Szczyt termiczny

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
przytulić
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 10/12/06, 17:56

Szczyt termiczny




przez przytulić » 13/12/06, 15:36

Tutaj (link reklamowy na econologie.com) http://60gp.ovh.net/~eklor/produits.php?id=1
mówią, że po stronie szczytowej panele słoneczne są bardziej wydajne.

Czy ktoś może wyjaśnić, dlaczego jest on skuteczny i jakie są wady-ograniczenia.
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6

Re: słoneczny termiczny szczyt




przez bham » 13/12/06, 16:23

uścisk napisał:Tutaj (link reklamowy na econologie.com) http://60gp.ovh.net/~eklor/produits.php?id=1
mówią, że po stronie szczytowej panele słoneczne są bardziej wydajne.

Czy ktoś może wyjaśnić, dlaczego jest bardziej skuteczny i jakie są wady-ograniczenia.

Myślę, że powinieneś raczej zadać to pytanie na samej stronie. Ponieważ nie jest to bardzo jasne. Oto, co przeczytałem:
"3 - W szczycie. To mało znane rozwiązanie jest jednak szczególnie skuteczne zimą, o ile skierowane jest na południe ... „Jeśli„ szczyt ”oznacza układanie w pionie, działa, jeśli są to lampy próżniowe, ale nie, jeśli są to płaskie panele, a to najwyraźniej tylko to, co mają. Niezależnie od tego, czy na szczycie, czy na dachu, płaskie panele MUSZĄ być przechylone tak, aby szkło paneli było jak najbardziej prostopadłe do promieni słonecznych padających zimą. Jeśli tak nie jest, stracisz wydajność, ponieważ promienie świetlne zostaną częściowo odbite lub załamane przez szkło (nawet antyrefleksyjne) paneli.
Stwierdzenie, że jest to szczególnie skuteczne rozwiązanie w zimie, jest dla mnie śmieszne i raczej zachęca mnie do szukania gdzie indziej.
Nie zapominaj, że rynek energii słonecznej otwiera się i że zbyt często celem jest sprzedaż, przy wsparciu dotacji, bez posiadania często niezbędnych umiejętności.
0 x
przytulić
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 10/12/06, 17:56

Szczyt słoneczny (ciąg dalszy)




przez przytulić » 13/12/06, 17:06

Dziękujemy za wyjaśnienia techniczne.


bham napisał:Myślę, że powinieneś raczej zadać to pytanie na samej stronie.


bham napisał:Nie zapominaj, że rynek energii słonecznej otwiera się i że zbyt często celem jest sprzedaż, przy wsparciu dotacji, bez posiadania często niezbędnych umiejętności.


W samej idei wierzyłem, że na „econologie” nie reklamuje się do spożycia bez wiedzy. Że powinniśmy reklamować tylko uznane produkty. I że możemy uzyskać informacje o produktach, omawiając je w forum.
Może jestem trochę naiwny?
0 x
Avatar de l'utilisateur
bham
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1666
Rejestracja: 20/12/04, 17:36
x 6

Re: Słońce w szczycie (ciąg dalszy)




przez bham » 13/12/06, 17:49

uścisk napisał:W samej idei wierzyłem, że na „econologie” nie reklamuje się do spożycia bez wiedzy. Że powinniśmy reklamować tylko uznane produkty. I że możemy uzyskać informacje o produktach, omawiając je w forum.
Może jestem trochę naiwny?


