Podczerwień: azbest, 100000 2025 zgonów we Francji do XNUMX r.?

Jak zachować zdrowie i zapobiec ryzyko i konsekwencje dla Twojego zdrowia i zdrowia publicznego. choroba zawodowa, ryzyko przemysłowe (azbest, zanieczyszczenie powietrza, fale elektromagnetyczne ...), ryzyko firma (stres w miejscu pracy, nadużywanie leków ...) i indywidualne (tytoń, alkohol ...).
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097

Podczerwień: azbest, 100000 2025 zgonów we Francji do XNUMX r.?




przez Christophe » 29/01/10, 15:07

100 000 trumien, skandal z azbestem

Film dokumentalny. Scenariusz i reżyseria: José Bourgarel.
Wyprodukowane przez Compagnie des Phares et Balises. Z udziałem France Télévisions Pôle France 2. Z udziałem Public Sénat i CNC.


100 000 zgonów we Francji do 2025 r. Być może znacznie więcej…

Azbest zabijał, zabija i będzie zabijał ponownie. Mogliśmy jednak uniknąć tej rzezi, ponieważ od dawna wiemy, że ten materiał jest rakotwórczy, a przez to śmiertelny. Ale pozwoliliśmy na to, jeśli nie zachęcaliśmy do jego używania przez dziesięciolecia. Po co ? Jak taki skandal dotyczący zdrowia publicznego był możliwy w kraju takim jak nasz? W jaki sposób lobby azbestowe może być silniejsze niż państwo? Co myślą wszyscy ci, którzy starają się, by ich męka wreszcie została uznana przez sądy? A jaka jest sytuacja dzisiaj? 100 000 trumien, skandal azbestowy analizuje największy skandal dotyczący zdrowia publicznego, jaki nasz kraj kiedykolwiek znał… i który jest daleki od zakończenia.


http://programmes.france2.fr/documentai ... brique=689

3 wyciągi z dokument do obejrzenia tutaj

Włączyłem to, szkoda, że ​​nie rozmawialiśmy o tym wcześniej, bo nagrałbym to ...

Halucynacyjny lekarz, który mówi, że niebezpieczeństwa związane z azbestem były powszechnie zakładane od lat 30. XX wieku i że w 1965 r. Stany Zjednoczone zakończyły badania kliniczne, które czarno na białym dowiodły niebezpieczeństwa.

We Francji, ponieważ nie mamy ropy, ale mamy wielkie dupki, producenci azbestu spotkali się w nieformalnej grupie (nie zalegalizowanej) na CPA: Stały Komitet ds. Azbestu, który psuł cały francuski system przez 30 lat w imieniu producentów azbestu i który w związku z tym (i nadal będzie) morduje tysiące ludzi!

To jest do bani... spójrz na to, bo mnie to brzydzi...

Więc jeśli zrobimy to dla azbestu, którego waga ekonomiczna jest, szczerze mówiąc, śmieszna w porównaniu z innymi obszarami działalności... wyobraźcie sobie, co możemy zrobić dla tych obszarów?

Więc następny, który jest sprytny, mówiąc, że lobby nie istnieje, strzeż się go!

Sprzedaż azbestu jest zakazana od 1997 r. i jest instalowana we Francji (nie w pozostałych 4/5 świata), ale żadne prawo nie wymaga usuwania azbestu.

Szacuje się, że jeden na dwa budynki użyteczności publicznej jest zarażony… w tym szpitale. A zdaniem jednego z lekarzy, jednorazowa ekspozycja na pył azbestu przez kilka godzin wystarczy, aby znacznie zwiększyć ryzyko zachorowania na raka w ciągu 2-20 lat...

To nie 100 000 zgonów, to będzie kilka milionów!

Sprawdź sufity w swoich biurach... : Evil:

ps: drugi dok http://programmes.france2.fr/documentai ... brique=692 dotyczył deindustrializacji francuskiego (ciężkiego) przemysłu… też się wkurzył.

Sądy handlowe, które pozwalają na grabież francuskiej struktury przemysłowej i dobrowolne bankructwo obcych mocarstw, zasługują tylko na najgłębszą pogardę!!!

Dlaczego w orzeczeniach sądu gospodarczego nie ma preferencji narodowych? Bo powinno być... tylko do ścigania, jeśli zobowiązania nie są dotrzymywane... Wprowadziliśmy pozytywną dyskryminację w zatrudnianiu, prawda?

