Rozwiązanie badawcze energia elektryczna mieszana: energia słoneczna + wiatr + olej napędowy

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Avatar de l'utilisateur
Michel-Vautier
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 07/03/09, 16:45
Lokalizacja: Filipiny

Rozwiązanie badawcze energia elektryczna mieszana: energia słoneczna + wiatr + olej napędowy




przez Michel-Vautier » 03/03/12, 01:44

Witam,

Szykuję się do emerytury (za 2 lata) w miejscu, o którym marzy niejedna osoba, archipelag z 7101 wysp, morze w temperaturze 28°C, kilka tajfunów i trzęsień ziemi, ale za swój raj trzeba dobrze zapłacić brzeg „wody”. :P


Ponieważ wydaje się, że lubisz precyzyjne i kompletne pytania, oto problem


problem leży w dostawie prądu... który nie jest niezawodny w zależności od obszaru, w którym się znajdujesz
Zatem rozwiązanie polegające na całkowitej autonomii szybko staje się bardzo opłacalne, a nawet niezbędne i niezbędne dla Bed & Breakfast (jakkolwiek skromne by nie było). Istotne jest zapewnienie poziomu komfortu, który wymaga... energii.

Przeszukując serwis znalazłem kilka ciekawych rozwiązań i w moim przypadku będzie to zapewne mieszanka kilku rozwiązań.

Bo gdy jest słońce.... nie ma wiatru, gdy jest wiatr, to niekoniecznie słońce, a czasami naprawdę za dużo wiatru.... potrafimy osiągnąć 40-45 m/s.... za dużo jak na turbinę wiatrową i słaby ze średnią 5-5.5 m/s (mamy już turbinę wiatrową o osi pionowej).

Pada często i w dużych ilościach, ale nie trwa długo i świeci ponad 2100 godzin słonecznych.

Zapotrzebowanie na energię wynosi w szczycie od 75 do 85 kW/h dla wszystkich zastosowań łącznie i jednocześnie.

Podstawowe przewidywane rozwiązania

* PVoczywiście, ale ograniczę się do oświetlenia i wentylatorów cyrkulacji powietrza
* Studnia Ardèche lub Provençal do klimatyzacji pomieszczeń
* Solarny podgrzewacz wody dla sanitarnych
* akumulator do przechowywania oświetlenie elektryczne, preferując diody LED i niskie zużycie energii


Rozwiązania do opracowania

Ale będzie go brakować… gotowanie… zaopatrzenie w gaz ziemny nie jest łatwe i konieczne jest jego przechowywanie, dlatego wolę elektryczne i jeśli to możliwe, indukcyjne, lepszą wydajność, sprężarkę do nurkowania (i tak, jestem nurkiem) ok, jest paliwo do generatora, ale Preferuję energię elektryczną...słoneczną i wiatrową
w dłuższej perspektywie jest bardziej ekologiczny i autonomiczny.

Widziałem więc różne schematy rozwiązań, rodzaje domowych lub niedomowych piekarników słonecznych, w połączeniu z silnikiem najwyższej jakości, a także turbiny wiatrowe (nawet napisałem do Pascala HPhama w sprawie robiplanu… bez powrotu… zdecydowanie we Francji nie ma ropy, ale pomysły… ale to nie idzie w tyle).
Przestudiowałem nawet rozwiązanie z obrotowym piekarnikiem solarnym.

ale nigdzie nie znalazłem prawdziwego wątku integrującego.

Moje pytanie (w końcu)

Kto byłby zainteresowany:

* podejmuję wyzwanie kierowania sobą w stopniowym rozwoju rozwiązania integrującego energię słoneczną
* z generatorem elektrycznym sprzężonym z turbiną lub silnikiem funta szterlinga,
*termiczne przechowywanie olejem palmowym ;) lub olejem kokosowym :P
* dobór pionowej turbiny wiatrowej


A dla bezpieczeństwa mały generator o mocy 10 kW na wypadek sytuacji awaryjnych na tym samym paliwie co łódź.

Nie mogę się doczekać wspólnej zabawy.
0 x
Michel Filipiny
Avatar de l'utilisateur
vinzman
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 193
Rejestracja: 01/07/09, 16:35
Lokalizacja: Quebec




przez vinzman » 03/03/12, 05:37

Bonjour Michel,
Cieszę się, że znalazłeś tak wspaniałe miejsce na spędzenie emerytury.

Na Twoim miejscu, kupując turbinę wiatrową, szukałbym turbin wiatrowych poziomych, ponieważ mają one najlepszą wydajność.