Tak, bez wątpienia jesteś trochę naiwny, w każdym razie musisz zachować krytyczny umysł. I Christophe mógł wyrazić się lepiej na ten temat ode mnie, ale wydaje mi się, że nie mogę kontrolować wszystkich reklamodawców. I to nie dlatego, że są obecni na stronie lub dlatego, że opowiadają się za energią odnawialną, że możemy im zaufać w 100%.
Jeśli potrzebujesz porady profesjonalistów zajmujących się energią słoneczną, spójrz na te forums : http://www.chaleurterre.com/forum/ et
http://forum.apper-solaire.org/portal.php
0 x
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 13/12/06, 22:18

:? Cóż, od dawna rozważałem zainstalowanie czujników „zębnika”.
Jeśli chodzi o termiczną energię słoneczną, szukamy PONAD WSZYSTKO, aby uzyskać najlepszą wydajność zimą. W tym celu konieczne jest, aby czujnik był ustawiony pod kątem możliwie prostopadłym do słońca w zimie. W związku z tym kolektor powinien być znacznie wolniejszy niż większość dachów.

Dlatego przewiduję takie nachylenie dla kolektorów z lampami próżniowymi (zdolnych do dostarczania kalorii przez ujemne temperatury). Rurki ustawione pionowo, zawsze będą ustawione w idealny sposób względem wschodu / zachodu Słońca. Będę musiał zoptymalizować pochylenie czujnika w stosunku do pożądanej wydajności sezonowej. 8)
0 x
przytulić
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 65
Rejestracja: 10/12/06, 17:56




przez przytulić » 13/12/06, 22:24

Citro napisał::? Cóż, od dawna rozważałem zainstalowanie czujników „zębnika”.
Jeśli chodzi o termiczną energię słoneczną, szukamy PONAD WSZYSTKO, aby uzyskać najlepszą wydajność zimą. W tym celu konieczne jest, aby czujnik był ustawiony pod kątem możliwie prostopadłym do słońca w zimie. W związku z tym kolektor powinien być znacznie wolniejszy niż większość dachów.

Dlatego przewiduję takie nachylenie dla kolektorów z lampami próżniowymi (zdolnych do dostarczania kalorii przez ujemne temperatury). Rurki ustawione pionowo, zawsze będą ustawione w idealny sposób względem wschodu / zachodu Słońca. Będę musiał zoptymalizować pochylenie czujnika w stosunku do pożądanej wydajności sezonowej. 8)


Interesująca.
Informujesz nas o wydajności ... i pozwoleniu na budowę w ratuszu!
0 x
Zazu
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 17
Rejestracja: 12/12/06, 01:05
Lokalizacja: Yvelines, 78




przez Zazu » 14/12/06, 01:47

Cześć wszystkim,
dlaczego zimą płaskie kolektory nie byłyby bardziej efektywnie ustawione pionowo niż pod kątem 45 °.
maksymalna wysokość słońca w grudniu stycznia i około 21 ° -28 °, w zależności od regionu i odległości przesilenia 21 grudnia.
przy instalacji pod kątem 90 ° przesunięcie wynosi od 21 do 28 °
oraz przy instalacji pod kątem 45 ° z przesunięciem od 17 do 24 °.
ale w południe słoneczne.
przez resztę dnia pozycja pionowa i korzystniejsza niż pod kątem 45 °.
oczywiście idealnym rozwiązaniem do ogrzewania słonecznego (stosowanego tylko zimą) jest nachylenie 65-70 °. łatwiej jest zrobić na fasadzie podobnie jak markiza.
do instalacji używam mojej werandy (nie ukończona).
dno kolektorów spoczywa na konstrukcji (10x10 dębowych belek), a górna część jest zawieszona na ścianie tuż pod rynną.
Wyślę ci zdjęcia tak szybko, jak to możliwe
do ogrzewania domu szczególnie zaleca się nachylenie co najmniej 65 °, po pierwsze, ponieważ mamy lepszą wydajność w zimie, a następnie, biorąc pod uwagę powierzchnię do zainstalowania, w lecie cześć super przegrzanie przy 45 °.
mając na uwadze, że w temperaturze 65–70 ° jest to stok o bardzo niskiej wydajności w lecie, ale powierzchnia jest wystarczająca do podgrzania wody użytkowej i zaopatrzenia pralki i naczyń
przyjaźnie dla wszystkich
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 98