Okej, zbłądzę ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 29/01/10, 15:53

17 lutego 2009 - Azbest: Afsset zaleca zmianę przepisów w celu wzmocnienia ochrony pracowników i ogółu ludności

Ministerstwa odpowiedzialne za ekologię, pracę i zdrowie skontaktowały się w lutym 2005 r. z francuską Agencją ds. Bezpieczeństwa Środowiskowego i Higieny Pracy (Afsset) w sprawie zagrożeń dla zdrowia związanych z krótkimi i drobnymi włóknami azbestu nieuwzględnionymi w obowiązujących przepisach.

Ekspertyza Afsset stwierdza, że ​​drobne włókna mają znaczące działanie rakotwórcze. W przypadku krótkich włókien nic nie wyklucza działania rakotwórczego, nawet jeśli obecne dane zdrowotne mają wiele ograniczeń interpretacyjnych.

Jednak te krótkie włókna w dużej mierze przeważają w miejscach, w których materiały azbestowe ulegają degradacji i nie można ich ignorować.

W świetle tych elementów agencja wydaje w szczególności następujące zalecenia:

aby lepiej chronić profesjonalistów, Afsset zaleca obniżenie obecnego progu regulacyjnego (dopuszczalna wartość narażenia zawodowego) i dodanie drobnych włókien do liczby pyłów azbestu. Aby to zrobić, pomiar będzie musiał być koniecznie wykonany za pomocą mikroskopii elektronowej.
Te surowsze przepisy zmniejszyłyby narażenie specjalistów na ryzyko związane z azbestem. Rzeczywiście, dodanie drobnych włókien do liczenia zwiększa liczbę zliczonych włókien o 25%. Ponadto zastosowanie mikroskopii elektronowej umożliwia policzenie drobnych włókien i precyzyjne określenie charakteru włókien azbestu;

Afsset zaleca obniżenie obecnej wartości regulacyjnej do 5 włókien na litr, która określa dopuszczalny poziom resztkowy wewnątrz budynków. Ta wartość jest używana do uruchamiania prac związanych z usuwaniem azbestu.
Wartość ta została obliczona na podstawie tła hałasu pochodzącego z zanieczyszczeń z lat 70. Wartość ta spadła już 10-krotnie na początku lat 90. Należy zaktualizować tę wartość graniczną;

Afsset proponuje utworzenie nowego szczególnego progu regulacyjnego dla krótkich włókien azbestu, stosowanego w środowiskach wewnętrznych (obiekty publiczne itp.).
Próg ten będzie dotyczył sytuacji znacznej degradacji materiałów azbestowych (płyty azbestowe winylowe w korytarzach o dużym natężeniu ruchu itp.), które praktycznie generują tylko krótkie włókna, czasem w dużych ilościach. Sytuacje te nie są objęte obowiązującymi przepisami, które obejmują wyłącznie długie włókna.

Opracowanie ekspertyzy było możliwe dzięki 3-letniej krytycznej analizie literatury naukowej, sfinansowaniu badania toksyczności włókien azbestu według ich wymiarów oraz 3 badaniom składu chmur pyłu azbestowego (środowisko wewnętrzne/zewnętrzne, Paryż /konurbacja Korsyki, sektory przemysłowe). Raport Afsset publikuje te dane po raz pierwszy.

Ten raport jest również wynikiem 2 międzynarodowych dni zorganizowanych przez Afsset w celu porównania tych wyników z ekspertami społeczności międzynarodowej z Agencji Ochrony Środowiska Stanów Zjednoczonych (EPA, USA), Agencji ds. Substancji Toksycznych i Rejestru Chorób ( ATSDR, USA), Narodowy Instytut Bezpieczeństwa i Higieny Pracy (NIOSH, USA)...

Afsset prowadził swoją pracę zgodnie z zasadami kolektywnej, transdyscyplinarnej i niezależnej ekspertyzy. Zrzeszyła zewnętrznych naukowców w grupie roboczej pod przewodnictwem profesora Christophe'a Parisa, profesora uniwersyteckiego – lekarza praktyka medycyny i medycyny pracy w Nancy, a prace te zostały zweryfikowane przez komitet ekspertów specjalizujących się w „środowiskach powietrznych”, pod przewodnictwem dr Christiana Elichegaraya, szef departamentu lotnictwa francuskiej Agencji ds. Środowiska i Zarządzania Energią (Ademe).

