Termodynamiczny balon i panele fotowoltaiczne?

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Jon
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 30/04/15, 13:56

Termodynamiczny balon i panele fotowoltaiczne?




przez Jon » 14/05/15, 12:54

Witam, wiem, że się powtarzam, ale wciąż nie mam konkretnej odpowiedzi: balony termiczne są sprzedawane z panelami termicznymi. Chciałem wiedzieć, czy można włączyć panel termiczny, aby dostarczać tylko energię elektryczną z paneli fotowoltaicznych.
0 x
Jon
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 30/04/15, 13:56




przez Jon » 14/05/15, 13:39

Proszę!
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79394
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11077




przez Christophe » 14/05/15, 13:46

Podaj nam ofertę, o której mówisz (producent, schemat ...)

Może balon termodynamiczny jest po prostu hybrydowym balonem słonecznym + termodynamicznym ... w tym przypadku można pracować bez drugiego!

Może gorące źródło to panele słoneczne (wątpliwe), ale w tym przypadku bez słońca system będzie działał znacznie gorzej niż grzejnik!

Krótko mówiąc, jeśli chcesz, abyśmy Ci pomogli, potrzebujemy więcej informacji ...
0 x
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 666
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 249

Re: Termodynamiczny balon i panele fotowoltaiczne?




przez ne 44 » 14/05/15, 17:41

Witam,

Jon napisał: Balony termiczne sprzedawane są z panelami termicznymi.


co masz na myśli? Czy to balon termodynamiczny (PáC)?

Co oznaczają termo panele? Czy te czujniki termiczne? Jeśli tak, jakiego rodzaju? Powietrze, woda?

W każdym razie nie widzę związku tych dwóch! Chociaż prawdopodobnie (naciskając trochę) można sobie wyobrazić sprzęgło Czujnik powietrza - Balon na gorące powietrze.

Krótko mówiąc, czy możesz powiedzieć trochę więcej o tej zasadzie?!?
0 x
Jon
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 30/04/15, 13:56




przez Jon » 14/05/15, 18:27

Kula termiczna = termodynamiczny podgrzewacz wody (ze zbiornikiem wody z PAC)
Panele termiczne = panele termodynamiczne
Przeczytałem gdzieś, że panele termodynamiczne mogą być powiązane z fotowoltaicznymi panelami słonecznymi. Zasada działania paneli termicznych jest następująca: płyn krąży w panelach i odzyska kalorie otoczenia, które pada, sprzedaje lub słońce.

Ale chciałem dostarczyć energię elektryczną do termodynamicznego podgrzewacza wody za pomocą paneli fotowoltaicznych (tylko bez paneli termodynamicznych, nawet jeśli producenci sprzedają razem panele termiczne + podgrzewacz termiczny).

Mówiąc o tym, myślę bardziej konkretnie o Thermboil Serie I lub E od Energypanel: http://www.energypanel.es/Default.aspx
0 x
Jon
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 30/04/15, 13:56




przez Jon » 14/05/15, 18:31

Czy wiesz, czy w środku znajdują się grzejniki elektryczne bez rezystancji (bez cewki), które mógłbym podłączyć do pompy ciepła i dostarczyć energię elektryczną za pomocą paneli fotowoltaicznych?
0 x
ne 44
Zamieściłem wiadomości 500!
Zamieściłem wiadomości 500!
Wiadomości: 666
Rejestracja: 15/04/15, 15:32
Lokalizacja: Chez moi
x 249




przez ne 44 » 14/05/15, 19:25

ok, czy to jest system bernier?
0 x
Avatar de l'utilisateur
antoinet111
Wielki Econologue
Wielki Econologue
Wiadomości: 874
Rejestracja: 19/02/06, 18:17
Lokalizacja: 29 - Landivisiau
x 1




przez antoinet111 » 14/05/15, 19:37

Jon napisał:Czy wiesz, czy w środku znajdują się grzejniki elektryczne bez rezystancji (bez cewki), które mógłbym podłączyć do pompy ciepła i dostarczyć energię elektryczną za pomocą paneli fotowoltaicznych?


istnieje tak, jest to klasyczny balon termodynamiczny, możesz sterować tym PAC i mieć fotowoltaikę, aby skompensować jego zużycie, i mieć termiczne panele słoneczne do wody lub powietrza, aby zwiększyć COP tego PAC w ciągu dnia.

Witam.
0 x
Zagłosuję na piśmie o betonowym słupkiem i praktyczność.
Dół talkers i wentylator pod sufitem!
Jon
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 30/04/15, 13:56




przez Jon » 18/05/15, 12:16

Czy to oznacza, że ​​wszystkie podgrzewacze wody z pompą ciepła są nazywane balonem termodynamicznym?

Nie podoba mi się system Bernier, ponieważ wykorzystuje panele termodynamiczne.

Ale nie ma tylko elektrycznych podgrzewaczy wody (zwykłych podgrzewaczy wody) połączonych z pompą ciepła? Nic nie rozumiem: ”(POMOC
0 x
Jon
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 29
Rejestracja: 30/04/15, 13:56




przez Jon » 18/05/15, 12:18

System, który pobiera kalorie z zewnątrz, aby przekazać je do wody i podgrzać ...
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 160