Grupa Robocza. Projekt: Olej Dr Jean Laigret

surowy olej roślinny, diester, bioetanol lub inne biopaliwa lub paliwa pochodzenia roślinnego ...
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9

Grupa Robocza. Projekt: Olej Dr Jean Laigret




przez C moa » 18/08/08, 14:13

Bonjour à tous,
Pan Laigret przedstawił nam interesujące doświadczenia. Zobacz: https://www.econologie.com/forums/du-petrole ... t5802.html

Mówię sobie, czytając studium i raporty Akademii Nauk, że jest skała węgorza.

Sugeruję utworzenie grupy roboczej, która spróbuje wdrożyć ten proces. Na początku konieczne jest zebranie niektórych osób i sprawdzenie, jaki typ konstrukcji chce się zamontować, znalezienie laboratorium do odtworzenia doświadczeń pana Laigreta i ...

To wszystko, zostało uruchomione, drzwi są otwarte dla wszystkich zainteresowanych.

Edycja autorstwa Christophe'a, 12 września 2008 r .: poza tym tematem, wysłano wiadomość (wysłaną do 23 000 członków witryny) i nową w dniach 11 i 12 września 2008 r. Te 2 elementy wyjaśniają cele i czym zajmuje się grupa robocza „Project Laigret” stara się to zrobić.

Przeczytaj mailing: https://www.econologie.com/newsletters/N ... aigret.htm

Przeczytaj aktualności: https://www.econologie.com/projet-laigre ... -3917.html


Ponownie edytuj przez Christophe 5 Październik 2008: oto różne tematy organizacji i działań następczych związanych z projektem Laigret, które są wprowadzane jako i kiedy:
a) Planowane i trwają eksperymenty projektu Laigret

b) Dokumentacja znaleziona w projekcie + strona „podsumowanie” w witrynie: https://www.econologie.com/documentation ... -3942.html

c) Aspekty administracyjne i finansowanie

d) Własność intelektualna: licencja typu open source?

e) „Pétrole Laigret” część witryny (zostanie uzupełniony w dowolnym momencie)

0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 19/08/08, 08:45

Dla informacji: pracuję nad projektami, które są bardziej złożone i że nie przeraża mnie pilotowanie takiej firmy, nawet zdalnie.
Oczywiście samo to może wydawać się ogromne, ale przy wielu z uzupełniającymi się umiejętnościami wydaje się dość dostępne.
Na przykład biolog lub mikrobiolog, który wie lepiej ode mnie, i może pomóc w wyborze. Bez niego możemy sobie poradzić, ale oczywiście oszczędzamy czas. To samo dotyczy kogoś, kto wie o własności intelektualnej i patentach.
0 x
Avatar de l'utilisateur
minguinhirigue
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 01/05/08, 21:30
Lokalizacja: Strasburg
x 1




przez minguinhirigue » 19/08/08, 08:52

Przekonam się, jeśli akademiccy będą blisko pijani z części przedmiotu (wybór szczepów, weryfikacja idealnych cech środowiska itp.)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11061




przez Christophe » 19/08/08, 09:00

Och, cieszę się, że już jesteśmy 3! : Chichot:

Licz na mnie za:
a) niektóre analizy i obliczenia (ogólne) w systemie: na przykład równowaga ekologiczna
b) rozpowszechnianie informacji.

C moa C to lider projektu, jeśli dobrze rozumiem?
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 19/08/08, 09:28

Przede wszystkim dziękuję minguinhirigue za pomoc.

Christophe napisał:C moa C to lider projektu, jeśli dobrze rozumiem?

Nie ma problemu, znasz mnie, o ile chodzi o zamawianie ... 8) 8)
0 x
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 19/08/08, 11:36

Moa napisał:Na przykład biolog lub mikrobiolog, który będzie wiedział lepiej niż ja laboratoria i dlatego może pomóc w jego wyborze. Bez niego możemy sobie poradzić, ale oczywiście oszczędzamy czas.

Oto jeden!
Moim zdaniem pierwszym problemem jest uzyskanie szczepu bakteryjnego stosowanego przez Laigret (B. perfringens).
Drugim jest utrzymanie go, aby móc go „zachować”. Może to oznaczać posiadanie minimum.
Wtedy pozostaje tylko znaleźć optymalne warunki i biomasę.
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79368
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11061




przez Christophe » 19/08/08, 11:40

Ach, świetnie! Oto jesteśmy 4!

Dla odmiany mamy informacje, w tych dokumentach: https://www.econologie.com/petrole-artif ... -3879.html

Jest określony szczep A5029 Nie wiem, czy ta klasyfikacja jest nadal aktualna ... Nie wiem nawet, czy jest istotna.
0 x
carburologue
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 183
Rejestracja: 14/05/06, 15:23




przez carburologue » 19/08/08, 12:41

lol, jak wytwarzacie olej przez fermentację, a odległości dzielą każdego pracownika ???

