Śledzenie promieni: OptGeo, interesujące małe oprogramowanie

Energia słoneczna we wszystkich jej formach: ogrzewania słonecznego, ciepła woda, wybierając kolektor słoneczny, koncentracja słoneczne, piece i kuchenki słoneczne, przechowywania energii słonecznej przez bufor ciepła słonecznego, basen, klimatyzację i zimna słonecznego ..
Pomoc, doradztwo, instalacje i przykłady osiągnięć ...
FALCON_12
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 147
Rejestracja: 20/04/12, 18:58
x 34

Śledzenie promieni: OptGeo, interesujące małe oprogramowanie




przez FALCON_12 » 03/05/12, 10:41

Witam,

Po godzinach badań znalazłem w Internecie to małe oprogramowanie, które uważam za bardzo interesujące, nawet jeśli nie rozwiązuje wszystkich moich problemów.

Jest to OPTGEO (na przykład łatwe do znalezienia w Google).

Chciałem zobaczyć, co aluminiowe blachy kolektora plastikowego butelki pana SHUTTLERA odbijają jako światło słoneczne na miedzianej rurze pomalowanej na czarno. Powiedziałem sobie wizualnie, że z tego punktu widzenia nie używano ich zbyt wiele. Symulacje wydają się to potwierdzać, istnieją tylko bezpośrednie promienie, które wpływają na rurę. Zrobiłem schemat wizualnie, mogą występować pewne błędy względne (butelka / wąż), ale myślę, że najważniejsze.

Panie SHUTTLER, jeśli dobrze pamiętam, mówił o efekcie cieplarnianym. Tam też mam wątpliwości, nawet jeśli mam wątpliwości. W każdym razie dla promieni odbitych myślę, że to jasne.

Odłożyłem dwa kąty padania słońca: przeciwnie i kilka godzin później (lub wcześniej), na bok.

Falcon.

Obraz
Obraz
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 03/05/12, 13:14

Witam,
interesująca.

Proszę podać pełne linki, OPTGEO i SHUTTLER, jest to znacznie przyjemniejsze dla czytelników.
merci,

Myślę, że zmieniając konfigurację aluminiowych butelek i arkuszy, powinniśmy być w stanie zebrać więcej ciepła bez trudności.

Rurki nie umieszcza się na pseudoognisku (pół promieniu) pseudo paraboli butelki, co zresztą często się nie bierze pod uwagę.

Lekko zniekształcając butelkę (bardziej spłaszczoną na brzegach), naczynie można łatwo poprawić.

Wreszcie oprogramowanie nie jest konieczne do tego wniosku, ponieważ jest to geometria elementarna na paraboli i kołach.

Bardzo dobrze widoczny, wysyłając słońce po wewnętrznej stronie ściany polerowanej patelni ze stali nierdzewnej z arkuszem papieru na dole.

Widzimy bardzo wyraźnie żrący ze względu na fakt, że okrąg nie jest parabolą.

http://prof.pantaloni.free.fr/spip.php?article58
http://melusine.eu.org/syracuse/pstricks/pst-caustic/

Obraz
0 x
FALCON_12
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 147
Rejestracja: 20/04/12, 18:58
x 34




przez FALCON_12 » 03/05/12, 14:19

dedeleco napisał:Witam,
interesująca.

Proszę podać pełne linki, OPTGEO i SHUTTLER, jest to znacznie przyjemniejsze dla czytelników.
merci,


Proszę wybacz mi Nie miałam czasu i najbardziej pilna nie byłam pewna przez jakiś czas pisać.

Myślę, że zmieniając konfigurację aluminiowych butelek i arkuszy, powinniśmy być w stanie zebrać więcej ciepła bez trudności.


Absolutnie.

Rurki nie umieszcza się na pseudoognisku (pół promieniu) pseudo paraboli butelki, co zresztą często się nie bierze pod uwagę.


Według mojej pamięci pan SHUTTLER wziął gładkie butelki bez półek.

Lekko zniekształcając butelkę (bardziej spłaszczoną na brzegach), naczynie można łatwo poprawić.


Ale mechanicznie to znacznie utrudnia. I prawdopodobnie w sposób, który wiele odbierałby technicznej prostocie tego montażu.

Wreszcie oprogramowanie nie jest konieczne do tego wniosku, ponieważ jest to geometria elementarna na paraboli i kołach.


Oprogramowanie pokazuje rzeczy i, moim zdaniem, pozwala na to wielu interesariuszom forum, być może mniej przyzwyczajony do rzeczy, o których wspominasz, niż się wydajesz, łatwiej je uchwycić i zrozumieć. Pan SHUTTLER nie zdawał się wiedzieć, jak nazywa się elementarna geometria, kiedy budował swój system, i założymy się, że możliwość wizualizacji przed budową jest często interesująca, nawet dla koneserów, nawet dla rzeczy, które są z góry proste. W każdym razie to właśnie moje doświadczenie zawodowe pokazało mi przez całe życie i to właśnie motywowało moją interwencję.

