Zebrać ścieków, w jaki sposób?

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
kangur
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 6
Rejestracja: 19/08/08, 19:03

Zebrać ścieków, w jaki sposób?




przez kangur » 19/08/08, 19:08

bonjour,

Chciałbym zbierać ścieki (tylko ścieki ze zlewu, umywalki i pralki), które chciałbym zbierać, aby uzupełnić spłuczkę w toalecie i podlewać ogród, aby móc podlewać moje ogród warzywny i umyję nim samochód.

Jak mogę kontynuować?
0 x
Matt113
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 344
Rejestracja: 22/05/08, 09:15




przez Matt113 » 19/08/08, 21:40

Tylko uwaga

Podlewanie ogrodu warzywnego, ścieków wypełnionych mydłem i innymi różnymi produktami, które przepływają przez zlewy, nie sądzę, że jest to najlepsze.
0 x
Avatar de l'utilisateur
Flytox
moderator
moderator
Wiadomości: 14141
Rejestracja: 13/02/07, 22:38
Lokalizacja: Bayonne
x 839

Re: Chcę zbierać ścieki, jak to zrobić?




przez Flytox » 19/08/08, 22:15

Bonjour à tous
kangourou napisał:Chciałbym odzyskać ścieki (tylko ścieki ze zlewu, umywalki i pralki), które chciałbym odzyskać, aby uzupełnić spłukiwanie...


Brzmi jak dobry pomysł, ale jaki jest długoterminowy wpływ proszku do prania na szambo, łapacz tłuszczu itp.:?
A+
0 x
Powodem jest szaleństwo najsilniejsze. Powodem mniej silne, że to szaleństwo.
[Eugène Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 19/08/08, 22:23

W rzeczywistości wody pełne detergentów stanowią dobry nawóz, nawet jeśli stwarzają problem w rzekach (rozmnażanie się glonów i roślinności).
W każdym razie należy go zlać do pojemnika o pojemności kilku metrów sześciennych.
Czy nie lepiej byłoby zbierać wodę deszczową, która jest trochę mniej zanieczyszczona? (Musisz jeszcze trochę zdekantować)
Prawdziwym problemem osadzania jest (kosztowne) usuwanie osadu : Mrgreen:
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 19/08/08, 22:25

Ścieki bytowe dzielą się na dwie kategorie: wodę czarną i wodę szarą.
Te, które chcesz wykorzystać, to szara woda: „ścieki z mojego zlewu, mojej umywalki i pralki”; Tymczasem ścieki pochodzą z toalet.

Można bowiem przewidzieć drugie wykorzystanie szarej wody, w zależności od zmiany jej jakości podczas pierwszego użycia i wymagań drugiego użycia. Sprawa nie jest taka prosta...

Potencjalnie to pralka jest najbardziej narażona na pogorszenie jakości wody, wszystko zależy od rodzaju użytego detergentu i ilości wody do prania w porównaniu do całkowitej wody szarej.
Rozlewanie tego typu wody w ogrodzie wydaje się bardzo niepożądane, natomiast to, co wydobywa się z umywalek i zlewów, jest z założenia zupełnie nieszkodliwe.

Wydaje mi się, że należałoby ograniczyć się do wód najczystszych i przeszczepić się na rurę odprowadzającą w miejscu pozwalającym na dobór ścieków według tego kryterium.
Następnie poniżej punktu zbiorczego należy przewidzieć zbiornik magazynujący lub, jeśli nie jest to możliwe, mały zbiornik odprowadzający* w stronę załadowanego zbiornika.
Automatyczna pompa wspomagająca będzie wówczas w stanie ponownie rozprowadzić wodę do wybranych punktów, co wiąże się z przesadzeniem na dystrybutorze, dbając o odizolowanie tej wody od wody pochodzącej z sieci publicznej.
W praktyce nie jest to łatwe (poza ustawieniem podwójnego zaworu) ale jest to obowiązek prawny.
Dla prawidłowego funkcjonowania zespołu konieczne jest także zamontowanie łatwo dostępnego filtra w miejscu poboru próbek, przed zbiornikiem magazynującym. Musi być także odpływ dla przelewu.

Musimy zadać sobie pytanie, czy nie jest prostsze odzyskiwanie wody deszczowej, łatwiejszej do gromadzenia, o regularnej jakości i wymagającej jedynie prostej filtracji?

