Szybka restytucja 19 konferencji COPRAE w TOULOUSE

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
rpsantina
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 182
Rejestracja: 17/12/04, 16:11
Lokalizacja: 81 - South Tarn
x 12

Szybka restytucja 19 konferencji COPRAE w TOULOUSE




przez rpsantina » 16/11/05, 22:10

Dziś odbyła się 19. konferencja COPRAE (Regionalnej Stałej Rady Stowarzyszeń Ekologicznych) poświęcona energii odnawialnej.

W programie mieliśmy:
- Prezentacja francuskiej polityki energetycznej przez pana PINCE zinstytut rozwoju zasobów odnawialnych
- Prezentacja instalacji farm wiatrowych Pana NEAU z ul Biuro projektowe ABIES
- Pasjonująca i emocjonująca prezentacja paliwowych olejów roślinnych przez Pana LAMBERTA, Wiceprezesa dsfrancuski instytut czystych olejów roślinnych
- Prezentacja ekobudownictwa z surowej ziemi autorstwa Pana COLZANI z środek ziemi
i wreszcie wspólna prezentacja na temat transportu energii słonecznej i oszczędności paliwa przez:
- Pan KOECHLIN, PrezesStowarzyszenie Phoebus Ariege (szczególnie organizacja zlotów pojazdów zasilanych energią słoneczną)
- Panie MEGRET, profesor nadzwyczajny na Paul Sabatier University, prezes TIM UPS-INSA (uczestnik eko-maratonu SHELL)

Szczególnie doceniłem prezentację pana LAMBERTA oraz interwencję w sprawie konstrukcji z surowej ziemi.
Zachęcam wszystkich, którzy będą mogli uwolnić się w przyszłym roku, aby przybyli.
Z drugiej strony nie rozpisałem tematu na przyszły rok... : Oops:

Jeśli chodzi o HVP, zebrałem trochę dokumentów. Sprawdzę zwolnienia przed umieszczeniem ich w Internecie.

Dobry wieczór wszystkim
0 x
RPS (Dpt Tarn Południowa 81)
I Tylko ci, którzy nic nie mają racji
ii-Wszystko jest możliwe tak długo, jak mało czasu spędziliśmy tam
koprać
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 20/02/06, 18:10

Spotkanie tematyczna dotycząca czystych olejów roślinnych




przez koprać » 20/02/06, 18:24

Coprae (Regionalna Stała Rada Stowarzyszeń Ekologicznych) po raz kolejny organizuje spotkanie z Jacquesem Lambertem z Francuskiego Instytutu Czystych Olejów Roślinnych na temat W najbliższą sobotę 11 marca o godz od 14:00 do 17:00 w Maison de l'Environnement de Midi Pyrénées (14, rue de Tivoli w Tuluzie) po walnym zgromadzeniu, które odbędzie się w godzinach od 10:00 do 13:00.

Będzie to okazja do pójścia dalej w debacie.

wstęp wolny : Chichot: ale wymagana jest rejestracja (w celu zagwarantowania dostępu do pokoju) u Nelly Ferrou, kierownika projektu środowiskowego Coprae pod numerem 05.34.31.97.38 lub pocztą elektroniczną coprae@club-internet.fr

Nasze następne sympozjum odbędzie się w środę 11 października w Salle Sénéchal (Tuluza), a tematem będzie „przyszłość rolnictwa”.
0 x

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 113