Współczynnik koncentracji

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
minaratoto
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 20/03/14, 08:39

Współczynnik koncentracji




przez minaratoto » 20/03/14, 09:09

Witam, jestem studentem na sti2d szkoleniu i mam problem z obliczeniem energii wytwarzanej przez panel słoneczny, który nazywa Ps.

Obliczenia są następujące: Ps = E x 0,5 x fi x fo x fc

E to otrzymana energia słoneczna słoneczna, na przykład w Montbéliard otrzymuję energię słoneczną około 3,4 kWh / m²

0,5 to sprawność czujnika

fi to współczynnik pochylenia, a dla współczynnika orientacji (ponieważ chcę najlepszej orientacji i najlepszego nachylenia, te 2 wartości będą równe 1)

Dalej jest fc, czyli współczynnik koncentracji. Chciałbym wiedzieć, co oznacza ten ostatni czynnik i jak go znaleźć lub obliczyć.
Na poniższym obrazku widać, że podajemy 2 wartości fc, 0,85 i 0,90. Mówimy o mieszance 40% i 45%, ale nie rozumiem też, co to oznacza. Z góry dziękuję za odpowiedzi i życzę miłego dnia

http://image.noelshack.com/fichiers/2014/12/1395302912-puissance-solaire.jpg
0 x

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 134