Zbierać wodę do mycia z naczyń i pryszniców

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
sebarmageddon
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 102
Rejestracja: 01/02/07, 11:16
Lokalizacja: Francja

Zbierać wodę do mycia z naczyń i pryszniców




przez sebarmageddon » 26/05/11, 15:21

od początku tygodnia myję naczynia ręcznie, miską,
przede wszystkim puszczam wodę przez miskę psa, aż gorąca woda zacznie docierać do kranu, co pozwala uniknąć marnowania zimnej wody
następnie płyn do mycia naczyń nalewam na zieloną skrobaczkę i naczynia przecieram tak lekko zwilżając nad miską, a umyte naczynia spłukuję nad miską,
w ten sposób odzyskuję całą zużytą wodę, a następnie wylewam ją do ogrodu
Nie robię tego pod prysznic, bo musiałabym się zmieścić do miski : Chichot: , aby móc odzyskać tam wodę, ale myślę, że musi to być możliwe, odcinając wylot wody, aby wpadła do dużego wiadra, aby ją odzyskać


mam jednak pytania do użytkowników tego odzysku wody:

- czy jest problem z wylewaniem wody do mycia/opłukiwania naczyń w ogródku?

- czy środek do mycia naczyń, który nie jest w wysokim stężeniu, nie uszkodzi lub nie zanieczyści gleby?

- Czy zawarty w wodzie środek do mycia naczyń przeszkadza w podlewaniu roślin (geranium itp.), a nawet produktów jadalnych (rośliny truskawek itp.)?

- czy produkty pod prysznic (szampony, żele pod prysznic itp.) będą stanowić problem w przypadku całkowitego odzyskania wody do mycia i płukania? (te same pytania co przy produkcie do mycia naczyń, ale jeszcze go nie testowałem)



moje obserwacje z tego krótkiego okresu nie pozwalają mi ocenić, choć zauważam, że to mycie/płukanie naczyń powoduje odrost trawy, która zżółkła, co wydaje się dobrą wiadomością,

Cóż, dziękuję za opinie i odpowiedzi.
0 x
dedeleco
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 9211
Rejestracja: 16/01/10, 01:19
x 10




przez dedeleco » 26/05/11, 16:44

Dopóki nie jesz zbyt dużo tłuszczu, zmywarka jest prawie bezużyteczna!!
Myję naczynia ręcznie bez niczego, jeśli jestem sama, nie ma problemu!!
Moja żona odmawia!!


Nie mam pojęcia o składzie zmywarki trzymanym w tajemnicy!!

Proste mydło, często z mnóstwem dodatków, których należy unikać, stwarza mniej problemów!!

Biorąc pod uwagę silne neurotoksyny występujące w produktach gospodarstwa domowego i produktach dermatologicznych, nawet dla niemowląt, jestem bardzo sceptyczny!!
https://www.econologie.com/forums/post203624.html

ta woda do mycia/płukania naczyń powoduje odrastanie pożółkłej trawy, co wydaje się dobrą wiadomością,

biorąc pod uwagę suszę, trawa korzysta!!

Zawsze znajdzie się żywa istota zdolna do życia w najgorszych warunkach, nawet w basenach reaktorów jądrowych, na popiołach wulkanów lub w dioksynach!!!

Ścieki nie przeszkadzają zbytnio, poza zwierciadłem wody, które jest znacznie bardziej zanieczyszczane przez rolników, jak atrazyna!!
Tysiące ton!!
0 x
Alain G
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 3044
Rejestracja: 03/10/08, 04:24
x 3




przez Alain G » 26/05/11, 18:42

Dobrze! Nie ma problemu z podlewaniem kwiatów czy trawnika, jeśli mydła są naturalne, z drugiej strony nie należy ich używać do owoców czy warzyw, które nabiorą smaku!
0 x
Krocząc za czasami może wzmocnić przyjaźń.
Krytyka jest dobra, jeśli dodawane do niektórych komplementy.
Alain

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 126