Realizacja panelu słonecznego dla Spa

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Avatar de l'utilisateur
manoria68
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 301
Rejestracja: 07/10/08, 12:34
Lokalizacja: ATLANTIS
x 2

Realizacja panelu słonecznego dla Spa




przez manoria68 » 15/05/14, 22:29

Witam,
po długim zniknięciu w naturze, znów jestem na forum :D

A więc chcę zrobić termiczny panel słoneczny o powierzchni 3 m², który będzie ogrzewał duże spa. Woda w spa będzie przepływać bezpośrednio przez panel słoneczny.

Powierzchnia panelu będzie wynosić 3m². będzie miał dwa okna o wymiarach 1.5*2m z każdej strony (lewy i prawy)

Gdy system będzie już gotowy, będzie całkiem prawdopodobne, że dodam od 1 do 4 identycznych zestawów.

Skład panelu będzie następujący:

- stalowa metalowa rama
- stalowa płytka z tyłu klejona specjalnym klejem zapewniającym idealne uszczelnienie
- płyta szklana klejona klejem do szyb (zapewnia wodoszczelność, elastyczność złącza i trwałość w czasie)
- wyżarzana rura miedziana w uzwojeniu panelu w warstwowej blasze. (patrz szczegóły)
- Izolacja wełniana o grubości 3 cm.

Wyżarzona rura miedziana będzie ciągła i bezszwowa od zimnego wylotu spa (pompy) do gorącego wylotu panelu do spa

Dzięki temu w przypadku przegrzania panelu fotowoltaicznego żaden lut nie mógłby się odlutować.

Nad instalacją będzie czuwać programowalna karta ARDUINO MEGA typu open source z wyświetlaczem i 3 czujnikami temperatury (DS18B20 firmy DALLAS).
Dodałbym wyświetlacz LCD do podglądu temperatur i być może kartę sieciową do przeglądania danych w telefonie

Myślę, że konstrukcja panelu z trwałych materiałów, stali, szkła i wysokiej jakości kleju, pozwoli mi korzystać z niezawodnego systemu przez co najmniej dwadzieścia lat.
Uważam, że to trochę głupie robić to na przykład z drewna i musieć to robić od nowa po kilku latach użytkowania, to samo tyczy się reszty. Wolę wszystko przemyśleć od początku.
Panel tego typu mógłby też zrobić CWU, jednak w moim przypadku nie jest to konieczne, gdyż posiadam już instalację z rurkami podciśnieniowymi.
Nie chciałem też dodawać ich do obwodu moich lamp próżniowych, bo inaczej wymiennik mojego zbiornika już by nie wystarczył i musiałbym dołożyć wymiennik tłoczny do spa. Najłatwiej jest zrobić tak jak opisałem powyżej.
Obraz
0 x
Manoria 68, smażone naukowiec, technik jego olejarni
 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 82