biopaliwo HP

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
Ludobob
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 20/09/05, 10:25




przez Ludobob » 20/09/05, 11:04

Cześć forum, przybywam, a nawet więcej, jest to również 1. pod względem forum ogólnie.
W każdym razie moje zainteresowanie biopaliwami, a zwłaszcza HPV, rośnie. Od około miesiąca powoli wchodzę w to na poziomie około 25%. Przerzuciłam się na rzepak, jest tańszy. To powiedziawszy, tak naprawdę pochodzi z supermarketów, więc pierwszym pytaniem byłoby, czy ktoś mógłby mi podać adres współpracy, pod którym mógłbym kontynuować wdrażanie podejścia przyjaznego dla środowiska (jestem na północy).
Rzeczywiście w końcu zadałem sobie pytanie o legalność w tej kwestii. Czytając forum poprzednia odpowiedź mniej więcej, ale oczywiście nie ma zbyt dużej presji ze strony państwa, każdy na własne ryzyko, czy się mylę? Tak czy inaczej, nie zrobimy nic innego.
Kolejne pytanie: Miałem wrażenie, że podchodząc do tego tematu rozmawiałem z niektórymi osobami o UFO i nawet jeśli od tego lata pomysł HPV w silniku szerzy się lotem błyskawicy, to dziwię się, że tak nie jest nie jest bardziej rozpowszechniony niż ten, biorąc pod uwagę prostotę procesu. Czy są jakieś mechaniczne wątpliwości, np. awaria silników, większe zużycie paliwa czy cokolwiek innego, co sprawia, że ​​nie jest już tak ciekawie? Czy to strach przed policją? A może rzeczywiście mamy do czynienia z ogólnie ustalonym konformizmem, którego niełatwo poruszyć? Co się dzieje wokół Ciebie?
Ostatnie pytanie odnośnie filtracji (z filtrem do kawy): czy należy ją wykonywać przy mieszaniu z GO?
Mam nadzieję, że będzie to dobry początek forum
a+
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 20/09/05, 13:33

Cześć
Mam nadzieję, że nie jeździsz dużo, bo z filtrem do kawy będziesz tam spędzać noce.
jeśli używasz nowego oleju, nie ma potrzeby filtrowania, ale możesz umieścić filtr paliwa przed filtrem oleju napędowego, na wypadek, gdybyś miał badziewie w zbiorniku (kosztuje trzy euro, a jego montaż zajmuje 5 minut).
@+
zac
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)
To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
MobyleX
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 51
Rejestracja: 03/12/04, 18:37
Lokalizacja: Meudon - Francja




przez MobyleX » 21/09/05, 00:46

Istnieje ryzyko, że pompa wtryskowa ulegnie awarii, jeśli wlejesz zbyt dużą ilość oleju do zbiornika (maksymalnie 30% bez modyfikacji, olej jest mniej płynny niż olej napędowy). Następnie potrzebujesz podgrzewacza paliwa (wlot paliwa podgrzewasz wodą z chłodnicy), a jeśli chcesz jeździć w 100% na oleju, musisz zainstalować pompę wstępnego ładowania przed wtryskiem pompy (aby ułatwić wtrysk pompa).
0 x
Sen jest prawdziwa wolność, to jest nadzieja, nikt nie może cię zatrzymać.
SixK
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 670
Rejestracja: 15/03/05, 13:48
x 272




przez SixK » 21/09/05, 01:59

Jeśli szukasz wszystkiego, co dotyczy HVP, sprawdź forum z http://www.oliomobile.com
Znajdziesz tam wszystkie odpowiedzi na swoje pytania...

SixK
0 x
Optymiści wynalezione samoloty, spadochrony pesymistyczne. George Bernard Shaw.
Myśl osobiste, lepiej rozumiem, dlaczego wielcy szefowie wynalazł złoty spadochron.
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79374
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11064




przez Christophe » 21/09/05, 09:29

HVB-Diesel: Mieszanki zabronione – autor: Christophe, 20: 09:2005
Chociaż teoretycznie możliwe jest mieszanie oleju roślinnego z olejem napędowym w celu napędzania silnika Diesla, praktyka ta jest nielegalna.../...
Chociaż teoretycznie możliwe jest mieszanie oleju roślinnego z olejem napędowym w celu napędzania silnika wysokoprężnego, praktyka ta jest we Francji nielegalna. Osobom naruszającym przepisy grozi wysoka kara pieniężna oraz konieczność zapłaty TIPP od zawartości zbiornika!

