Zużycie energii elektrycznej przez słoneczny podgrzewacz wody

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
jessle
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 107
Rejestracja: 27/10/07, 23:08

Zużycie energii elektrycznej przez słoneczny podgrzewacz wody




przez jessle » 29/04/10, 09:23

Halo

Szukam zużycia energii elektrycznej słonecznego podgrzewacza wody podczas pracy.
To znaczy, ile pomp zużywają systemy regulacji.

dziękuję
0 x
Christophe
moderator
moderator
Wiadomości: 79473
Rejestracja: 10/02/03, 14:06
Lokalizacja: planeta Serre
x 11098




przez Christophe » 29/04/10, 09:53

Witam,

Dobre pytanie, dziękuję za pytanie!

Normalnie jest to wskazane w instrukcji regulacyjnej chyba od 5 do 20W… to niewiele, ale „pracuje” 24 godziny na dobę… czyli w końcu to jeszcze kilka kWh.

Jeśli chodzi o pompę, jest ona delikatniejsza, ponieważ jeśli znasz jej moc, trudno jest określić, jak długo będzie działać w ciągu roku ...

Z nami umieściłem PM230 tylko na pompie słonecznej (ponieważ regulator jest bardzo prosty, więc zużywa mniej 5W), w ten sposób dodatkowo mam liczbę godzin pracy. https://www.econologie.com/shop/wattmetr ... -p-20.html

Dokładna znajomość zużycia energii elektrycznej przez układ słoneczny jest interesująca, ponieważ pozwala nam ustalić z nami jego COP, mamy COP 70. Z tobą bez wątpienia będziesz mieć wartość przekraczającą 100 ...We wszystkich przypadkach słoneczna COP rozpyla i wyśmiewa COP pomp ciepła (w najlepszym przypadku 5, dlatego 20 razy mniej), które (komercyjne blabla) dostarczają darmową energię ... w słonecznej jest wtedy 20 razy wolniejsza !

Pozostaje próba znalezienia COPA (rocznego COP), ale by był dokładny, potrzebowałby kalorymetru ... czy masz go w swojej regulacji? U nas jest za stary na ...
0 x
jessle
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 107
Rejestracja: 27/10/07, 23:08




przez jessle » 29/04/10, 11:16

tak, zrozumiałeś obawy.
Jestem w podejściu negawatta i ściągam ukrytą konsumpcję


Jeśli rozporządzenie zużywa 5w przez rok, daje
wciąż 43.8KWh rocznie
wtedy 20 w daje 175KWh rocznie, jeśli się nie mylę w obliczeniach.

to moje rozumowanie i czysto teoretyczne mówię teoretycznie

zużycie elektrycznego podgrzewacza wody w ciągu roku
pochodzi z 1000kwh
zgodnie z reklamami oszczędzamy 50%
wygrywasz 500kwh
jeśli dodasz zużycie regulatora i cyrkulatora
250 kWh

zaoszczędziłeś tylko 250 kwh w ciągu roku, co jest bardzo mało, biorąc pod uwagę cenę słonecznego podgrzewacza wody.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 29/04/10, 11:39

1) Myślę, że elektroniczna „skrzynka” zużywa mniej niż 5W.

Nie mierzyłem, ale moje pudełko TNT jest podawane, zgodnie z instrukcjami, za mniej niż 1 W (i jest letnie, kiedy dostaję go w swoje ręce). Obudowa mojego podgrzewacza wody jest zimna jak kalkulator.

Moim zdaniem jest to nieistotne ...

2) W rzeczywistości cyrkulator działa tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Mój ma trzy prędkości, z trzema mocami. Jest na nim zaznaczone, ale ponieważ mam różne cyrkulatory (ogrzewanie), nie jestem pewien. Z pamięci rzędu 20 W na 55 W (od prędkości 1 do prędkości 3).

Tam jest więcej.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2493
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365




przez Forhorse » 29/04/10, 11:54

Jeśli dostarczasz regulację i obieg z panelem fotowoltaicznym, zużycie energii elektrycznej w sektorze wynosi zero, więc masz nieskończony współczynnik COP : Chichot:
0 x
jessle
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 107
Rejestracja: 27/10/07, 23:08




przez jessle » 29/04/10, 15:53

tak, jest to dobre rozwiązanie do podłączenia do paneli fotowoltaicznych

teraz zawieszając się wokół siatki, istnieją dwa rozwiązania

wykonaj całą instalację regulującą i cyrkulacyjną w 12v. Ale to zmusza mnie do szukania i kupowania każdego elementu instalacji osobno.
ou
przejdź przez falownik i akumulator (do regulatora w nocy i przy pochmurnej pogodzie), aby użyć komercyjnego słonecznego podgrzewacza wody.

jakie jest właściwe rozwiązanie?
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2493
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365




przez Forhorse » 29/04/10, 16:38

Dla mnie to przejście przez falownik. Wykorzystywane jest również standardowe i wymienne wyposażenie.
Następnie możliwe są pewne dostosowania. Elektronika nigdy nie współpracuje z 230V, wewnętrznie jest w 5 lub 12V (w każdym razie ciągłe niskie napięcie), więc łatwo dostosować go do zasilania bezpośrednio z akumulatora.
Możemy w ten sposób ograniczyć potrzebę 230V do elementów mocy, a tym samym zapewnić, że regulacja nie uruchomi falownika, chyba że jest to konieczne, ogranicza to niepotrzebne zużycie.
Istnieją rozwiązania „pełne 12V” ale myślę, że cena elementów nie ma z tym nic wspólnego, a przede wszystkim to, że ich dostawa jest bardziej skomplikowana (jeśli trzeba zamówić pompę 12V w USA np. witam czas naprawy) w przypadku awarii)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 29/04/10, 17:54

Forhorse napisał:Jeśli dostarczasz regulację i obieg z panelem fotowoltaicznym, zużycie energii elektrycznej w sektorze wynosi zero, więc masz nieskończony współczynnik COP: tandetny:


Tak, ale jednak ...