Z opinią, streszczeniem i sprawozdaniem dotyczącym „Uwzględnienia kryterium wymiarów przy charakterystyce zagrożeń dla zdrowia związanych z wdychaniem azbestu” można zapoznać się na stronie internetowej www.afsset.fr


Krótkie włókna azbestu

Niebezpieczność azbestu była identyfikowana od początku XX wieku, ale środki ochronne i zapobiegawcze pojawiły się później. We Francji azbest uznano za źródło chorób zawodowych (pylicy azbestowej) w 1945 r. Jego stosowanie zostało uregulowane od 1977 r. po tym, jak wszystkie formy azbestu zostały sklasyfikowane jako rakotwórcze przez Międzynarodowe Centrum Badań nad Rakiem (IARC). Całkowity zakaz wszelkiego stosowania azbestu został przyjęty w 1997 r. we Francji i potwierdzony na szczeblu europejskim dyrektywą 99/77/WE zakazującą wydobywania, wytwarzania i przetwarzania włókien azbestu nie później niż 1 stycznia 2005 r.
krótkie włókna azbestu

Przepisy prawne dotyczące ochrony ogółu społeczeństwa i ludności zawodowej przed zagrożeniami związanymi z wdychaniem pyłu azbestu przewidują pomiary poziomu pyłu włókien azbestu. Jednak zgodnie z konsensusem przyjętym pod koniec lat 1960. w ramach WHO, w przepisach międzynarodowych uwzględniane są tylko włókna, których długość jest większa niż 5 mikronów, szerokość mniejsza niż 3 mikrony i stosunek długości do szerokości większy niż 3. Krótkie włókna azbestowe (FCA: długość L <5 mikronów, średnica d <3 mikrony i stosunek L/d ≥ 3) nie są zatem mierzone ani w miejscu pracy, ani w ogólnym środowisku. Drobne włókna azbestu (FFA: L ≥ 5 mikronów, d < 0,2 mikrona i L/d ≥ 3) są przedmiotem pomiarów w ogólnym środowisku zewnętrznym i wewnętrznym, ale są wyłączone z badań narażenia „aktywnego” na stanowiskach pracy.

W 2003 roku de Dodson i in. zakwestionował społeczność naukową w sprawie możliwej patogeniczności związanej z krótkimi włóknami azbestu w publikacji zatytułowanej „Długość włókien azbestowych w odniesieniu do potencjalnej patogenności: przegląd krytyczny”, opublikowanej w „American Journal of Industrial Medicine”. Te nowe dane uzasadniają różne pytania o zasadność uwzględnienia w przepisach zagrożeń związanych z azbestem.


http://www.afsse.fr/index.php?pageid=717&parentid=424
0 x
Avatar de l'utilisateur
Były Oceano
moderator
moderator
Wiadomości: 1571
Rejestracja: 04/06/05, 23:10
Lokalizacja: Lorraine - Francja
x 1




przez Były Oceano » 29/01/10, 21:42

Uff, zapewniasz mnie, że to koniec azbestu.

Nie ma już lobby, które zrzeszałoby się w kręgu ludzi, którzy pozwalają sobie myśleć i stanowić prawo...

Kiedy myślę, że niektórzy mogą to łączyć z wyjątkami i tolerancjami przyznanymi przez niedawną ustawę dotyczącą rozcieńczania odpadów radioaktywnych w produktach codziennego użytku... Ale co myślisz? :płakać: :płakać:

oh lobby lobby boli mnie lobby lobby
0 x
[Tryb MODO = ON]
Zieuter ale nie sądzę, mniej ...
Peugeot Ion (VE), KIA Optime PHEV, VAE, jeszcze nie ma motocykla elektrycznego...
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14142
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 841




przez Flytox » 29/01/10, 23:33

Bohh! Czym jest 100 000 zgonów w samej Francji!
To quedale...!!! Nie wystarczy, aby poruszyć lub przenieść małe lobby lub polityka....

Co oni mówią:

Producent azbestu:
oficjalnie:
„Azbest nie jest problemem, wystarczy wiedzieć, jak go używać, i na szczęście jestem tutaj, aby chronić miejsca pracy i przemysł”

Czego nie powiedzieli: „Nie wyobrażasz sobie, ile pieniędzy musieliśmy wydać, żeby natłuścić tych wszystkich polityków, żeby pozwolili nam spokojnie wysączyć naszą truciznę”

Przemysłowiec:
oficjalnie:
"Przede wszystkim nie jest to zabronione, a poza tym lekarz okupacyjny nic nam nie powiedział".

Czego nie powiedzieli: „Płacimy lekarzowi pracy, aby pracownicy byli zdrowi, dobrowolnie lub siłą, nawet nie wiedząc o tym z własnej woli”.

