Klimatyzacja z termicznym panelem słonecznym?

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
Malikati
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 2
Rejestracja: 11/06/14, 14:32
x 1

Klimatyzacja z termicznym panelem słonecznym?




przez Malikati » 12/06/14, 14:00

Witam wszystkich,

W tej chwili chodzi mi po głowie pewien pomysł... i chyba się uda.... to chyba będą moje wakacyjne zeszyty na lato ;-)

Właśnie wykonałem termiczny panel fotowoltaiczny na bazie puszek (do którego tutorial można znaleźć na tej stronie), dzięki czemu tej zimy zużywam mniej prądu na nasze ogrzewanie.

Z drugiej strony powiedziałem sobie, że tego lata, nawet od teraz, panel się nagrzewa, ale na nic się to zda, poza robieniem gorącego powietrza, na pierwszy rzut oka mało przydatnego.

Następnie, przeglądając sieć, odkryłem silnik Stirlinga, który może wytwarzać ciepło i zimno. Więc powiedziałem sobie, przydałoby się ochłodzić nasz dom, ale trzeba napędzać ten silnik, więc odłożyłem to na bok.

Wtedy, nie do końca wiem, jak w zakamarkach umysłu, oglądając najnowszego Robocopa, wpadłem na zaczątki pomysłu……….

Panel termiczny wytwarza gorące powietrze, fluidyne działa z różnicą temperatur, więc możesz użyć tego gorącego powietrza do obsługi jednej lub więcej fluidyne.

Za pomocą jednej lub więcej fluidyny możemy stworzyć zamknięty obieg, w którym poruszałaby się woda ......... możemy zatem wprawić w ruch silnik Stirlinga ....

Qu'en pensez-vous?

Chciałbym wiedzieć, czy wydaje się to wykonalne? .....

Z góry dziękuję.
0 x
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 13/06/14, 22:42

Moim zdaniem w twoim rozumowaniu jest kilka błędów koncepcyjnych.

Po pierwsze, wydaje mi się niewłaściwe naśladowanie zwykłego podejścia Totalitarnego Systemu Handlowego: komplikować sprawy, aby przenieść problemy pod pretekstem ich rozwiązania…
Po drugie, nawet jeśli każdy element może ubiegać się o „etykietę” ekologiczną, zestaw procesów o dość niskich wydajnościach jednostkowych nie może stanowić zadowalającego rozwiązania (chociaż w określonych przypadkach każdy z tych procesów może okazać się rozsądny, gdy wydajność nie jest zamierzony cel).

Mówiąc prościej, rozsądniej byłoby spróbować zwiększyć bezwładność / izolację termiczną swojego domu, niż stosować klimatyzację paliatywną opartą na budowie „gazowni”.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 14/06/14, 13:50

Zimne można zrobić gorącym, zrobił to mój były szef w swojej szalonej młodości w Kongo. Nie wiem, jak to działa, to historia zwiększonego ciśnienia i relaksacji gazów. (patrz w szczególności działanie gazowych lodówek kempingowych).

Ale czyż nie jest to najprostszy sposób wykorzystania energii wytwarzanej przez panele fotowoltaiczne do obsługi klimatyzacji? (Prawdopodobnie przez sektor wtrysku, aby pozostać na obecnym biegu, tak tanio). W piękny letni dzień wyprodukujesz dobre dwadzieścia kWh, czyli więcej niż wystarczająco, by żyć w chłodzie! :D
A dodatkowo Twój dach będzie „w cieniu” paneli. Znajomy powiedział mi, że wyraźnie odczuł różnicę temperatur na strychu, ponieważ miał panele (zainstalowane).

Jeśli dodatkowo połączymy dobrą wentylację poddasza z wyciągiem (nawiew od strony północnej)
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 143