Nie jestem przeciwny temu pomysłowi, ale nie ma struktury, jak go osiągnąć?

i środki techniczne i finansowe, myślałeś ???

w skrócie, to nie jest wiatr, ale technicznie niewykonalne i Christophe moje uwagi nie są znane, moja droga, trochę przemyśl swoje zdanie, dowodząc mnie niepodważalną tezą, że się myliłem ... Musisz to zrobić ... Moja uwaga stawia ludzi przed faktem dokonanym, nic więcej ...
Jeśli nie jesteś realistą, nie mogę, bo jeśli przyjrzysz się uważniej, zastanawiam się, jak posunąć temat do przodu swoimi uwagami, które mają mnie krytykować.
Albo ... nie dbam o to, przepraszam, jeśli wkurzyłem innych, ale w przyszłości nie będzie mnie w tym poście ...
0 x
zbliżamy się do końca, będziemy poświęcać ... Nie żartuję ... trochę humor jest dobre dla morale ...

futurystyczne powiedzenie
Avatar de l'utilisateur
abyssin3
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 623
Rejestracja: 18/07/05, 15:12




przez abyssin3 » 19/08/08, 12:43

Spójrz! po małym googlowaniu: http://www.cbwinfo.com/Biological/Patho ... C.html#AC9

Wydaje się, że B. perfringens (znany również jako Clostridium perfringens ou Clostridium Welchii) (jeden?) odpowiedzialny za gangrenę. :zaszokować:

Najwyraźniej znajdź trochę B. perfringens nie jest problemem:
http://www.lgcpromochem-atcc.com/common ... cNum=10543
Z drugiej strony szczep A5029, bez śladu. Powinno się przekonać, czy nie zmieniła imienia.
0 x
C moa
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 704
Rejestracja: 08/08/08, 09:49
Lokalizacja: Alger
x 9




przez C moa » 19/08/08, 12:48

abyssin3 napisał:
Moa napisał:Na przykład biolog lub mikrobiolog, który będzie wiedział lepiej niż ja laboratoria i dlatego może pomóc w jego wyborze. Bez niego możemy sobie poradzić, ale oczywiście oszczędzamy czas.

Oto jeden!
Moim zdaniem pierwszym problemem jest uzyskanie szczepu bakteryjnego stosowanego przez Laigret (B. perfringens).
Drugim jest utrzymanie go, aby móc go „zachować”. Może to oznaczać posiadanie minimum.
Wtedy pozostaje tylko znaleźć optymalne warunki i biomasę.

Cześć abyssin3,
Dziękuję za komentarze.
Jak mówi Christophe, określono, że użyty szczep nazywa się A5029. Wiadomo również, że fermentacja musi odbywać się w roztworze neutralnym dla bakterii, aby przetrwać (w tym celu dodano związek na bazie jodu). Aby uzyskać optymalną fermentację, temperatura musi być utrzymywana między 37 a 42 ° C.
Na początku konieczne byłoby eksperymentowanie w celu zweryfikowania jego wyników przez odtworzenie eksperymentów Dc Laigreta.

Jeśli chodzi o biomasę, oczywiście oleje roślinne mają najlepsze wydajności, ale nie jest to bardzo ekonologiczne, ponieważ wchodzi w bezpośrednią konkurencję z żywnością i paszą. Z drugiej strony wykonali testy z osadem ściekowym, co dało doskonałe wyniki. W sieci widziałem, że trwają inne projekty, w tym wykorzystanie odpadów z rolnictwa. Możemy sobie wyobrazić użycie trocin, śmieci z zielonych firm (gałęzie, trawniki ...), odpadów z rzeźni, mączki zwierzęcej ...
Tutaj również trzeba eksperymentować, aby znaleźć najlepsze wsparcie. Z mojej strony pomysł wykorzystania osadów ściekowych jest w porządku, ponieważ jest to dziś poważny problem, a ich zarządzanie blokuje rozwój oczyszczania w niektórych krajach południowych. Jeśli zdamy sobie sprawę, że kilka mediów sprzyja tej technice, to, nawiasem mówiąc, jest tak wiele źródeł surowców, przy niskich kosztach.

Jak mówisz, musimy być wyposażeni w minimum, zwłaszcza, że ​​u podstawy są bakteriami chorobotwórczymi, a to nie jest nasz przypadek (w każdym razie nie jest mój), stąd pomysł oddania laboratorium do tych pierwszych eksperymentów.
Czy Twoim zdaniem potrzebujesz szczególnie zaawansowanego laboratorium pod względem mikrobio, czy możesz skorzystać z uniwersytetu zaangażowanego w tę dziedzinę?
Podobnie, czy uważasz, że trudno będzie zmobilizować się w takim projekcie?
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "biopaliwa, biopaliwa, biopaliwa, BTL, alternatywne paliwa kopalne nie ..."

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 105