Na tym rysunku widzimy klasyfikację turbin wiatrowych według ich sprawności:

Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
Michel-Vautier
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 07/03/09, 16:45
Lokalizacja: Filipiny




przez Michel-Vautier » 03/03/12, 15:31

vinzman napisał:Bonjour Michel,
Cieszę się, że znalazłeś tak wspaniałe miejsce na spędzenie emerytury.

Na Twoim miejscu, kupując turbinę wiatrową, szukałbym turbin wiatrowych poziomych, ponieważ mają one najlepszą wydajność.


dziękuję za tę pierwszą odpowiedź.
Bardzo interesujące jako porównanie, zwłaszcza, że ​​właśnie znalazłem to badanie http://www.nrel.gov/docs/fy01osti/28903.pdf w sprawie mocy elektrowni wiatrowych archipelagu, które są wyższe niż te, które posiadałem na początku.

Pozostaje tylko znaleźć lokalnie odpowiedni model turbiny wiatrowej... a na tym poziomie muszę przyznać, że dość trudno się odnaleźć
0 x
Michel Filipiny
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264

Re: Poszukuję rozwiązania w zakresie energii mieszanej: energia słoneczna + wiatr + energia elektryczna




przez chatelot16 » 03/03/12, 16:49

michel-vautier napisał:Zapotrzebowanie na energię wynosi w szczycie od 75 do 85 kW/h dla wszystkich zastosowań łącznie i jednocześnie.


?
są 2 różne rozmiary
energia w dżulach lub wh lub kwh
moc w W lub KW lub moc

ale KW/h nie istnieje, więc nie możemy zrozumieć, co oznaczają te liczby

oczywiście mógłbym założyć, że jest to po prostu moc, zatem 85 kW... ale jak często kw/h to kWh dziennie kopiowane i zniekształcane... 85 kWh/dzień = 3,5 kW
0 x
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 03/03/12, 17:08

jeśli naprawdę chcesz wykorzystać wszystkie sposoby produkcji energii elektrycznej, nie powinieneś ich rozdzielać

interesujące jest połączenie dużej ilości akumulatorów: grupa z silnikiem wysokoprężnym będzie środkiem awaryjnym, który będzie użyteczny tak rzadko, jak to możliwe
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 03/03/12, 17:37

Twój szczyt 85 KWh sprawia, że ​​włosy stają mi dęba i od razu pojawia się problem zrzucania obciążenia, bo jest ogromne.

Ile pokoi ?
Minibar w pokojach?
Szerokość?
Łóżko i śniadanie, czy więcej....?
klimatyzacja?
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
Michel-Vautier
Uczę się econologic
Uczę się econologic
Wiadomości: 18
Rejestracja: 07/03/09, 16:45
Lokalizacja: Filipiny

Re: Poszukuję rozwiązania w zakresie energii mieszanej: energia słoneczna + wiatr + energia elektryczna




przez Michel-Vautier » 03/03/12, 17:37

chatelot16 napisał:
michel-vautier napisał:Zapotrzebowanie na energię wynosi w szczycie od 75 do 85 kW/h dla wszystkich zastosowań łącznie i jednocześnie.


?
są 2 różne rozmiary
energia w dżulach lub wh lub kwh
moc w W lub KW lub moc

ale KW/h nie istnieje, więc nie możemy zrozumieć, co oznaczają te liczby

oczywiście mógłbym założyć, że jest to po prostu moc, zatem 85 kW... ale jak często kw/h to kWh dziennie kopiowane i zniekształcane... 85 kWh / dzień = 3,5 kW


OK, bardzo mi przykro za /przedwczesne niewłaściwe użycie języka

wiedząc,
* że sprężarka 16-18m3/h przy 315 barach wymaga od 6 do 7.5 kW w zależności od modelu na 2 sprężarki lub 15 kW
* 4-palnikowa kuchenka elektryczna + piekarnik ma moc od 6 do 8 kW w zależności od modelu
* Że lodówka zużywa od 500 do 700 kWh/rok
* Że klimatyzator oprócz studni prowansalsko-kanadyjskiej wymaga od 10 000 do 25 000 BTU (1 btu brytyjska jednostka ciepła = 1 dżuli)
* tylko kuchenka mikrofalowa
*itd.....

