem, ale którego marki już nie pamiętam, wyglądało to jak PM320.

Zanotowałem datę i godzinę rozpoczęcia i zakończenia pomiaru, urządzenie skumulowało zużycie jak miernik EDF.

Aby uzyskać więcej informacji, mój kombinezon to model „Brandt Sphéris Duo”.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79398
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11078




przez Christophe » 16/09/07, 16:12

Nie wiem, czy to dokładnie twój model, ale:

CHŁODNICA DUO BRANDT CEN3122
ma dzienne zużycie energii w kWh: 0.756


Musisz znaleźć dokładną nazwę swojego modelu, aby sprawdzić, czy możesz znaleźć producenta konsol ...

W przypadku konsumpcji są one oczywiście wytwarzane zgodnie z bardzo konkretnym protokołem, który odpowiada przeciętnemu zużyciu (w przeciwnym razie byłoby to mylące ...)
0 x
Skytek
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 24/03/07, 23:49




przez Skytek » 16/09/07, 22:44

Jutro sprawdzę, czy istnieje tabliczka znamionowa z dokładnym modelem urządzenia. dziękuję
0 x
Skytek
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 24/03/07, 23:49




przez Skytek » 19/09/07, 17:45

Po rozmrożeniu zamrażarki znalazłem etykietę pod lodem:

To jest Brandta RB6355 / a (Typ W352410) klasa N

Gaz: R134a
Zdolność zamrażania: 15,0 kg
Pojemność użytkowa lodówki: 230 L.
Pojemność użyteczna zamrażarki: 101 L.


Nie znalazłem żadnych informacji na temat zużycia energii elektrycznej ani na tabliczce znamionowej, ani na instrukcji.

Kto dokonał pomiarów na swoim urządzeniu, aby porównać je do mojego? :?

Zużycie powinno już spadać, a grubość lodu, który właśnie usunąłem ... :D
0 x

Powrót do "energii elektrycznej, elektroniki i IT Hi-Tech, Internet, DIY, oświetlenie, materiały i nowe"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : ne 44 i goście 129