W ten sposób wygląda atrakcyjnie, nieskończona wartość COP, energia słoneczna termiczna „zasilana” fotowoltaiką ...

W rzeczywistości rodzina to „system”, który zużywa wiele rzeczy, w tym energię elektryczną na różne potrzeby.

Dla środowiska (czyli tego, co jest poza "systemem") nic to nie zmienia, jeśli zamiast szukać rozwiązania solarnego dla cyrkulatora przeznaczonego na prąd przemienny, "oszczędzasz" tyle samo energii elektrycznej z 12 V przy 12 V.

Np .: komputery: przekształcamy 220 V AC w ​​ciągły 12 V (nie jestem pewien, czy zawsze jest to 12 V, ale jest ciągły).
Może być więc łatwiej używać 220 V do cyrkulatora (który wymaga prądu przemiennego, atif) i 12 V bezpośrednio do zasilania urządzenia zaprojektowanego dla ... Ogólna równowaga jest taka sama - cóż, trochę lepiej, ponieważ oszczędzamy transformator / falownik ... Koszt będzie znacznie korzystniejszy (nawet jeśli komputer nie znajdzie go bez transformatora!)

Cóż, przykład jest z pewnością trochę dziwny. Miał skłonić ludzi do myślenia. Kiedy uda nam się ustandaryzować pewną liczbę urządzeń na 12 V DC, możemy zainstalować dystrybucję 12 V DC z centralnym transformatorem „o niskim przecieku” (bardziej wydajnym) lub fotowoltaicznym + bateriami ...

Istnieje sposób, ponieważ każdy z producentów telefonów komórkowych lub laptopów ma swoje napięcie; więc każdy ma transformator, aw domu jest transformator 36! Co za bałagan ...
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2493
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365




przez Forhorse » 29/04/10, 18:38

Ta dyskusja jest nieco nie na temat ... ale nigdy nie będziemy dystrybuować niskiego napięcia w gospodarstwach domowych (i robimy to zresztą tylko w bardzo szczególnych przypadkach) z prostego i dobrego powodu: wielkość kabli
Jeśli chcemy dystrybuować na przykład 400W (to niewiele 400W) w 12V, to robi prąd 33A
Jeśli chcemy poprowadzić ten prąd z 33A na znacznej długości, nawet do 30m (30m kabla jest szybko osiągnięty, nawet w małym pawilonie) bez skończenia z 9 lub 10V na końcu, potrzebujemy co najmniej znacznych odcinków 6mm² w tym przykładzie, patrz 10mm²
Lub sekcja, którą zwykle ciągniemy, aby zasilać kuchenkę elektryczną!
Nie wspominając już o kablu, obejmuje on również odpowiednie urządzenia rozgałęziające i łączące.
Wszystko to byłoby o wiele za drogie, aby ostatecznie zaoszczędzić 3 6 franków pod transformatorem.
Poza tym nie jest to takie proste. Na przykład na komputerze PC działa nie tylko w 12V.
Wewnątrz zasilacz dostarcza kilka napięć: + 3.3V, + 5V, + 12V, -12V, a czasem -5V, więc nawet przy źródle w 12VDC nadal konieczne byłoby użycie całej gamy konwertera wewnętrznie. Począwszy od 230V lub 12V w tym przypadku niewiele się zmienia.

Nie bez powodu w oświetleniu niskiego napięcia, nawet w przypadku dużych instalacji (na przykład oświetlenie sklepu) używamy wielu małych transformatorów zamiast jednego dużego, nawet jeśli przy dużym transformatorze mielibyśmy lepsza wydajność (która i tak zostałaby zmarnowana na kable)
0 x
Avatar de l'utilisateur
Forhorse
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2493
Rejestracja: 27/10/09, 08:19
Lokalizacja: Perche Ornais
x 365




przez Forhorse » 29/04/10, 19:03

W rzeczywistości jestem daleko od konta z moim 6mm²!
Poświęciłem czas, aby naprawdę wykonać obliczenia, zamiast mówić o przypadkowej części ...
dla 400W w 12V, dlatego 33A, na dystansie 30m, z kablem 6mm² występuje spadek napięcia 5.6V, o ile powiedzieć, że na końcu 30m nie mamy 12V, ale 6.4V
Aby uzyskać akceptowalny spadek napięcia (3% zgodnie ze standardem, dlatego 0.36V) należy zainstalować 95mm²
Nie wiem, czy wyobrażasz sobie wielkość bydła ...

I to jest TO 400W i TYLKO 30m
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 121