Stojąca woda w rurach

Prace przy kanalizacji lub wodzie sanitarnej (gorącej, zimnej, czystej lub używanej). Zarządzanie, dostęp i wykorzystanie wody w domu: wiercenie, pompowanie, studnie, sieć dystrybucji, oczyszczanie, kanalizacja, odzyskiwanie wody deszczowej. Odzyskiwanie, filtracja, oczyszczanie, procesy magazynowania. Naprawa pomp wodnych. Zarządzaj, używaj i oszczędzaj wodę, odsalanie i odsalanie, zanieczyszczenie i wodę ...
jpgroussard
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 10/07/15, 15:55

Stojąca woda w rurach




przez jpgroussard » 15/07/15, 12:18

Witam, jeśli ktoś może mi pomóc ...
oto mój problem:

od 5-6 lat „buduję” z przyjaciółmi z dzieciństwa mały domek z kamienia i drewna nad jeziorem.
W sierpniu 2014 wykopaliśmy studnię i mieliśmy szczęście znaleźć źródło. Bardzo dobre, bardzo jasne, bardzo świeże i cudowne (obecnie), dobre do picia. Naprawdę podobało nam się 2014 przez cały sierpień, z wyjątkiem tego, że był tuż poza boosterem, ponieważ hydraulika w domu nie została wykonana. Wróciliśmy w maju 2015 i nadal jesteśmy doskonali przez dwa tygodnie. Czas wykorzystany na zakończenie prac hydraulicznych. Dwa dni przed wyjazdem nawiązaliśmy połączenia z boosterem i sprawdziliśmy, czy wszystko jest w porządku. I wszystko było w porządku.
Trzy tygodnie później niektórzy przyjaciele wyjechali na weekend i sprawy potoczyły się znacznie gorzej: woda brzydko pachniała. Na początku spanikowany szybko zrozumiałem (chyba zrozumiałem) zjawisko: dom jest około piętnastu metrów od studni. Jest więc rura z polietylenu o takiej długości, której nie zdążyłem zakopać, rura poddawana temperaturom od 20 do 35 ° C w cieniu lub nawet więcej w pełnym słońcu. W połączeniu z tym, że znajomi chodzą tam co 2-3 tygodnie jeszcze rzadziej, wnioskuję, że w rurach jest stojąca woda, zwłaszcza ta, która jest bezpośrednio nasłoneczniona. Co więcej, pozwalając wodzie płynąć przez kilka minut, zapach znika. Na razie zostawiamy na boku wygodę (kuchnia, prysznic - korzystamy tylko z toalety bo nie dbamy o jakość wody) i za każdym razem pobieramy wodę bezpośrednio ze studni z wiadrem kiedy chcemy pić.
Pytania :
1. Zakopanie rury polietylenowej rozwiąże problem? (użytkowanie domu, dlatego woda zawsze pozostanie sporadyczna 2-5 razy w roku, więc zawsze woda stojąca)
2. jeśli tak, wystarczy pozwolić wodzie płynąć przez kilka minut po każdym przybyciu, aby usunąć bakterie i inne owady, które są już we wszystkich rurach?
3. jeśli nie, czy należy wymienić całą instalację wodno-kanalizacyjną? A może istnieją produkty, które można „wstrzykiwać” do rur w celu ich oczyszczenia?
4. czy masz inne rozwiązanie? Powinno być, ponieważ to nie drugorzędne domy (a więc rzadko używane, a przez to stojąca woda) są tym, czego brakuje.
Z góry dziękuję
0 x
cień
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 171
Rejestracja: 13/04/08, 15:16
x 2




przez cień » 15/07/15, 12:42

Halo :D Przeczytałem twoją wiadomość i znalazłeś problem i rozwiązanie : Chichot:
Twój pomysł na wbicie fajki w ziemię jest słuszny (pomyśl o żelu) i po wszystkim z uśmiechem :P
Na każdej wizycie będziesz musiał zrobić małą czystkę (po prostu wlać wodę do syfonów i niewielkie czyszczenie kurzu), możesz użyć wody o jakości studni
Jeśli chcesz pójść dalej pod względem jakości, forum jest dość dobrze zaopatrzony w szczegóły i porady
PS dla twojej kanalizacji? jaka jest cała sieć 8)
Dzień dobry
0 x
jpgroussard
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 10/07/15, 15:55

