Paliwo pochodzenia roślinnego, wideo i ogłoszenia

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064

Paliwo pochodzenia roślinnego, wideo i ogłoszenia




przez Christophe » 01/02/08, 16:44

Sprawdzając linki do artykułów na stronie, zauważyłem, że strona 6Clones już nie istnieje.

Dla tych, którzy wiedzieli i pamiętają, że był to (czy nadal istnieje?) studenckie stowarzyszenie na rzecz obrony czystego oleju roślinnego.

Byli bardzo zmotywowani i osiągnęli sukces doskonały raport na temat olejów opałowych w bardzo profesjonalny sposób! Jak widać, mieli też mnóstwo planów na przyszłość ich zeznania na tej stronie.

Dlaczego strona już nie istnieje? Bez wątpienia studentów już tam nie ma i nie znaleźli „nowego pokolenia”? To smutne, ale tak właśnie jest...

W każdym razie mądrze zapisałem ich raport, który można obejrzeć na tej stronie: https://www.econologie.com/huile-vegetal ... -3631.html

Ja też to umieściłem naEconoTV
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 01/02/08, 22:35

Rzeczywiście bardzo dobre to sprawozdanie.

Jednak w tym sektorze absolutnie konieczne jest znalezienie upraw, które nie kolidują z potrzebami żywieniowymi człowieka. Makuchy i HVB to między innymi jedna z możliwych tras.

Zawsze wracamy do tego samego punktu: energię słoneczną należy wykorzystywać we wszystkich jej postaciach. Biomasa jest doskonałym magazynem energii słonecznej.
0 x
Obraz
isadanne
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 5
Rejestracja: 11/02/08, 08:14




przez isadanne » 12/02/08, 07:16

To naprawdę irytujące widzieć, że jesteśmy świadomi, wiemy, jak to zrobić, wiemy, że tak jest lepiej, ale ...... NIE ROBIMY TEGO, to jest turlanie się po podłodze. Tylko kwestie zainteresowania, zysku… nasze społeczeństwo nas zabije…
isa
0 x
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16183
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5263




przez Remundo » 12/02/08, 12:02

stanie się to stopniowo. Isadanne, na razie energia z ropy naftowej jest zbyt tania, aby poważnie otworzyć drogę odnawialnym źródłom energii...

@+
0 x
Obraz
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 13/02/08, 12:02

witam, nie zgodzę się, że dla mnie ropa SPRZEDAWANA jest za droga, 80% z tego to podatki, które państwo uważa za gotówkę.

to energia jądrowa, której sprzedaż nie jest wystarczająco droga...

isadanne, jeśli chcesz, mogę pomóc Ci skręcić 100% olej roślinny, albo od rolników, albo z restauracji z filtrem (zero €), można to zrobić mniejszym kosztem: spójrz na pierwszą sekcję dotyczącą oleju na mojej stronie i nie wahaj się Aby się ze mną skontaktować:
http://www.nrjrealiste.fr/oil/fritomobile/fritomobile.html

jedyny problem, „nowy” olej (pozostają miliony ton do recyklingu w zamian za olej, który był już używany do frytek, chipsów itp.) jest coraz droższy… dlaczego?
ponieważ lobby naftowemu udało się zmanipulować media, wmawiając ludziom, że olej roślinny i etanol są „agropaliwami”, choć wcale nie są tym samym, etanol jest herezją (możemy debatować, jeśli chcesz R) ekologiczny, co w związku z tym zwiększa ceny zbóż, a co za tym idzie rzepaku...

nie słuchajcie węży, które jako rozwiązanie chciałyby sprzedać jeszcze droższy olej! haha śmieję się!

do jazdy na oleju: wszyscy na 30% bez ŻADNYCH modyfikacji silnika zimą, 50% latem (D,TD,HDI,DCi) możesz zacząć od oleju LIDL, a następnie oddać go do recyklingu w restauracjach i społecznościach itp. ..

swoją drogą, czy wiedziałeś, że istnieje od 1900 roku i że od tego czasu koncerny naftowe sprzedają ropę coraz drożej i w ten sposób manipulują produkcją, szokami naftowymi i ceną baryłki?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 118