Lobby:
Oficjalnie: „Zastąpię upadające państwo, które nie wie, gdzie jest dobro ludzi”.

Czego nie powiedzieli: „Udało nam się oszukać wszystkich, państwo, polityków, medycynę pracy, związki zawodowe i palec honoru dla tych wszystkich głupich chorych na raka, my i producenci zarobiliśmy dużo pszenicy”.

medycyna pracy:
Oficjalnie:
„Nie byliśmy zbyt świadomi, a potem, jeśli nie mamy prawa zakazującego, nie zakazujemy, a wtedy nie jest to interesujący przedmiot badań, nie ma nawet budżetu”.

Czego nie powiedzieli"Poza tym mój pracodawca płaci mi za znalezienie pracowników w dobrym zdrowiu, zależy mi na mojej pracy".

Ustawodawca:
oficjalnie
„Nie byliśmy świadomi, a kiedy się dowiedzieliśmy, działaliśmy natychmiast”

Czego nie powiedzieli: „Minęło zaledwie 90 lat, odkąd pierwszy lekarz podniósł alarm, ale mądrze woleliśmy zgarnąć hojne datki od naszych przyjaciół, producentów azbestu, którzy mogli stracić trochę pieniędzy w tej historii, na szczęście jesteśmy tam, aby bronić gospodarki kraj".

media
Oficjalnie:
Wow WowWow Wow Wow Wow Wow Wow Wow WowWow Wow,Wow, Wow

Czego nie powiedzieli: „Te historie nikogo nie interesują, starców, którzy umierają w swoim kącie… nas to nie obchodzi. A potem nie pracujemy w fabryce”.


W tej cenie .... pffff! Nie mamy nawet sprawy o zbrodnię przeciwko ludzkości...
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 30/01/10, 11:03

Mnie, nie żebym chciał bronić, ale media jako wielkich strażników, nie mogę już tego znieść!

- BSE a ile tysięcy zgonów ogłoszono chorobą Creutzfelda-Jacoba ???? I zapominamy...

- H1N1 i ile tysięcy zgonów ogłoszono ?????? I zapominamy...

- SARS: ile tysięcy lub milionów ogłoszono??????? I zapominamy...

- Haiti: rozmawiamy o tym tak długo, jak długo mają zostać ogłoszone dziesiątki tysięcy zgonów (rzeczywistych, tych - określę to, zanim ktoś na mnie spadnie), a potem Porglio przechodzi i mówimy o milionach €

A więc media: kiedy przestaną mówić o „tysiącach” możliwych zgonów (i kiedy powiedzą mi o rzeczywistości milionów ludzi), to może raczę ich jeszcze raz posłuchać…

I przekazywanie ich mobilności, która już mnie nie interesuje...

To bardzo osobista tyrada, bo byłem wypchany.

To może być prawda, ogłoszone zgony. Nie wchodzę w tę debatę, bo na razie jest to dla mnie tylko atak na chorobliwą skłonność do większej ilości mediów (podczerwień jest, wiem, raczej wyraźnie lepsza od innych!)
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 01/02/10, 12:16

Nie zrozum złej debaty, didi...

1) W przypadku BSE nikt nic o tym nie wie, podobnie jak rak i azbest, są „tykającymi bombami zegarowymi”… w wieku 20, 30 lub 40 lat, więc twoja ocena jest trochę pochopna!

2) W przypadku H1N1 (nawiasem mówiąc, powiązanego z SARS) wiemy, dla kogo pracowały media…

3) W przypadku Haiti jest zupełnie inaczej. Media zarabiają na katastrofach… zapominając o tym, co najważniejsze.

Otwórz książkę do historii (bez cenzury jak we Francji) i przeczytaj, co MY im zrobiliśmy… jako „karę” za ich powstanie…

Jeśli tak jak ja nie masz nieocenzurowanej książki historycznej, przeczytaj http://fr.wikipedia.org/wiki/Ha%C3%AFti
http://www.alternatives-economiques.fr/ ... _7258.html

Dlaczego na Haiti, tropikalnej wyspie z (pierwotnie) bujną roślinnością, nie ma już (prawie) drzew...
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 03/02/10, 16:31

0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 28/10/11, 09:58

Skandaliczny!! Francuski wymiar sprawiedliwości właśnie wynalazł odszkodowanie podlegające zwrotowi z mocą wsteczną!! *

http://www.lavoixdunord.fr/Region/actua ... iant.shtml

Około trzystu ofiar azbestu będzie musiało zwrócić część odszkodowania

Nić, która trzymała miecz Damoklesa, pękła w czwartek po południu. Dokładnie w momencie, gdy ja Jean-Louis Macouillard dowiedziałem się o złych wieściach od stowarzyszeń reprezentujących ofiary azbestu: „Przegraliśmy. To bardzo rozczarowujący przystanek. Na razie dotyczy to 17 ofiar azbestu, ale będzie to precedens. W sumie około 300 osób będzie musiało zwrócić od 5 000 do 15 000 euro. ...