Stojąca woda w rurach




przez jpgroussard » 15/07/15, 13:01

Dziękuję cieniowi za odpowiedź, ponieważ daje mi nadzieję ...
-Opowiadam wam słowami do mnie, ponieważ nie jestem specjalistą ds. Hydrauliki (nawet jeśli to ja zrobiłem wszystko):
studnia >>> tłumik (osłonięty) tuż obok studni >>> 15m rury polietylenowej >>> 1 jednorazowe wejście do domu w rurze PER >>> prowadzące do toalety, prysznica, umywalki i umywalki >>> obejście do podgrzewacza wody, który następnie trafia pod prysznic, umywalkę i umywalkę.
- dom używany tylko latem (wszystkie opróżnione w październiku - uruchomione ponownie w maju)
dzięki jeszcze raz
0 x
cień
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 171
Rejestracja: 13/04/08, 15:16
x 2




przez cień » 15/07/15, 13:21

Halo :D
dla obieg ciepłej wody Radziłbym ci tylko umieścić miedź 8) dla twojej wygody (i to jest sugestia) zrobisz to, co uważasz za stosowne : Mrgreen:

Dla reszty (CWU) zbiornika wylot przy każdym zaworze (w miedzi), a przede wszystkim nie zapomnij o uziemieniu :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 15/07/15, 13:51

Mała kilkuminutowa czystka za każdym dotknięciem przy każdym powrocie do serwisu i to wszystko ...
Mam dokładnie taką samą troskę w domu z moim zbiornikiem na wodę deszczową ... Tak też; Unikaj narażania wkładów filtracyjnych na promienie UV, zwłaszcza jeśli są one przezroczyste.
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
cień
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 171
Rejestracja: 13/04/08, 15:16
x 2




przez cień » 15/07/15, 14:01

Aby uniknąć rozprzestrzeniania się glonów, folia aluminiowa wokół każdego filtra jest bardzo prostym rozwiązaniem : Mrgreen:
0 x
jpgroussard
Odkryłem econologic
Odkryłem econologic
Wiadomości: 4
Rejestracja: 10/07/15, 15:55




przez jpgroussard » 15/07/15, 14:27

dziękuję makro i cień
gdzie są wkłady filtracyjne?
ponieważ oprócz sitka na dnie studni (która jest podobna do mnie jako nowicjusz do filtra) nie zainstalowałem żadnego innego filtra

ty makro, czy używasz wody deszczowej do picia?
w przeciwnym razie moje rury są zanieczyszczone czy nie? (biorąc pod uwagę, że przez dwa miesiące woda stagnowała w 30-50 ° C)
oczyszczanie kilku minut za każdym dotknięciem usuwa bakterie czy nie? (jest to pewne i pewne, w tej chwili są obecne)

w moim konkretnym przypadku: czy umieściłbyś filtry gdzieś między studnią a wylotami (umywalka, zlew, prysznic)?
0 x
cień
Rozumiem econologic
Rozumiem econologic
Wiadomości: 171
Rejestracja: 13/04/08, 15:16
x 2




przez cień » 15/07/15, 14:43

jpgroussard napisał:dziękuję makro i cień
gdzie są wkłady filtracyjne?
ponieważ oprócz sitka na dnie studni (która jest podobna do mnie jako nowicjusz do filtra) nie zainstalowałem żadnego innego filtra

ty makro, czy używasz wody deszczowej do picia?
w przeciwnym razie moje rury są zanieczyszczone czy nie? (biorąc pod uwagę, że przez dwa miesiące woda stagnowała w 30-50 ° C)
oczyszczanie kilku minut za każdym dotknięciem usuwa bakterie czy nie? (jest to pewne i pewne, w tej chwili są obecne)

w moim konkretnym przypadku: czy umieściłbyś filtry gdzieś między studnią a wylotami (umywalka, zlew, prysznic)?