Należy zaznaczyć, że ścieki, które budzą największe obawy pod względem oczyszczania, można w prosty i prosty sposób wyeliminować, decydując się na toalety suche. Rozwiązanie to ma również tę zaletę, że stanowi doskonały nawóz do ogrodu, przekształcając odpady wielkogabarytowe w wartościowy produkt.

*wymaga pompy rezerwowej sterowanej pływakiem.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
słoń
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6646
Rejestracja: 28/07/06, 21:25
Lokalizacja: Charleroi, centrum świata ....
x 7




przez słoń » 19/08/08, 22:40

Zgadzam się z tobą w całości, Ahmed, z wyjątkiem powrotu do zdrowia... :płakać: , myślałem, że to zabronione, żeby nie rozprzestrzeniać tyfusu, tak myślę.....
0 x
Elephant Najwyższego Honorowy éconologue PCQ ..... jestem zbyt ostrożna, nie dość bogaty i zbyt leniwy, aby rzeczywiście zapisać CO2! http://www.caroloo.be
Ahmed
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 12309
Rejestracja: 25/02/08, 18:54
Lokalizacja: Burgundia
x 2970




przez Ahmed » 19/08/08, 23:01

Szkoda, to najciekawsze!

Nie wiedziałem, że masz tyfus (lol!).

Mówiąc poważniej, długotrwała fermentacja i kompostowanie skutecznie eliminują patogeny, a następnie rozprzestrzenianie powierzchniowe zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo poprzez sterylizację UV.
Ponowne włączenie tych materiałów nawozowych jest głównym wyzwaniem dla rolnictwa jutra (bez taniej ropy) i jest nim dzisiaj dla krajów Południa.
0 x
- Przede wszystkim nie wierz w to, co ci mówię.
Avatar de l'utilisateur
minguinhirigue
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 01/05/08, 21:30
Lokalizacja: Strasburg
x 1




przez minguinhirigue » 19/08/08, 23:10

W szambie Flytox i tak wszystko chodzi, stare instalacje z separacją wody szarej i czarnej są bardzo rzadkie.

Jeśli chodzi o odzysk wody szarej do toalety lub ogrodu, to dwa urządzenia, które znam, to fitoczyszczenie, czyli oczyszczanie w zbiornikach i filtrach wewnętrznych.

Jeśli jesteś w domu, zastosuj łapacz tłuszczu, następnie filtr z trzciną o przepływie pionowym, a następnie filtr z przepływem poziomym. To fito w Twoim ogrodzie wystarczy, aby oczyścić wodę na tyle, aby móc ją wykorzystać w ogrodzie. Lepiej ograniczyć detergenty, tłuszcze, zawiesiny i zmniejszyć poziom fosforanów i azotanów. Następnie pozwala na to mała pompka/wzmacniacz.

W przeciwnym razie to samo należy zrobić z szeregiem filtrów i zbiorników we własnym zakresie. Jest oferowany w Internecie.

Niestety, znajduję tylko rzeczy na wodę deszczową:
http://www.outilssolaires.com/composants/default.htm

Możesz znaleźć swoje szczęście w ogromnej witrynie poświęconej temu pytaniu: http://www.eautarcie.com
http://www.eautarcie.com
0 x
Avatar de l'utilisateur
minguinhirigue
Éconologue dobre!
Éconologue dobre!
Wiadomości: 447
Rejestracja: 01/05/08, 21:30
Lokalizacja: Strasburg
x 1




przez minguinhirigue » 19/08/08, 23:14

Gdy tylko dostanę w swoje ręce urządzenie do filtracji wewnętrznej, przekazuję je dalej...
0 x
jonule
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2404
Rejestracja: 15/03/05, 12:11




przez jonule » 19/08/08, 23:35

witam,
woda ze zlewu, umywalki i zmywarki może być „tłusta”….Pamiętam wiejski dom, w którym znajdował się łapacz tłuszczu (wyjście wody z kuchni, potem dalej „dołek do namaczania”, dziura w ziemi wypełniona z kamieniami i siatką) było dostępne poprzez kratkę na górze, właściciel powiedział mi, że były lokator podlewał swój ogródek warzywny pompą i podobno miał świetne warzywa...

z drugiej strony wiem, że moja siostra wykorzystuje wylot swojej pralki do napełnienia kolektora/zbiornika na wodę deszczową do podlewania ogrodu, na jedną maszynę zbiera 150 do 200 litrów niklu (używa orzechów mydlanych jako detergentu z odplamiaczem).
0 x

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 120