Brutalny koniec długiego epizodu prawnego, który przeszedł wczoraj przez Sąd Kasacyjny przed powrotem do Sądu Apelacyjnego w Douai. Co się stało ?

Jesienią 2009 r. wyrok Sądu Kasacyjnego – zajęty przez Fundusz Odszkodowań dla Ofiar Azbestu (FIVA) – zmniejszył o połowę skalę odszkodowań. Byli pracownicy przemysłowi narażeni na działanie azbestu i odszkodowani avant w tym terminie musi spłacić część otrzymanych pieniędzy.

Towarzyszą temu protesty stowarzyszeń ofiar, które odwołują się od tej decyzji. Bez skutku. Wyrok Sądu Apelacyjnego z czwartku jest nieodwołalny: będziemy musieli zwrócić pieniądze. Ku rozczarowaniu przedstawicieli ofiar azbestu.

Pierre Pluta jest prezesem Regionalnego Stowarzyszenia Obrony Ofiar Azbestu. Nie gniewa się: „To tragedia dla wielu ofiar, które latami czekały na godziwe odszkodowanie. Oprócz problemów zdrowotnych będą musieli stawić czoła wielkim trudnościom finansowym. »

Martine Lecerf, sekretarz prawny Komitetu ds. Zapobiegania i Naprawy Azbestu (CAPER) jest bliska łez: „To niesamowite, odcięto mi nogi. Gotuję się ze złości i nienawiści. To prawdziwa katastrofa dla rodzin. Nie wiemy jeszcze, jak szybko FIVA zwróci się do nich o zwrot kosztów. A sekretarz prawny dodał: „Tysiące, tysiące i więcej tysięcy ludzi zostało narażonych w regionie. Co roku tracimy około trzydziestu członków (z 900). We Francji jest dziesięć zgonów dziennie i to jest to, co im dodatkowo robimy! To są ludzie, którzy cierpią na skórze iw głowie, to jest niesamowite. »

„Przepełnienia”

Claude Tange ze Stowarzyszenia Sud CGT ofiar azbestu obawia się nawet aktów przemocy: „Najpoważniejszą rzeczą w tej historii jest FIVA, która zajęła Sąd Kasacyjny. To jednak organizacja, która ma zwracać pieniądze ofiarom... Na apelach ludzie byli już z tego powodu bardzo zbulwersowani. Teraz będzie jakiś wielki gniew w powietrzu. Boję się przepełnienia podczas kolejnych demonstracji. Demonstracje, które organizują już stowarzyszenia ofiar.


To właśnie dzieje się w kraju, w którym potęga ekonomiczna i finansowa chce wymierzyć sprawiedliwość… i to w kontekście tak zwanej „oszczędności” (oszczędności dla nas, ale nie dla „nich”)

*o nie, kilka miesięcy temu był już precedens z refundacją europejskich dopłat dla francuskich producentów owoców i warzyw... To było zaplanowane, ale nie wiem, czy w końcu zostało zrobione... Nie rozmawialiśmy o sądzie decyzję w każdym przypadku w danym momencie!
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 28/10/11, 11:23

Skandaliczne, wsteczne, możemy powoli zabijać bardzo dużą liczbę ludzi z całkowitą bezkarnością, wyśmiewając się z nich, na przykład 10 zgonów dziennie i 3700 rocznie oraz grubo ponad sto tysięcy w ciągu 20 do 30 lat (nie licząc zmarłych pacjentów bez znając przyczynę ich śmierci)!!!

Wydaliśmy miliardy euro na walkę z terroryzmem na zaledwie kilka ofiar śmiertelnych co dziesięć lat we Francji i prawie nic na ofiary pogardy przemysłowców!!

To ta sama pogarda w chemii, w dodatkach do żywności, w atomie, który mnoży choroby!!!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79462
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11097




przez Christophe » 28/10/11, 11:34

10 + ...

Z drugiej strony o wypadkach drogowych i terroryzmie mówi się w środkach masowego przekazu!
0 x

Powrót do "Zdrowia i Prewencji. Zanieczyszczenia, przyczyny i skutki zagrożeń dla środowiska "

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 157