Amatorski montaż podgrzewacz wody energią słoneczną basen

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Jackr
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 1
Rejestracja: 12/06/17, 17:13

Amatorski montaż podgrzewacz wody energią słoneczną basen




przez Jackr » 12/06/17, 18:31

Halo
Lubię majsterkowanie, ale dopiero zaczynam przygodę z ciepłą wodą i hydrauliką.
Właśnie odzyskałem termiczny panel słoneczny o powierzchni 2 m2 oraz wymiennik płytowy o mocy 20 W.
mam basen 75m3 i chciałbym zamontować panel i wymiennik w domku na dachu domku wiem że jeden panel to za mało ale chce tak zacząć żeby się nauczyć a potem rozwijać swoją instalację poprzez podłączenie innych paneli.
Ktoś, kto się na tym zna, chciałby mi powiedzieć, jak to zmontować, z akcesoriami (cyrkulator, zawory spustowe, zawory, balon, jeśli to konieczne…, gdzie je umieścić, jaki jest najlepszy system (samoodpływowy…). I inne szczegóły.
Chciałbym podziękować każdemu lub komukolwiek, kto zechce mi pomóc.
Jacek
0 x
oli 80
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 1689
Rejestracja: 02/01/09, 17:23
Lokalizacja: Moselle 57
x 113

Re: Montaż solarnego podgrzewacza wody do basenów




przez oli 80 » 15/06/17, 21:49

Witam, kolejny ciekawy temat. słoneczne-termiczne/pojedyncze-termosyfonowe ogrzewanie-do-rurowego-basenu-t15159.html

z pewnością znajdziesz tam to, czego potrzebujesz.

Cordialement
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 67