Halo
Na pompie ssącej należy sito, a na wylocie pompy musi znajdować się zawór zwrotny, zawór odcinający, filtr (patrz dwa = 1 duży i mały krok wielkości, ale zatrzymujący cząstki ) w twoim domu
Mam dobre :D
0 x
Avatar de l'utilisateur
Macro
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 6528
Rejestracja: 04/12/08, 14:34
x 1643




przez Macro » 15/07/15, 15:04

jpgroussard napisał:gdzie są wkłady filtracyjne?
ponieważ oprócz sitka na dnie studni (która jest podobna do mnie jako nowicjusz do filtra) nie zainstalowałem żadnego innego filtra

ty makro, czy używasz wody deszczowej do picia?
w przeciwnym razie moje rury są zanieczyszczone czy nie? (biorąc pod uwagę, że przez dwa miesiące woda stagnowała w 30-50 ° C)
oczyszczanie kilku minut za każdym dotknięciem usuwa bakterie czy nie? (jest to pewne i pewne, w tej chwili są obecne)

w moim konkretnym przypadku: czy umieściłbyś filtry gdzieś między studnią a wylotami (umywalka, zlew, prysznic)?


Jeśli nie zainstalowałeś filtrów, jest to prostsze. : Chichot: Tak, czasami piję deszczówkę z herbaty, makaronu, ryżu ... jest ona również używana do zmywania naczyń, mycia nas nią i prania naszych ubrań ... To powiedziawszy, stanowi tylko jedną trzecią naszych konsumpcja. Jest przechowywany w zakopanym zbiorniku polipropylenowym ... I tak, musi być faszerowany (między innymi bzdury) bakteriami ... Jednak żadna choroba w domu nie jest bezpośrednio związana ze spożyciem tej wody (ale to prawda, że ​​ją mamy). pije bardzo mało i tylko gotowane), nawet ze swoim specyficznym zapachem "kaczego stawu" Filtry bakteryjne ... z wyjątkiem niektórych procesów z lampami UV ... Nie widzę zbyt wiele ... Ze względu na zapach są wkłady z węglem aktywnym ... Ale trzeba je regularnie wymieniać ... Dla mnie opróżnianie za każdym razem, gdy wychodzisz, lub płukanie za każdym razem, gdy przyjeżdżasz = ta sama walka. W twojej wodzie nie ma spontanicznego tworzenia się bakterii, jest tylko możliwe rozmnażanie się tych, które już tam są ...
0 x
Jedyne bezpieczne w przyszłości sprawa. To, że może istnieć prawdopodobieństwo, że jest on zgodny z naszymi oczekiwaniami ...
Avatar de l'utilisateur
Grelinette
Econologue ekspertem
Econologue ekspertem
Wiadomości: 2007
Rejestracja: 27/08/08, 15:42
Lokalizacja: Prowansja
x 272




przez Grelinette » 18/07/15, 12:23

Czy prostym rozwiązaniem nie byłoby spuszczenie rur po użyciu przed każdym przedłużonym wyjazdem? ...

Zakopanie rury nadal wydaje się przydatne do jej ochrony, nawet na małej głębokości (15 / 20 cm), ponieważ rura na powierzchni zawsze kończy się przekłuwaniem, gdy mijamy ją z załadowanym pojazdem lub taczką, że powiesić na narzędziu, gryzoń lub pies gryzie go ... (przeżyłem to wszystko!)

Ta spuszczona woda może nawadniać narożnik ogrodu lub być przechowywana w zbiorniku do późniejszego wykorzystania.

Wspominasz, że jest 15 m rury, a priori musi to być 25 mm lub 32 mm, przy czym te średnice 2 są najczęściej używane do zaopatrzenia krajowego,

- w przypadku 25 mm będzie to w przybliżeniu 7 litrów do spuszczenia,
- w przypadku 32 mm będzie to litr 12 do spuszczenia,
w przypadkach 2 wielkości te nie są ogromne (jeśli moje obliczenia są prawidłowe).

Możliwe jest również zainstalowanie obejścia przy studni, aby przywrócić wodę z rurociągu do studni po prostu grawitacyjnie.

Jeśli uważasz, że to rozwiązanie jest możliwe, możemy dać ci szkic prostego złożenia. (... a specjaliści będą interweniować, aby udoskonalić montaż).
0 x
Projekt konnym-Hybrid - Econology projekt
„Poszukiwanie postępu nie wyklucza zamiłowania do tradycji”

 


  • Podobne tematy
    odpowiedzi
    widoki
    Ostatni post

Wróć do „Gospodarka wodna, wodno-kanalizacyjna i sanitarna. Pompowanie, wiercenie, filtracja, studnie, odzyskiwanie ... ”

Kto jest online?

Użytkownicy przeglądający to forum : Brak zarejestrowanych użytkowników i gości 87