Cdlt.

Michel.
0 x
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 03/05/12, 17:13

Byłoby miło, gdybyśmy mieli link na butelkach tego pana Shuttlera, ponieważ nie widziałem przepustki.

Dziękuję.
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 03/05/12, 17:36

Na patelni, na słońcu, wyraźnie widzimy, że musimy umieścić rurę w punkcie wierzchołka żrącego, pseudo ogniska paraboli stycznej do koła, to znaczy w połowie drogi między środkiem a brzegiem patelni !!!

Obraz

Więc jeśli nie będzie zbyt wielu przeciągów, rurę podgrzejmy znacznie lepiej niż bez cylindrycznego lustra z tyłu.

Nieco spłaszczony na krawędziach napinaczem (nawet napięta taśma, która otwiera pół butelki) lub kopnięcie, zbliżamy się do paraboli, która lepiej skieruje promienie w stronę rury, pod warunkiem, że zachowana zostanie orientacja w stronę słońca mgliście w ciągu dnia.
0 x
FALCON_12
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 147
Rejestracja: 20/04/12, 18:58
x 34




przez FALCON_12 » 03/05/12, 19:56

Przeprowadziłem kilka symulacji, ustawiając rurę o średnicy 20 mn na R / 2 przy R = 80 mn, aby spróbować odtworzyć układ pana Shuttlera.

Jako kąt słoneczny wziąłem stopnie 0 i stopnie 23.

Niektóre promienie nie wpływają na odbiornik, szczególnie gdy kąt wynosi 23 stopni.


Obraz
Obraz
0 x
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 03/05/12, 20:27

FALCON, masz pomysł w głowie : Mrgreen:

cylinder nie działa, paraboliczny SI
Jest to podstawowa formuła matematyczna.

ObrazObraz
Obraz

Zmotoryzowany staje się interesujący
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru
FALCON_12
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 147
Rejestracja: 20/04/12, 18:58
x 34




przez FALCON_12 » 03/05/12, 21:21

Całkiem plazmanu. Ale skorzystaj z tego linku:

https://www.econologie.com/forums/capteur-solaire-thermique-en-bouteilles-plastiques-t9223.html

Przekonasz się, że autor czujnika (pan SCHLUTER) użył okrągłych plastikowych butelek. Dlatego nie ma tam żadnej przypowieści, stąd problem.

Zobacz także:

http://www.fossilfreedom.com/increase-output.html

„Ulepszone” naczynie, które nadal odbija promienie słoneczne na kolektorze, gdy słońce się obraca (co nie ma miejsca w przypadku „prostego” naczynia).

Falcon.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 03/05/12, 21:24

Przesunięcie naczynia w 23 ° nie działa lepiej niż okrąg.

Orientacja w kierunku słońca musi być zachowana, w przeciwnym razie utrata zbieżności w kierunku ogniska pojedynczego punktu, dla jedynej orientacji równoległej do osi paraboli.

Parabola, elipsa i hiperbola są znane ze swoich właściwości optycznych i przekrojów stożkowych przez ponad X lat z Grekami, Pitagorasem i Euclidem.

Możemy zbliżyć rurkę nieco bliżej powierzchni cylindra, aby uwzględnić nieco więcej substancji żrących między paleniskiem a powierzchnią koła.

Możliwe jest optymalne stężenie z prostym kołem bez orientacji, a średnica optymalnej rurki absorbera, niezbyt wysoka, ale łatwa do przeprowadzenia i przydatna, 2 do 3 zamiast współczynnika większego niż 1000, jak w przypadku heliostatu z precyzyjną parabolą , od Odeillo pokazane przez plaasmanu (3600 ° C).
0 x
Avatar de l'utilisateur
plasmanu
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2847
Rejestracja: 21/11/04, 06:05
Lokalizacja: Wiadukt 07170 Lavilledieu
x 180




przez plasmanu » 03/05/12, 22:00

Dede ma rację

Przypowieść może dać koło. Formuła działa.
Ale tak naprawdę to bof bof.
Wystarczy spojrzeć na reflektory samochodów.
To zasada wstecz.
Jesteśmy dalecy od 2CV. Z okrągłym cylindrycznym reflektorem. Cokolwiek: nie tak okrągłe : Chichot:
0 x
„Nie widzieć Zła, nie słyszeć Zła, nie mówić Zła” 3 małe małpki Mizaru

Powrót do "energia słoneczna: kolektory energii słonecznej CESI, ogrzewania, ciepłej wody, piecyki i kuchenki słoneczne"

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Majestic-12 [Bot] i goście 114