Informacje techniczne na temat paneli fotowoltaicznych firmy Elephant

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7

Informacje techniczne na temat paneli fotowoltaicznych firmy Elephant




przez słoń » 26/03/10, 09:27

Zwykli czytelnicy znają mnie dość: to nie jest spam! Nie mam nic do sprzedania, z wyjątkiem mojej działalności trenera i konsultanta. Jeśli jednak Christophe chce się zamknąć, nie będę się denerwować!

Włączyłem ponownie stronę internetową Drytec-Solaire, której nazwę zmieniłem

www.panele-fotowoltaiki.be.ma

aby móc skierować mówców do niektórych informacji na ich temat, bez konieczności szukania ich gdzie indziej. Ta strona nie stanowi reklamy firmy Drytec, ale nie poświęciłem czasu na jej głęboką modyfikację.
Nie oczyściłem strony z aluzjami reklamowymi do Drytec: Nie mam nic przeciwko tej firmie, która zapłaciła mi za 7 miesięcy w 2008 roku, w szczególności za stworzenie tej strony. To poważna firma, jak wiele innych.

Niektóre informacje są nieco przestarzałe, w szczególności na temat premii regionu Walonii (usunięto) i rentowności (ceny spadły)
Jednak rotacja Ziemi wokół Słońca niewiele się zmieniła od tego czasu i nie powinna się znacząco zmienić w następnym stuleciu.
:D

Będę Cię informować o rozwoju sytuacji. Witam wszystkich
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
I Citro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 5129
Rejestracja: 08/03/06, 13:26
Lokalizacja: bordeaux
x 11




przez I Citro » 26/03/10, 11:28

: Arrow: Interesująca.
Niektóre linki są martwe ... I istnieje wiele arkuszy danych o produktach, których już nie ma w katalogu (na przykład SMA).

Dla wielu właścicieli tych urządzeń jest to bardzo interesujące.

Jeśli o mnie chodzi, mojego najnowszego falownika "SMA bluetooth" tam nie ma. : Lol:

Na pierwszy rzut oka (nie ma mnie w domu) moje produkcje w Bordeaux są znacznie wyższe niż to, co reklamujecie dla Belgii ...
Na przykład w marcu reklamujesz 1.91 kWh produkcji dla 1 kWh zainstalowanego (1 kWh lub 1 kWh ??) lub 5.50 kWh codziennie dla mojego zainstalowanego 2.88 kWh.
Na razie praktycznie nie spadłem poniżej 5 kWh dziennej produkcji w tym miesiącu (w pochmurne dni), ale w pogodne dni regularnie osiągałem szczytową wydajność na poziomie 10 kWh dziennej produkcji, co jest dwukrotnością reklamujesz się. 8) : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'utilisateur
Did67
moderator
moderator
Wiadomości: 20362
Rejestracja: 20/01/08, 16:34
Lokalizacja: Alzacja
x 8685




przez Did67 » 26/03/10, 12:32

FYI, w Obernai (Alzacja), instalacja 605 m² / 84 kWp: produkcja po jednym pełnym roku = 90 000 kWh ...

To monokrystaliczny Solarwatt.

Opisana tutaj instalacja:

https://www.econologie.com/forums/photovolta ... t7406.html

Jeśli projektujesz monitoring, nie ma rejestracji danych po przerwie w wiązce WiFi. Całkowita produkcja jest jednak prawidłowa (liczba jest „zapisywana” na wyświetlaczu panelu i jest pobierana; z drugiej strony krzywe produkcyjne są tracone po pewnym czasie).
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 26/03/10, 13:20

Przywróciłem witrynę do stanu surowego i oczywiste jest, że dane są ważne tylko w Belgii.

Już teraz zainstalowano 850 KWh / KWp
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Remundo
moderator
moderator
Wiadomości: 16219
Rejestracja: 15/10/07, 16:05
Lokalizacja: Clermont Ferrand
x 5270




przez Remundo » 26/03/10, 13:45

Nice Elephant twoja strona,

ponadto dodałem Sycomoreen Photovoltaics FAQ

Bye!
0 x
Obraz
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 26/03/10, 16:46

Świetny pomysł: badam twoją stronę i umieszczam linki na moich (w każdym razie kilka dni cierpliwości)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 26/03/10, 17:59

Zmieniłem opaski

Umieszczam ostrzeżenie na wszystkich stronach

Umieściłem 2 linki do FAQ Sycomoreen

Wczoraj najwyraźniej był dzień zwlekania, to już koniec, więc zrobiłem to od razu :D

Nie wahaj się oferować mi linków do stron niekomercyjnych.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 26/03/10, 18:11

Citro powiedział:

Na pierwszy rzut oka (nie ma mnie w domu) moje produkcje w Bordeaux są znacznie wyższe niż to, co reklamujecie dla Belgii ...


Logiczne, w przeciwnym razie minęłoby dużo czasu, odkąd zepchnęlibyśmy wasze „zamki” do lochów wywaru melasowego i szpinaku :D
Paradoksalnie wyniki Kempen (daleko na północy kraju są lepsze niż w prowincji luksemburskiej (daleko na południu kraju)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 95