Ponieważ ceny paliw stale rosną, wielu kierowców szuka alternatywnych rozwiązań pozwalających obniżyć swoje rachunki. W ostatnim czasie rozwiązaniem dla wielu właścicieli pojazdów z silnikiem Diesla okazało się mieszanie olejów roślinnych, głównie rzepakowego lub spożywczego, z olejem napędowym. Należy jednak zachować ostrożność, jeśli użycie tego typu mieszaniny jest możliwe bez zbytniego ryzyka mechanicznego (patrz ramka), to samo nie dotyczy francuskiego ustawodawstwa celnego.

Reszta: https://www.econologie.com

Dziękuję Francja!
0 x
Avatar de l'utilisateur
bob_isat
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 290
Rejestracja: 26/08/05, 18:07




przez bob_isat » 21/09/05, 14:40

i tak, HVB byłoby idealne

-jeśli były tak płynne jak diesel...no cóż, żeby temu zaradzić wystarczy przeprowadzić ich estryfikację: mieszamy 30L HVB z 4,5 litrami alkoholu do nacierania, mieszamy wszystko małą pompką i chmielmy: możemy biec na 100% oleju! (protokół estryfikacji i testy pojazdów znajdują się na stronie http://short.petrol.free.fr)


-jeśli były legalne. Cóż, drodzy przyjaciele, nie ma co czekać na gest Francji z góry! Tylko obywatelskie nieposłuszeństwo pionierów będzie w stanie zawstydzić spekulantów (jak w przypadku GMO...) Konieczne jest rozpowszechnianie informacji i przeciążanie wymiaru sprawiedliwości, aby zmienić francuskie prawo.

Tak, rewolucja nigdy na początku nie jest dobrze przyjęta (patrz 1789...)
0 x
Avatar de l'utilisateur
zac
Pantone badacz silnika
Pantone badacz silnika
Wiadomości: 1446
Rejestracja: 06/05/05, 20:31
Lokalizacja: piton st leu
x 2




przez zac » 21/09/05, 15:26

Cześć

Całkowicie zgadzam się z Bobem; bądźmy nieposłuszni.
Ale znając zwyczaje myślę, że gdyby były one w granicach ich praw (dyrektywa WE z 2003 r.) :P ;nie krzyczeliby z dachów, że to zabronione, :gniew: ale pośpieszyliby przy wyjściu z supermarketów, żeby ustawić w kolejce jak najwięcej przestępców, to ich zwykłe metody (patrz radar lub cukier). ;)
@+
zac
0 x
Powiedział zebra, Freeman (zagrożone rasy)

To nie dlatego, że jestem con Staram się nie robić inteligentne rzeczy.
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 21/09/05, 21:49

W każdym razie po zestryfikowaniu nie jest to już HBV i musi być OK dla celników ;)...
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
rezut
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 191
Rejestracja: 01/12/04, 14:58
Lokalizacja: Chalon-sur-Saone
x 2




przez rezut » 22/09/05, 10:42

witaj, ekologio
Czytałeś już ten tekst, znajdź go na gateway eco
Załączam tekst w formacie pdf i ciekaw jestem co o nim sądzicie
bo według nich państwo nie ma prawa zabraniać nam jazdy po LVB

Cytuję koniec dokumentu

(W obecnym stanie prawnym od wyroku Sądu Apelacyjnego w Agen z dnia 25 listopada 2002 r.,
sprzedaż i używanie oleju roślinnego jako paliwa lub dodatku bez płacenia TIPP jest legalne.)
0 x
Avatar de l'utilisateur
DavidHervé
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 22
Rejestracja: 15/09/05, 17:31
Lokalizacja: PAU




przez DavidHervé » 22/09/05, 12:38

Witam,
Właśnie przeczytałem wyrok, który cytujesz
To naprawdę interesujące dla ludzi, którzy jeżdżą z HVP
Ale trzeba wiedzieć jedno: we Francji orzecznictwo nie stanowi prawa
co oznacza, że ​​inny sąd mógłby równie dobrze orzec w podobnej sprawie
inny przystanek....
Jeśli więc skorzystamy z HVP, popełniamy obywatelskie nieposłuszeństwo do czasu, aż parlament rozpatrzy sprawę i uchwali prawo w tej sprawie
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Google Adsense [Bot] i goście 167