na razie pominiemy przesunięcie fazowe cos i powiemy, że przy jednoczesnym uruchomieniu szczytowym musimy mieć do dyspozycji impedancję „aktywną” i „pasywną”, w 60 Hz i 220 V....... 75 do 85 kVA do wykorzystania wygodne i bez większego ryzyka przeciążenia, a więc przy minimalnym natężeniu szczytowym 350 do 400A. Oznacza to, że 250Ah jest akceptowalną średnią operacyjną
0 x
Michel Filipiny
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 03/03/12, 17:40

winzman, przepraszam, błędnie zinterpretowałem twoją tabelę... Wolałem jak najszybciej usunąć moją wiadomość
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 03/03/12, 17:58

michel-vautier napisał:

* że sprężarka 16-18m3/h przy 315 barach wymaga od 6 do 7.5 kW w zależności od modelu na 2 sprężarki lub 15 kW


Czy to do nurkowania? Z jednej strony całkowicie rozładowywalny. Ale zazwyczaj jest to coś, co początkowo napędzałbym silnikiem wysokoprężnym (na czerwono!), ponieważ przypuszczam, że ludzie za to płacą.

* 4-palnikowa kuchenka elektryczna + piekarnik ma moc od 6 do 8 kW w zależności od modelu
* Że lodówka zużywa od 500 do 700 kWh/rok


Typowe zastosowanie przekaźnika odciążającego. Używaj dobrych lodówek (klasy A lub A+) w zacienionym pomieszczeniu

* Że klimatyzator oprócz studni prowansalsko-kanadyjskiej wymaga od 10 000 do 25 000 BTU (1 btu brytyjska jednostka ciepła = 1 dżuli)


Zastosowanie zwykle kompensowane przez panele fotowoltaiczne. Im lepsza pogoda, tym większe potrzeby, tym więcej produkują.

* tylko kuchenka mikrofalowa


Tak samo jak kuchenka

Jeśli chodzi o oświetlenie, to po królewsku 10% całości.

Jeśli chodzi o mój osobisty gust, gotowałbym na początku na butanie/propanie + podgrzewaczu wody w kuchni (woda znacznie cieplejsza niż ciepła woda użytkowa). Nie zapominajmy, że wyspowy system fotowoltaiczny jest bardzo, bardzo drogi. Umożliwiłoby to modulowanie inwestycji w OZE.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'utilisateur
chatelot16
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6960
Rejestracja: 11/11/07, 17:33
Lokalizacja: angouleme
x 264




przez chatelot16 » 03/03/12, 18:05

wszystko w zależności od środków finansowych

jeśli chcesz, aby wszystko działało od razu, bez zadawania sobie jakichkolwiek pytań, będziesz musiał za to zapłacić, a jeśli masz na to środki, tym lepiej dla ciebie.

w przeciwnym razie nadal musisz pomyśleć o systemie zrzucania obciążenia

na przykład kompresor nurkowy można zatrzymać, gdy urządzenie priorytetowe potrzebuje zasilania, a zakończy pracę, gdy będzie zasilanie na niskim biegu, a nawet po naładowaniu akumulatora w butli, aby mieć możliwość szybkiego napełnienia

jeśli chodzi o turbinę wiatrową, podoba mi się ta
http://www.vergnet.com/gev-mpc.php
za duży, ale dobry przykład tego, co należy zmniejszyć

śmigło o zmiennym skoku, aby w pełni wykorzystać szeroki zakres prędkości wiatru

generator jest najbardziej ekonomiczną rzeczą do generowania dużej mocy... ostatecznie duży generator zdolny do wygenerowania całkowitej mocy to sposób, którego nie można przegapić przy ważnych okazjach, nawet jeśli zbyt częste działanie byłoby szkodliwe

w małej instalacji umieściliśmy turbinę wiatrową i panele słoneczne, które bezpośrednio ładują akumulator, oraz przetwornicę, która osiąga 220 V… ale ty celujesz w coś większego: wydaje mi się interesujące stworzenie prawdziwej sieci 220/380 V z inteligentnym falownikiem i baterie

każdy producent energii słonecznej lub wiatrowej wprowadza do tej sieci jakby to był EDF... falownik wysyła nadwyżkę z powrotem do akumulatora lub wpompowuje do akumulatora, jeśli to nie wystarczy, lub włącza generator, jeśli akumulator jest wyczerpany nie jest już wystarczająco naładowany

zaletą takiej sieci jest możliwość dystrybucji fotowoltaiki tam, gdzie to możliwe, bez specjalnego okablowania

tego typu sieć jest częścią mojego projektu, ale nie znam żadnego dostępnego na rynku sprzętu, który mógłby to zrobić
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 107